Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Red Storm написа:
    Сутринта направих неуспешен опит да сменя една крушка на задния десен габарит.Нямах и много време да огледам по-подробно. Радо,помагай.
    Ох помня ли вече как беше. Ти с какво Стило си точно 3 или 5 врати ? При мен на 3 вратото май бърках отвътре и се отвиваше на 3 места ... след което падаше целия стоп, сменя се изгорялата крушка, и отново отвътре се завива.
    '08 Alfa Romeo 147 Q2
    ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

    Коментар


      Няма ли го в упътването? Мисля че го имаше. Провери!Някой да е мерил за отечки? Падна ми акумулатора миналата седмица. Трябва да уточня че не ходих никъде с колата 5-6 дена, няма аларма, има неоригинален касетофон, и доста пъти ръчках разни светлини и тн.Тази седмица всичко е ок, но си карам колата всеки ден. Измерих при заключена кола 0,45 с китайски мултицет, на 20ma, на 10A също Кое е вярното?
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        GTipo написа:
        Няма ли го в упътването? Мисля че го имаше. Провери!Някой да е мерил за отечки? Падна ми акумулатора миналата седмица. Трябва да уточня че не ходих никъде с колата 5-6 дена, няма аларма, има неоригинален касетофон, и доста пъти ръчках разни светлини и тн.Тази седмица всичко е ок, но си карам колата всеки ден. Измерих при заключена кола 0,45 с китайски мултицет, на 20ma, на 10A също Кое е вярното?
        Не би трябвало, всичките светлини които светят в един момент се изкючват, за да предотвратят точно момента с хабенето на акумулатора. При изхабен акумулатор също е често срещано да ти светка удивителната и да ти плюе ABS/ASR failure. Нещо което сега ми хрумва ... погледни си светлината в багажника да не ти свети постоянно, тя е вързана към ключалката която се преебава доста често и лапмата започва да свети нон стоп, евентуално от там да ти е дръпнала акумулатора за седмица.
        '08 Alfa Romeo 147 Q2
        ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

        Коментар


          За свалянето на стопа (ако си с 3-врато) - ето една снимка, която направих, възмутен от боклуците нападали от дърветата чак под стопа . Ама ето че може да свърши работа :D - мисля, че обяснява почти всичко. Стопът наистина се сваля, след като се развият 3 гайки (10-ки) и се изключи куплунга. След това се сваля. А, преди това - дъното на нишата направо се издърпва, за да се освободи достъп до стопа.
          Прикачени файлове
          ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            Поздравления за темата. Изчетох я цялата с много голям интерес.И аз както повечето откривах нови и нови неща по колата, винаги оставах приятно изненадан. :P Карам Stilo - 3 врати вече 15 месеца и съм много доволен от колата.Тези дни ще сменям въздушен филтър, агренажен ремък и ще свалям предните седалки, ще се опитам да направя няколко guide-а за тези "операции".
            Винаги се цели в луната, така и да не уцелиш, пак ще си сред звездите!

            Коментар


              Да,с триврато съм.Затрудни ме самия мокет. А за да смъкна стария въздушен филтър откачих един маркуч на турбото.
              Octavia RS
              Evo 10-служебната играчка.

              Коментар


                GTipo написа:
                Няма ли го в упътването? Мисля че го имаше. Провери!Някой да е мерил за отечки? Падна ми акумулатора миналата седмица. Трябва да уточня че не ходих никъде с колата 5-6 дена, няма аларма, има неоригинален касетофон, и доста пъти ръчках разни светлини и тн.Тази седмица всичко е ок, но си карам колата всеки ден. Измерих при заключена кола 0,45 с китайски мултицет, на 20ma, на 10A също Кое е вярното?
                Това 0,45 каква мерна единица е?Ако е А, не е добре. На обхват на уреда 20mA трудно ще измериш консумация 0,45А(450mA)
                Octavia RS
                Evo 10-служебната играчка.

                Коментар


                  При загасен двигател прозорците се вдигат,но не всеки път.Забелязах.че ако светят бутоните на шофьорската врата вдигането или свалянето сработват.Проблема е ,че не всеки път светят.Случвало ли ви се е?
                  Octavia RS
                  Evo 10-служебната играчка.

