Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    emzo написа:
    Добре де, по книжка що си мисля , че трябва да е с 5w40 ....
    SELENIA TURBO DIESEL,като има забележка-При температури под (-15 градуса) препоръчват SELENIA WR DIESEL 5W40
    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
    Kawasaki ER-6n'2012

    Коментар


      emzo написа:
      Досега с Мобил 0w40 и не ми е изгорило и грам.
      Най доброто масло за всички сезони-0W/40По книжка:-cold climate 5W/40-moderate climate 10W/40Ako имаш финансова възможност карай с 0W/40 и го сменяй на 15000 клм,ще си по доволен.

      Коментар


        emzo ако питаш мен, бих карал с 5w40 колкото си е по книжка. Минах 7000 км с Motul 6100 semisyntetic и бях доволен, сега налях Motul 8100 100% syntetic също няма грешка особенно ми прави впечатление в студено време как хубаво работи колата студена. От 6100-то не ми е изхрачила грам колата за тези километри, доливал съм само щото имах 200 грама фира да не ги фърлям.
        '08 Alfa Romeo 147 Q2
        ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

        Коментар


          @cec0 Дай да видим навигацията като я монтираш...аз се отказах от подобен вариант заради картите, има само на основните пътища...
          GTipo написа:
          Днес с изненада установих че на едната гума са ми отвити болтовете почти до края, и таса си стои отгоре Не вярвам сами да са се отвили..може ли да има такива гадове бе?!Първо чистачките, сега болтовете...нещо става.Pecho, от де си взе аларма?Искам да ви питам и за пистовия ремък, да видя дали не съм сгрешил дължината.Взел съм си 6PK1275 на Дайко, колата е с климатик... На стария ми пише 05471080 с малки букви и 55191004 А 696 и още...6PK1270.С него също леко свиреше, дота по-леко от отзи обаче.Възможно ли е размера да е по-малък?!
          Никой от вас ли не е е сменял пистов ремък?!П.П.Май сам си отговорих...Ремъка е 71739512 с дължина 1270мм.Виновна за шума е някоя ролка, в частност, обтяжната, която, въпреки че е нова, не се връща като хората.Друга възможно причина може да е при недобре обтегнат ремък да приплъзва върху недобре балансирани ролки.Ролките съм сменял, без демферната, която ми изглежда здрава, даже и като се върти...сега остава да сменя оптегача с здрав такъв.5те мм в ремъка би трябвало да се отразяват добре на оптегача, с по-бавната реакция от негова страна, но не...
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            Дай VIN и ще го намерим ремъка.Другите колеги "печкари" с какво масло карате ?
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              Yacco VX600 (5W40, API SL/CF, ACEA A3/B4) от партньор на форума на добра цена, че и с отстъпка. Yellow_Flash_Colorz_PDT_08 В момента е на ~3 хиляди км чисто градско. Много съм доволен, Оги! Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
              ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                Карах 200-300 км с такова масло - VX600, и го изсипах, и си налях Селения ТД, но онова си го пазя, и пак ще си го налея, като дойде-къде-зима. В студените ноемврийски дни двигателя работеше сравнително меко като е съвсем студен.

                Коментар


                  Аз карам с Лики-Моли.10W40.
                  Octavia RS
                  Evo 10-служебната играчка.

                  Коментар


                    Колеги, моля даите съвет, как да махна кората на вратата на багажника на 3-вратото за да стигна до 3-тият стоп?

                    Коментар


                      GTipo написа:
                      @cec0 Дай да видим навигацията като я монтираш...аз се отказах от подобен вариант заради картите, има само на основните пътища...
                      Всъщност навигацията отиде при mayora (Митко), той първи видя обявата и ми се обади да отида при купувача да я взема и даму я пратя (понеже той не е в София, а аз съм, и така...).Иначе преди да я купя я пробвах на моята кола, наистина супер изглежда и сякаш е удобно за ползване. Без да се прокарват допъплнителни кабели, антени, микрофон..., работи само като МП3 СД и радио. Данните от бордкомпютъра не се показват, телефона работи, но нямам микрофон, а навигацията трябва да се търсят карти и антена.Ако някой вече има опит в инсталирането на устройството - ще се радвам да пише.При всички случаи беше добра оферта, доста завиждам на mayora.

                      Коментар


                        Зависи до каква степен си меломан Всеки алпайн за 400лв ще изкара по-хубав звук, но тогава и колоните трябва да сменяш Тази Събота ще демпна предните врати + шумоизолация (ако намеря правилната такава със затворена клетка на структурата).Проблема е, че е малко дебела и няма да стане за пода
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          Pecho написа:
                          Yacco VX600 (5W40, API SL/CF, ACEA A3/B4) от партньор на форума на добра цена, че и с отстъпка. Yellow_Flash_Colorz_PDT_08 В момента е на ~3 хиляди км чисто градско. Много съм доволен, Оги! Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
                          Аз съм със същото.Аз откакто налях съм на около 5500 смесено градско/извънградско, и не знам дали е от него, но колата си е шумна сутрин за 5-6 мин. от тръгването, кото преди това работи поне минута на място, но само в студено време.Относто меломанщината, и на мен ми трябва нещо новичко Проблема е не в работат на сд-то, а в това че ще ми трябва дистанционно от волана. Спрял съм се на блаупункт за сега.Някое друго предложение? @cec0 Не му завиждай...1. Видя ли как се слага антената за GPS-а...маха се цялото покритие на тавана.2. Няма подробни карти, и няма обновяване на тези карти - пълна скръб.Можеш да му завидиш ако си направи видео интерфейс, и сложи някаква емулация на чейнджър, от там става супер.Има даже и възможност за връзка с ipod, пак с емулацията на чейнджър. Но като навигация не става. Същото е с бордовия комп - трудна работа.Въпреки това бих се пробвал да го монтирам, заради гъдела :DКъм всички: Възможно ли е да ми се отвият сами болтовете на едната гума, при положение че са конусовидни, от летните 16ки?
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            По-скоро не - за болтовете.Блаутата имат дистанционни за волан за 20лв.В момента слушам на MP58, бая глезотийки има, но не свири като Алпайн )p.s. не даде VIN-а да видим ремъка ....
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              GTipo написа:
                              Към всички: Възможно ли е да ми се отвият сами болтовете на едната гума, при положение че са конусовидни, от летните 16ки?
                              Възможно е,ако не са били завити както трябва.Всички дизели първите няколко минути след студен старт работят шумно.Не е виновно маслото.

                              Коментар


                                "2. Няма подробни карти, и няма обновяване на тези карти - пълна скръб." Колеги , къде мога да си намеря " неподробна" карта за БГ?
                                Fiat linea 1.3 mjet, Bravo2 1,4 . EX -Lancia Y 1.2, Stilo 1.8 MW ,Brava 1.8,Dedra 1.8 16v,Delta2 1,6,Ritmo 1,5,Lada 1500.

                                Коментар

                                Working...
                                X