Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    последно го закачаха за диагностика преди 2 около месеца, когато ми изгоря бобина на трети целиндър. Тогава ми казаха , че нямам други грешки и проблеми.Повече ме плаше това Engine-failure, защото тогава колата тресеше,прекъсваше,нямаше хептен хала, абе работеше на 3 цилиндъра,а сега си върви нормално
    Fiat Stilo 1.2 - 16v
    80hp - 6 Speed '02

    Коментар


      GTipo написа:
      iakvvu Абсолютно същите!Проблема не е в ролката, а в обтяжния механизъм, който се смачква на една страна, там където става обтягаенто.Ето тук се смачква ролката. Вижда се как откъм рамото има леко смачкване на тефлоновата лента, от другата страна се е образувал луфт.
      По моя въпрос още...Чух една теория, че ако демферната ролка е с одървена гума, може да смачка обтегача при рязко тръгване. Смяната със нова оправяла нещата.За мен, това означава смяна на няколко години на демферната ролка, не ми изглежда логично. Какво ще кажете по въпроса?
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        Аз съм от една седмица с нова демпферна шайба, както и с нови пистов и ангренажен ремък и ролки. Преди смяната започна да се чува странен шум откъм ремъците на тенекиено дрънчене, но само при палене на загрят двигател, иначе никакви други симптоми. Това е старата демпферна шайба с тотално заминала гума.
        Прикачени файлове
        FIAT Stilo 1.9 JTD 115

        Коментар


          А дрънченето беше ли като прискърцване на лагер?Моята е абсолютно здрава. Разгледах я винмателно. Единствено знам че е стара. Гумата не е каменна, на пипане си е гума но знам ли..
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            Не, скърцане нямаше, само издрънчаване в момента преди нормализиране на оборотите на празен ход.
            FIAT Stilo 1.9 JTD 115

            Коментар


              При мен е скърцане точно като от скапан лагер. Единствено този на климатика се чува като се раздвижи на ръка.Подозирам че какъвто и обтегач да взема ще има леко отклонение, и ще си скърца, та търся майстор да ми смени лагера на климатика.
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                Колеги да приема ли за нормално, че за 6000-7000 км пробег, маслото ми селения голд 10в 40 е слязло от почти максимума до малко над минимума на пръчката за масло, при 1,6 бензин, без течове, и други проблеми, тоест най-вероятно изгоряло е? И разликата от мин до макс на щеката 1 литър ли е ? Колата е взех на 93 000 км , сега е на 99 600 км!

                Коментар


                  GTipo написа:
                  По моя въпрос още...Чух една теория, че ако демферната ролка е с одървена гума, може да смачка обтегача при рязко тръгване. Смяната със нова оправяла нещата.За мен, това означава смяна на няколко години на демферната ролка, не ми изглежда логично. Какво ще кажете по въпроса?
                  Прочети това,с което се занимавах днес и което открихме като проблем. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56681
                  AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                  HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                  Kawasaki ER-6n'2012

                  Коментар


                    [quote="Stoyan_68"]Ако сме почнали с недостатъците...някой сменял ли е въздушния филтър сам?[/quoteАз сменях филър на купето ..... много е лесно!
                    https://kadenas.bg

                    Коментар


                      svetljotod написа:
                      Колеги да приема ли за нормално, че за 6000-7000 км пробег, маслото ми селения голд 10в 40 е слязло от почти максимума до малко над минимума на пръчката за масло, при 1,6 бензин, без течове, и други проблеми, тоест най-вероятно изгоряло е? И разликата от мин до макс на щеката 1 литър ли е ? Колата е взех на 93 000 км , сега е на 99 600 км!
                      Колега,използвам същтото масло и за една година и три месеца, и пробег 19500 км(още несъм сменявал маслото)съм досипал 0.800 гр.масло.Мислим че нее нормално според мен.
                      FIAT STILO 1.2 16 V.

                      Коментар


                        Нормално е, защото Селениа голд е много тънко масло.Не веднъж съм писал във форума, че от това масло нищо не става и дори здравите двигатели го горят. Аз лично никога не бих сипал такова след последния ми опит преди две-три години.
                        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                        Коментар


                          Слав написа:
                          Нормално е, защото Селениа голд е много тънко масло.Не веднъж съм писал във форума, че от това масло нищо не става и дори здравите двигатели го горят. Аз лично никога не бих сипал такова след последния ми опит преди две-три години.
                          Еднакво тънко е с 15W/40 и с всички масла 40.

                          Коментар


                            И аз имах това ужасно тенекиено дранчене, но след като смених ролки и ремъци висчко утихна, като остана само лекото тракане от лагера на климатика...Та сега и аз си търся майстор за смяна на лагера на климатика..инак е ок
                            Take it easy, make it happen
                            Stilo 1.9 JTD

                            Коментар


                              Дайте идеи откъде да прокарам силов кабел за усилвател ?
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                Колеги, че то по книжка Стилото пише да се слага Селения 5в 40 или 10в 60, защо са ми сложили 10в 40 в сервиза на Фиат, 10в 60 ли да сложа при смяната?

                                Коментар

                                Working...
                                X