                  Коментар


                    Да, случва се всеки път. След загасяне на двигателя работят до 2 минути или отваряне на врата. Пише го в книжката.IMPORTANT With the ignition key toSTOP or removed, the power windowsremain activated for about 2 minutes andare deactivated immediately the momenta door is opened.
                    Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
                    Punto HLX JTD '02

                    Коментар


                      Разбрах,мерси.И ако вратата се отвори,се деактивира.
                      Octavia RS
                      Evo 10-служебната играчка.

                      Коментар


                        Конденза от климатика тече в купето, как да го оправя? Незнам как да стигна до тръбичката която извежда конденза извън купето. Ако някой знае моля за помощ.

                        Коментар


                          GTipo написа:
                          Няма ли го в упътването? Мисля че го имаше. Провери!Някой да е мерил за отечки? Падна ми акумулатора миналата седмица. Трябва да уточня че не ходих никъде с колата 5-6 дена, няма аларма, има неоригинален касетофон, и доста пъти ръчках разни светлини и тн.Тази седмица всичко е ок, но си карам колата всеки ден. Измерих при заключена кола 0,45 с китайски мултицет, на 20ma, на 10A също Кое е вярното?
                          Откачаш минусовата клема на акумулатора, допираш черният кабел на мултицета на минуса на акумулатора, а червеният на вече откачената клема. Уреда го поставяш в обхват 10А задължително, защото в първият момент консумацията е доста голяма. Ако е китайски мултицета си има отделен извод за измерване на голям ток, там трябва да включиш червеният кабел на мултицета.Има нещо мниго важно за касетофоните. Аз имам в колата СД Сони, евтин модел. Ако не го свържеш по схемата показана в книжката, а именно единият плюс да е постоянен, а другият да е през контакт, има доста голяма консумация дори при изключен касетофон. Някъде от порядъка на 180 мА, или като уреда ти е поставен на обхват 10 А ще показва 0.18. Недостатък на свързването както е по схемата, е че касетофона няма да работи без контакт, но на мен това специално не ми пречи. И с постоянно свързани двата плюса съм я карал, но като караш всеки ден няма проблем с акумулатора, но не важи гаранцията примерно, защото се иска консумация най-много 50мА или 0.05А.В момента с правилно свързан касотофон и пусната аларма имам консумация 10-15мА или уреда показва 0.01-0.02А
                          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                          Коментар


                            Здравейте колеги,Въпреки че съм силен почитател на друга марка ми допада стилото на моята приятелка. Доста неща "разучих" по тая кола и верно малко е недомислено с тази смяна на крушки на предницата ама на фона на новото рено меган е супер цвете. Питането ми е свързано с нещо интересно поне за мен - колата е стило 1.4i - 3 врати. Отляво под жабката на конзолата на вратата има една скрита букса (кяфява плоска с 4-пинова женска) с 3 кабела, но под нея вертикално има скрит бутон?!? Голям е около 15мм и е с гумена повърхност но ако не си наврете ръката да пипнете вертикално никога няма да предположите че е там. Та питането ми е - това свързано с еърбега ли е или нещо от друго естество тъй като на запален/на угасен двигател, на контакт или без.. няма никаква разлика И друго въпросче - някой слагал ли е K&N(33-2842) филтър на тази кола.. и има ли впечатления за промяна в разхода и начина на поведение н колата тъй като вече е за смяна филтъра та обмислям една такава замяна на оригиналния..Мерси
                            Oт зората на моторизацията автомобилът е необходимост - само в България ни убеждават, че е лукс..

                            Коментар


                              Колега longgo, доколкото разбирам си изкушен от фотография - цъкни една снимка на този тайнствен бутон, за да се ориентираме. А за филтъра: мисля че ще има по-голяма вероятност да получиш отговор/и, ако пуснеш отделна тема в раздел Тунинг например.
                              ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                              Коментар


                                Pecho написа:
                                Колега longgo, доколкото разбирам си изкушен от фотография - цъкни една снимка на този тайнствен бутон, за да се ориентираме. А за филтъра: мисля че ще има по-голяма вероятност да получиш отговор/и, ако пуснеш отделна тема в раздел Тунинг например.
                                Опаа... аз съм поредното теле решило да пита преди да прочете - извинявам се за което .. Оказва се че в книжката си пише всичко и трябва някой да попрочете малко.. Ето го тайнствения бутон:
                                Прикачени файлове
                                Oт зората на моторизацията автомобилът е необходимост - само в България ни убеждават, че е лукс..

                                Коментар

                                Working...
                                X