Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило 1:72 :D Има ги още в Orange
    Прикачени файлове
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      Red Storm написа:
      Тайно се надявах ей това ДУ да тръгне на заводския Вистеон.Нямах късмет.
      Това нещо ще тръгне май единствено с Синя точка.И аз прелиствам нета за нещо подобно.Моето касетофонче има дупка за някакъв вид дистанционно на JVC ама е ненамируемо...http://pac-audio.com/productDetails....&CategoryID=29 - нещо такова е.Ако си намериш един мултиволан, ще тръгне и с визатона.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        GTipo написа:
        Една друга снимка, която може да ви е интересна - датчик за заден ход ...
        Колега ще направиш ли една снимка къде се намира този датчик или да обясниш ? ...
        Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

        Коментар


          Здравейте колеги. След сичко което опитах за да реша проблема с паленето, днес реших да потърся МАР сензора и да го погледна. Едвам го намерих, въпреки че не съм съвсем сигурен дали е той, но след като го изкарах много мръсен . Та чудя се дали мога да го почистя по същия начин както беше описано за MAF сензора, с потопяне в 95% спирт, че ми изглежда ужасно мръсен и цялият е зацапан в масло.
          Прикачени файлове

          Коментар


            andrei_k написа:
            Здравейте колеги. След сичко което опитах за да реша проблема с паленето, днес реших да потърся МАР сензора и да го погледна. Едвам го намерих, въпреки че не съм съвсем сигурен дали е той, но след като го изкарах много мръсен . Та чудя се дали мога да го почистя по същия начин както беше описано за MAF сензора, с потопяне в 95% спирт, че ми изглежда ужасно мръсен и цялият е зацапан в масло.
            колега къде се намира този МАР сензор и какво точно му е приложението в колата
            Фиат Стило 1.9 jtd 2003 Multi wagon

            Коментар


              Намира се където съм означил с червен кръг. Иначе какво му е точното приложениe не съм много запознат, но както бяха писали колегите преди, ако е замърсен или развален, колата губи мощност и се покачва разхода на гориво. Прочетох в ELEARN че при моя мотор се нарича Air Temperature Sensor което според мен е МАР и температурен датчик в едно, та след като колегата - Stefan Hadjov ме насочи към датчика за температура, стигнах до този сензор. Сега съм го напръскал с контактен спрей и след като се подсуши ще го върна и тествам ефекта Много се надявам да не съм го развалил, че нов струва 200лева.
              Прикачени файлове

              Коментар


                GTipo написа:
                Red Storm написа:
                Тайно се надявах ей това ДУ да тръгне на заводския Вистеон.Нямах късмет.
                Това нещо ще тръгне май единствено с Синя точка.И аз прелиствам нета за нещо подобно.Моето касетофонче има дупка за някакъв вид дистанционно на JVC ама е ненамируемо...http://pac-audio.com/productDetails....&CategoryID=29 - нещо такова е.Ако си намериш един мултиволан, ще тръгне и с визатона.
                Мога да взема мултиволан,но мисля че нямам окабеляване.Би трябвало да има и някакви допълнителни куплунзи. Някой правил ли е това упражнение-смяна на обикновен волан с мулти?
                Octavia RS
                Evo 10-служебната играчка.

