Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Някаква идея как да стигна до прословутия филтър на климатика, защото разглобих почти всичко отдясно и така и не го видях...
    Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

    Коментар


      Уфффф ако знаех, че ще питаш щях да снимам, онзи ден го смених.От пасажерската страна се сваля пласмасата на централната конзола.След като се извади в дъното, ама най в дъното има 2 щипки и 1 един болт, болта се развива с много, ама много къса кръстата отвертка или както в моя случай с клещи ))Натискат се щипките и се сваля една малка пластмаса и се вижда филтъра.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        Вземам я преди 2 часа от обслужване (масло, ремъци, ролки, водна помпа и т.н.) Обслужих при на Pecho човека на Кирил и Методий и Сливница срещу Shell-a.Карам по-малко от 5 км. и на дисплея светва злокобното ENGINE FAULT... гася я веднага на кръстовището както съм.. След малко пробвам да запаля - не ще, въртя, въртя, въртя, но не ще. Звъня на майстора, дето ми смени маслото, но той нямал комп и няма как да разбере какво е... След малко пристига майстора при мен, връткам я два пъти и запалва пред него... ENGINE FAULT изгасва. След 1 мин. работа на двигателя пак се появява ENGINE FAULT. Звъня от там на Бобо (Extreme Орландовци) Карам му я веднага със светещ надпис ENGINE FAULT и сърцебиене и човека я закача на диагностиката и вика братле счупили са ти датчика на разпределителния вал и от там той не замерва не знам си какво си правилно и затова имаш ENGINE FAULT. И вика дай 120 лв. за датчик и 60 за работа и до 200 лв. ти излиза смяната и ще го оправим...Утре ще я закарам на първия майстор - човека дето ми сменя маслото и филтрите вика, че щял да го оправи или да го смени на негови разноски, ако го е бил счупил... Но вика, че уж внимавал и не бил го счупил.Бах мааму и приключение, на някой подобно нещо случвало ли му се е?ппПрибирайки се към нас имам 9 км. до нас. През тях ENGINE FAULT спря да свети. Не мога да го разбера това нещо - или ще e FAULT или няма да е FAULT, ама така да ме разиграва... Сега я запалих пак и пак не свети ENGINE FAULT. Ще видя и сутринта дали ще светне, когато си иска светва..Някакви идеи
        "Let us die young or let us live forever, we don't have the power but we never say never"

        ------------------------------------------
        Fiat Stilo 1,9 JTD 115, 3 врати

        Коментар


          Егати смяната - 60лв А Мистър Бобо, каза ли ти номера на грешката/ите ?Щото не знам да свети Engine Fault от този датчик , но пък знае ли човек.Затова си купи един ваг-ком кабел за 40лв, лаптоп и сам си я гледкай
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            emzo написа:
            А Мистър Бобо, каза ли ти номера на грешката/ите ?Щото не знам да свети Engine Fault от този датчик , но пък знае ли човек.Затова си купи един ваг-ком кабел за 40лв, лаптоп и сам си я гледкай
            Не ми каза номер на грешката, пък и нямаше да ми говори нищо. Аз съм от хората дето сядат и карат и още се уча на това "как_да_бъда_монтьор_и_диагностицик".Но каза, че друга грешка нямало, само този датчик на разпределителния вал..Ами ще си взема кабел вероятно... че 30 лв. за гледане...
            "Let us die young or let us live forever, we don't have the power but we never say never"

            ------------------------------------------
            Fiat Stilo 1,9 JTD 115, 3 врати

            Коментар


              Всъщност може от този сензор да изписва engine fault.Закарай си я утре при майстора и да я види.И спокойно и най-добрия майстор греши, всичко може да се е случило, няма непоправими неща по таз кола Аз съм жив пример
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                Изписва грешка от този сензор.Но щом ту свети,ту не свети чек-лампата може да е нещо разхлабен датчик или куплунг.

