Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    mnpenchev написа:
    Колеги, имам проблем с чистачките, паля, дърпам лоста за пръскалката, пърсват струйки вода, чистачките правят няколко хода и забиват в крайно горно положение, след минутка като бутна лоста нагоре, пак правят няколко хода и увисват по средата на стъклото, след 4-5 опита застават в изходна позиция, пусна ли на която и да е степен, пак се получава същата мизерия. Дайте жокер къде да гледам. Отделно Airbag failure вече ми е като здравей-здрасти, какво ли не правих, няма оправия, мисля да взема един сноп кабели и поялника и да ги прекарам на ново всичките 9 кабела, че и трите букси вкупом да подменя.
    Колега търси мои постове със снимки десетина страници по-назад, има за чистачките съм разглабял моторчето и съм снимал точните позиции на пъпките и пистите, как трябва да застанат. EDIT: Колега ето линка: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=556825#556825 да не се занимаваш да търсиш, дано ти помогне в начинанието.
    '08 Alfa Romeo 147 Q2
    ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

    Коментар


      radoslavp написа:
      mnpenchev написа:
      Колеги, имам проблем с чистачките, паля, дърпам лоста за пръскалката, пърсват струйки вода, чистачките правят няколко хода и забиват в крайно горно положение, след минутка като бутна лоста нагоре, пак правят няколко хода и увисват по средата на стъклото, след 4-5 опита застават в изходна позиция, пусна ли на която и да е степен, пак се получава същата мизерия. Дайте жокер къде да гледам. Отделно Airbag failure вече ми е като здравей-здрасти, какво ли не правих, няма оправия, мисля да взема един сноп кабели и поялника и да ги прекарам на ново всичките 9 кабела, че и трите букси вкупом да подменя.
      Колега търси мои постове със снимки десетина страници по-назад, има за чистачките съм разглабял моторчето и съм снимал точните позиции на пъпките и пистите, как трябва да застанат. EDIT: Колега ето линка: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=556825#556825 да не се занимаваш да търсиш, дано ти помогне в начинанието.
      колега златен си !

      Коментар


        Някой може ли да ми каже къде точно е номера на двигателя, защото утре ми предстой регистрация :D .Мерси предварително :D .
        Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

        Коментар


          Колеги в началото на тази тема се говори за автоматичното повдигане на прозорците. При заключване с дистанционото или с ключа се повдигат,но вчера установих че прозорците несе вдигат при пуснати аварийни и също така при заключен волан прозорците несе вдигат.Пробвайте при вас да видите дали е така.
          FIAT STILO 1.2 16 V.

          Коментар


            Пробвах. Всичко си работи независимо дали са пуснати аварийните светлини или не. А за заключването на волана: не знам как може да не е заключен, когато е изваден ключът! Все едно: и тогава е същото.
            ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

            Коментар


              Значи при мене нещо е дефектно,пробвах го поне 20 пъти и всеки път е така.
              FIAT STILO 1.2 16 V.

              Коментар


                GTipo написа:
                Това с шайбока малко ме успокоява.Това че преди малко видях оригиналния обтегач (Ricambi originali), запечатана кутия, и отново беше DAICO - не особено.Между другото лагера дето свалих е на тази фирма - http://www.nachi-fujikoshi.co.jp/eng...mlНовият не знам на каква е - някаква usa. Дано да правят добра стомана..За сега сменям ремъка с по-къс с 5мм и слагам нов обтегач - да видим.
                Така. Днес след смяна на ремък с такъв с 5мм по-къс, и не DAICO а HUTCHINSON, и нов обтегач колата мърка.Видях обаче че шайбата на динамото, за която ме светна iakvvu( много благодарности за което ) e с нарушено уплътнение.Самата шайба няма луфт, и не виждам да усуква нищо, но при връщане предполагам ( примерно като гася колата ) ремъка натиска всички ролки в системата и криви обтегача.Ако теорията ми е вярна, след 1000км, които ми предстоят, ще сменям пак обтегач, и алтернаторната шайба Иначе ще я сменя по-късно. Определено е блокирала.
                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                Коментар


                  И на моята и липсваше предпазното капаче,което предполагам е причината за проблема с шайбата.Явно от там влизат вода и прах,които унищожават механизма.А след като шайбата не може да освободи ротора,инерционните му сили увличат ремъка и той от своя страна натиска ролките.Сменяй я по скоро че иначе много боли-ремък 30-40 лв,обтегач 50-60 лв. и това на 1000 км....
                  AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                  HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                  Kawasaki ER-6n'2012

                  Коментар


                    От друга страна старото JTD не е с такава ролка, а с най-обикновена и нищо му няма. Механизма е същият
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      До колкото разбрах JTD 105 и Punto 2 JTD са така,като нашите.
                      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                      Kawasaki ER-6n'2012

                      Коментар


                        Да се похваля, че днес смених тампон на двигателя и тресенето изчезна напълно за което много се радвам .
                        Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                        Коментар


                          Колеги на Трак дея ви чакам всички с бира. Тамън да се запознаем и на живо.
                          '08 Alfa Romeo 147 Q2
                          ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

                          Коментар


                            На Visteon-a pinout някой да има ?Трябва ми да разбера, кой кабел е за ILLUMINATION и кой е за VSS.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              emzo написа:
                              На Visteon-a pinout някой да има ?Трябва ми да разбера, кой кабел е за ILLUMINATION и кой е за VSS.
                              А бе не съм разглеждал точно музиката, ама повечето от тези сигнали идват по КАН.Така, че има шанс физически да не ги намериш
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                Я така и така четеш в тази тема, кажи има ли възможност да се активират аварийките при рязко набиване на спирачки ?п.с. верно бяха по CAN, добре че не направих това, което мислех да правя
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X