Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    svetljotod написа:
    Колеги като паля при чека ми пише service 16 dy , преди няколко дена беше 22 dy,? Мисля, че е ще иска service due след тези дни, но на какъв период излиза не е ли на 30 000 км чак от последното закачаве на диагностика , а аз съм минал 9 000 км от последната диагности със смяна и на маслото?
    Ако не ме лъже паметта, сервизния период може да се въвежда ръчно. Колкото е зададен след толко ще ти писне, закачането на диагностика няма нищо общо със сервиза на колата.
    '08 Alfa Romeo 147 Q2
    ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

    Коментар


      radoslavp написа:
      svetljotod написа:
      Колеги като паля при чека ми пише service 16 dy , преди няколко дена беше 22 dy,? Мисля, че е ще иска service due след тези дни, но на какъв период излиза не е ли на 30 000 км чак от последното закачаве на диагностика , а аз съм минал 9 000 км от последната диагности със смяна и на маслото?
      Ако не ме лъже паметта, сервизния период може да се въвежда ръчно. Колкото е зададен след толко ще ти писне, закачането на диагностика няма нищо общо със сервиза на колата.
      Ами чета в книжката че на 30 000 км или 1 година се появава service due, та сигурно при мен ще е от 1 година, някаква комбинация от натискане на бутони да има за ресет ?

      Коментар


        Не, няма комбинация.Или си плащаш някъде да го ресетнат или си купуваш елм327 и ползваш фиатекускан да си го ресетнеш сам.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          Колеги искам да попитам за пружините на моето Стило 1.6 16v, а именно от какъв друг модел Фиат стават(ако изобщо има такъв) и дали от 1.9JTD стават на 1.6 ? А също и как са степенувани цветовете на пружините по твърдост?(жълт, червен, син, розов....)Мерси

          Коментар


            Моето Стило ще го пускам за продаване,но е двувратка.Реших,а и имам възможност да купя новото Браво.
            Octavia RS
            Evo 10-служебната играчка.

            Коментар


              Fiat сектант до гроб а ?Там, докато е гаранционно - ремап йок
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                Pecho написа:
                Ау, забравих да се оплача: Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 само една година откакто карам Стилото и вече ми се наложи ремонт! Възмутен съм! Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Стоп-машинката започна да прави мизерии: изглежда единият от превключвателите вътре не превключваше винаги и съответно всички свързани системи се изключваха (Бип: ABS! Бип: ESP! Бип: ASR!). Реших да не губя време и направо да я сменя (~25 лв. в AXM-Auto преди отстъпка). Бях си приготвил целия репертоар от псувни, ама се оказа, че не е толкова трудно. Всъщност повече време загубих в сваляне на предпазната пластмаса над педалите (предполагам, че може и да не се сваля, но няма добра видимост). Иначе смяната става дори без инструменти - машинката просто се завърта на 90 градуса, разкачва се куплунга и се изважда (подобно е като на други автомобили).Та, ако ви се наложи, не се стряскайте. Иска малко гъзурчене, ама става бързо. Yellow_Flash_Colorz_PDT_15
                Вече е късно, но не е трябвало да взимаш нова, старата се намества с една степен нагоре и е ОК.
                Fiat Stilo 1.8 16V

                Коментар


                  По-подробно ? Кое се намества ?
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    Еми отваря се с тънко ножче и веднага се вижда как се регулира бутона за да е по-висок. Бях писал преди това из форума за тоя яд. Не знам защо, но бутона фабрично е настроен на най-ниско положение. Дори и така не мога да си обясня защо проблема се проявява след време, а не веднага. Както и да е, една позиция по-нагоре и си бачка. Нямам снимки на карантията за съжаление, но из нета съм виждал да се мотат.
                    Fiat Stilo 1.8 16V

                    Коментар


                      Другия уикенд ще я сваля, че почна да ме дразни вече.Ще гледам да я заснема.Мерси за инфото.Ако я потроша поне знам къде има нова
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        Най-сетне си монтирах cd-то и стана доста добре ,а и разликата от преди е огромна. Вижте как стана:
                        Прикачени файлове
                        Виж бейби не сме глупаци,
                        ние сме отбор от здравеняци.
                        Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                        така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                        http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                        Коментар


                          Браво, добре е станало. Преходника ти е най-добрият вид.При мен онзи ден светна Engine check, направих диагностика, и какво да видя.. P0235! Изчистих грешките и пак се записа. Реших че е соленоида на Пешо. Видях че го е местил, и реших да го преместя и аз - хем да го изчистя.Местих и чистих - нищо. Грешката си остана. Видях че едната тръбичка излиза отпред, и при стартиран двигател - от нея смуче, към другата.Това чудо нали мери налягането в турбото?ПП. Гледам в нета че пише също да се чисти MAP...ще пробвам и това.
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            Не чисти МАП-а с разтворители.

                            Коментар


                              Red Storm написа:
                              Моето Стило ще го пускам за продаване,но е двувратка.Реших,а и имам възможност да купя новото Браво.
                              ми хайде де :D
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар


                                Мързи го да си напише обявата
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X