                Коментар


                  Мисля че да смениш волана е прекалено тежко упражнение, даже и на джоба.Окабеляването не може да нямаш. Всичко е стандартно.@Martin’sВдигаш колата на крик от шофьорската страна, сваляш подкалника и се намира от задната страна на скоростната кутия.Служи за запалване на белите задни светлини при включване на задна.Моите не работеха, след смяната - проработиха :D
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    andrei_k написа:
                    Намира се където съм означил с червен кръг. Иначе какво му е точното приложениe не съм много запознат, но както бяха писали колегите преди, ако е замърсен или развален, колата губи мощност и се покачва разхода на гориво. Прочетох в ELEARN че при моя мотор се нарича Air Temperature Sensor което според мен е МАР и температурен датчик в едно, та след като колегата - Stefan Hadjov ме насочи към датчика за температура, стигнах до този сензор. Сега съм го напръскал с контактен спрей и след като се подсуши ще го върна и тествам ефекта Много се надявам да не съм го развалил, че нов струва 200лева.
                    Колега,на твоя въпрос съм ти отговорил по следния начин:andrei_k написа:Здравейте колеги, имам проблеми с паленето на колата при загрят двигател или топло време, та след доста ровене в интернет прочетох в някъкав чужд форум че проблема се е решил след смяна на ново ECU. Та вапроса ми е, ако знае някой къде се намира това нещо и колко пари горе долу би струвало да се подмени, ще съм много благодарен ако сподели.Това нещо се намира върху двигателя,до бубината на 4-ти цилиндър-квадратната плочка с двата куплунга с червените заключалки.Това е така нареченото ЕКУ или контролер.Мой съвет е преди да се занимаваш с него да си направиш диагностика на датчика за температура на двигателя,какви стойности дава в реално време при студен и топъл двигател.Най вероятно там ти е проблема.Този датчик се намира под контролера.Никъде не съм споменал да се занимаваш с МАP-сензора или IAT-сензора.Ясно съм написъл датчик за температура на двигателя и къде се намира.Което ще рече Engine coolant temperature sensor-ECT.

                    Коментар


                      icodesi написа:
                      andrei_k написа:
                      Здравейте колеги. След сичко което опитах за да реша проблема с паленето, днес реших да потърся МАР сензора и да го погледна. Едвам го намерих, въпреки че не съм съвсем сигурен дали е той, но след като го изкарах много мръсен . Та чудя се дали мога да го почистя по същия начин както беше описано за MAF сензора, с потопяне в 95% спирт, че ми изглежда ужасно мръсен и цялият е зацапан в масло.
                      колега къде се намира този МАР сензор и какво точно му е приложението в колата
                      Намира се на смукателния колектор, може би е единствения датчик на колектора. При 1.9 ЖТД 105 е така. Служи за да измерва налягането в колектора, като така дава обратна връзка към ЕКУ за работата на турбината, като при евентуален проблем при управлението на турбината и прекомерно превишаване на налягането - ЕКУ намалява горивото, спъва колата, за да предотврати по-сериозни поражения. В ЖТД не е комбиниран с температурен датчик, измерва само налягането в колектора.

                      Коментар


                        GTipo написа:
                        Стило 1:72 :D Има ги още в Orange
                        Къде мога да си купя този макет за племенника и колко пари е

                        Коментар


                          На графа, срещу колоните, отсреща е Orange центъра.Колата ми е 90% същата, не се стърпях да си я купя Понеже видях че доста хора си търсят карти за навигацията на стилото:Последна версия за 2009-2010:http://rapidshare.com/files/28863455...arПарола за архива: 1212Поддържани страни в архиваBenelux,Canary Islands & Madeira,Central Europe,Eastern Europe NE,Eastern Europe NW,Eastern Europe S,France,GB & Ireland,Germany,Scandinavia,Spain & Portugal. Не съм го тествал, щото нямам такава Grazie!
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            Колеги, голям проблем и имам нужда от вашата помощ!Трябва явно да сменя лагер на климатика...знаете ли дали е отделен лагер, който мога да си купя, или е излят с остта, и трябва да се смени целия компресор?
                            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                            Коментар


                              Изчакай iakvvu или Red Storm да се включат.Затопли се и моите щурци се разсвириха.Оги ги слуша и гледа и каза, че е от лагера на климатика, ще му повярвам този път.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                Същото....и то щото обтегача при мен се е изкривил, и криви и оня лагер...Та лагер ли е, или е цяла ос, и лагера е с легло върху нея?!
                                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                                Коментар

                                Working...
                                X