                Коментар


                  колеги нещо ми блокира врътката от която се наглася накъде да духа струята въздух от климата и сега остана на позиция да духа само на предния прозорец въртя на другите позиции не се сменя духа си постоянно на предния прозорец ако някой е имал същия проблем да помага мерси предварително

                  Коментар


                    Stefan Hadjov написа:
                    Изписва грешка от този сензор.Но щом ту свети,ту не свети чек-лампата може да е нещо разхлабен датчик или куплунг.
                    Аз си мислех същото, но се оказа че самият сензор също може да спира да показва и отново да тръгва.Проблема при някои сензори, както MAP-а, според мен е заради вибрации. Тъпо но самият сензор физически се поврежда с времето.Може същото да е станало и с този, или да е ударен, както казва Бобо.
                    peio написа:
                    колеги нещо ми блокира врътката от която се наглася накъде да духа струята въздух от климата и сега остана на позиция да духа само на предния прозорец въртя на другите позиции не се сменя духа си постоянно на предния прозорец ако някой е имал същия проблем да помага мерси предварително
                    Знам само че цялото чудо с врътките е модул. Извади го и виж отзад конекторите дали са ок, ако са, търси такъв модул. Във форума мисля че се продаваше 1 на части.
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      Само да не е като при Браво с жила, че е гадно за правене.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        Днес успях да сменя филтъра на климатика (с малко напътствия от колегата Емзо), ще постна и малко снимков материал за да видите нагледно къде какво се прави :D Това е мястото в разглобен вид без страничната кора и без кората под жабкатаhttp://img517.imageshack.us/f/dsc00995js.jpg/Ето в какво състояние беше старият филтър с който купих колата, така като го гледам май това е била единствената смяна след оригиналният http://img339.imageshack.us/f/stariqfiltur.jpg/На кутията в дъното има едно болтче за отвиване, отвива се със ключе 5,5мм, а самото болтче се намира отдолу под ограденото на снимката място http://img704.imageshack.us/f/dsc00991e.jpg/А ето го и самото болтчеhttp://img266.imageshack.us/f/bolcheto.jpg/И вече след като се отвие болтчето, остава да свалите капака от снимката, чрез натискане на 2-те щипки и да извършите смяната на филтъра http://img191.imageshack.us/f/dsc00994pw.jpg
                        Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                        Коментар


                          Ето обещаните ти снимки на плафончетата на вратите, ама с гадно качество http://a2.vox.com/6a00f48cf48ef20003...57860d-piп.с. колата ти от Италия ли е внос - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=684995#684995
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            Хех еми от Италия е от къде може, само там са такива мурдари, има още много дребни неща за до изкусуряване като цяло, но всичко с времето си, пък и за толкова пари, толкоз :D .Емо мерси за снимките , обаче при мен всичко е на мястото си, без пластините който правят контакт с крушката .
                            Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                            Коментар


                              Значи, по моя казус с ENGINE FAULT надписа, заради неизправен датчик на разпределителния вал (след смяна на масла и ремъци нещо е бил повреден). Човека дето я повреди разглоби пак всичко и уж нещо настрои датчика, че било разместено нещо. След това след 20-30 км. шофиране надписа изчезна и вече не се появява. Карам да речем около 100 км тестово и все не се появява. В началото колата не искаше да пали, защото нали уж датчика настройва цилиндрите. Но вече го няма и този проблем. Та се чудя как така от самосебе си изчезна... да не би да е трябвало време компютъра да си нулира грешката...Сега отивам на лекар при Бобо в Орландовци да каже дали се е самоизлекувала колата или ще трябва нова операция... приключение
                              "Let us die young or let us live forever, we don't have the power but we never say never"

                              ------------------------------------------
                              Fiat Stilo 1,9 JTD 115, 3 врати

                              Коментар


                                Е майстора оправи ли я или да ?Спести си 30лева и питай в темата за срещите в София, дали ще има някой с лаптоп да ти закачи колата и да я провери.То ако за щяло и нещяло почнем да даваме по 30лв.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X