Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    emzo написа:
    Дай VIN и ще го намерим ремъка.Другите колеги "печкари" с какво масло карате ?
    Valvoline Dura Blend 10w40.Миналата седмица го смених-75лв. туба от 5л.Обаче горивния филтър ме размаза-43лв.
    Фиат Стило 1.9 jtd 2003 Multi wagon

    Коментар


      Проблем в централа на инжекциона !!

      Добър ден , установих че проблемът в моето Стило е централа на инжекциона. В София Ауто цената на централата е 1800 лв с поръчка за 10 дена . Бихте ли ме насочили или казали дали някой я е сменял и къде и за колко ?

      Коментар


        @icodesi - доооста са те ръснали за филтъра, но здраве да е.@alexx99:1. попълни си профила, за да няма въпроси, каква е колата, ясно е че е Стило и толкоз.2. За главното ECU ли става дума ?
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          Re: Проблем в централа на инжекциона !!

          alexx99 написа:
          Добър ден , установих че проблемът в моето Стило е централа на инжекциона. В София Ауто цената на централата е 1800 лв с поръчка за 10 дена . Бихте ли ме насочили или казали дали някой я е сменял и къде и за колко ?
          www.cars24.bg -пълно е с коли за части.Набелязваш си,гледаш,сравняваш,пазариш се и купуваш.До колкото съм чувал нормална цена 300-400 лв.
          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
          Kawasaki ER-6n'2012

          Коментар


            emzo написа:
            По-скоро не - за болтовете.Блаутата имат дистанционни за волан за 20лв.В момента слушам на MP58, бая глезотийки има, но не свири като Алпайн )p.s. не даде VIN-а да видим ремъка ....
            Пуснах ти го на лично.Не всички блаупункти стават с това дистанционно, но ще ходя специално да питам кои стават.Излиза че има само един модел, и никъде го няма, който е на прилична цена,http://www.technomarket.bg/product_d...другият е на много неприличнаhttp://www.technomarket.bg/product_d..._id=09038523и съм се спрял на тозиhttp://www.technomarket.bg/product_d...Разбрах също че техномаркети искат те да го монтират и то срещу цена...дето не ми харесва.Дистанционното пък е на инфраред. Гадост. Искам да е жично...Много ми харесваха тези на Сони от едно време, дето бяха като стик и се лепяха.Някой пионер с такава възможност си търся. Разбрах че са съвместими с тази пръчка, но трудно мога да кажа коя пърчка с кой плеър е ок.
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              Тайно се надявах ей това ДУ да тръгне на заводския Вистеон.Нямах късмет.
              Octavia RS
              Evo 10-служебната играчка.

              Коментар


                Здравейте колеги, имам проблеми с паленето на колата при загрят двигател или топло време, та след доста ровене в интернет прочетох в някъкав чужд форум че проблема се е решил след смяна на ново ECU. Та вапроса ми е, ако знае някой къде се намира това нещо и колко пари горе долу би струвало да се подмени, ще съм много благодарен ако сподели.
                Прикачени файлове

                Коментар


                  andrei_k написа:
                  Здравейте колеги, имам проблеми с паленето на колата при загрят двигател или топло време, та след доста ровене в интернет прочетох в някъкав чужд форум че проблема се е решил след смяна на ново ECU. Та вапроса ми е, ако знае някой къде се намира това нещо и колко пари горе долу би струвало да се подмени, ще съм много благодарен ако сподели.
                  Това нещо се намира върху двигателя,до бубината на 4-ти цилиндър-квадратната плочка с двата куплунга с червените заключалки.Това е така нареченото ЕКУ или контролер.Мой съвет е преди да се занимаваш с него да си направиш диагностика на датчика за температура на двигателя,какви стойности дава в реално време при студен и топъл двигател.Най вероятно там ти е проблема.Този датчик се намира под контролера.

                  Коментар


                    Stefan Hadjov написа:
                    Това нещо се намира върху двигателя,до бубината на 4-ти цилиндър-квадратната плочка с двата куплунга с червените заключалки.Това е така нареченото ЕКУ или контролер.Мой съвет е преди да се занимаваш с него да си направиш диагностика на датчика за температура на двигателя,какви стойности дава в реално време при студен и топъл двигател.Най вероятно там ти е проблема.Този датчик се намира под контролера.
                    Благодаря за отговора, ще се поинтересувам повече за този датчик и ще поразпитам къде може да се направи диагностика. Доста странно е че този проблем се появява само при този мотор 1.6 16v и явно трудно се решава.

                    Коментар


                      МРАЗЯ я тая кола днес след нови 6 часа демпване на врати четири пъти повтарям четири свалях и слагах кора, равносметката беше скъсано краче на диода за алармата и след четвъртото финално слагане на кората, о боже ... нямам външна температура (най-вероятно прекъснат кабел). Утре за пети път ще свалям кора на врата, не издържам. НЯМА ТАКЪВ КЕНЕФ, а утре имам да си сменя и крушките на късите, там къв ще си го завра дори не ми се мисли, а още незнам и какво ще се счупи на тая проклета кола. Без кръв останах днес. Как да сменя тия проклети къси без да махам брони, и подкалници ... просто неискам нещо друго да му се счупи на тоя кенеф?
                      '08 Alfa Romeo 147 Q2
                      ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

                      Коментар


                        Извади акумулатора и развий всички болтове на кутията му.Избутай я максимално назад към АБС-а,като успоредно с това и надигай предният и край нагоре до колкото може.Така се открива достатъчно място за да сменяш и да не си начупиш ръцете и пръстите.Това е за левият фар.А за десният ще трябва да развиеш единият болт на казанчето за водата на чистачките и го избутваш към стъклото.Не помня точно кой беше болта,а и сега навън е тъмно за да погледна в коша и да ти кажа,но си кадърно момче и ще се ориентираш :D Успех!
                        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                        Kawasaki ER-6n'2012

                        Коментар


                          Мерси колега, Господ да ми е на помощ утре.
                          '08 Alfa Romeo 147 Q2
                          ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

                          Коментар


                            Aз ги сменям без да свалям нищо Малки са ми ръцете и ги навирам навсякъде Радо успех, явно ще ти трябва
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              Не съм писал скоро за нещата, които съм направил..Това е новата навигация IGO8 пълна версия, тъч скриин. Хваща чудесно всички спътници, има възможност за монтиране и на задна камера.На следващата снимка се вижда къде е радиото USB-то отстрани е за връзка на навигацията с компютър.При запалване на радиото, навигацията се зарежда. Може естествено да работи и на батерия, когато касетофона не е включен.Мога да обясня как да си направите, ултра лесно е. Само да се оттървете от страха, че ще съсипете една чисто нова навигация, и няма да можете да я ползвате отделно от колата, и в никоя друга кола...Другото подобрение е темпомата :D Отлично си работи, тествах го на извънградско.Единствения проблем е че лампата на таблото не свети като е включен, и според всичко живо - ще светне само ако се смени софтуера на колата.Важното е че работи, и ако искам да пазя едан скорост по магистралата - вече мога
                              Прикачени файлове
                              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                              Коментар


                                Една друга снимка, която може да ви е интересна - датчик за заден ход отдясно - от стилото, отляво - от Opel Astra ’99-2001 И още:Машинките за фаровете и омацването им със силикон
                                Прикачени файлове
                                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                                Коментар

                                Working...
                                X