Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Може, аз металната кора, не съм я свалял още, но карах 10 мин без самите кори и ясно се чуваше, че скърцат.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      Ще ме накарате и аз да свалям кори от вратите :D Разхлабих тампона и с прилагане на усилие върху мотора изместих оста в средата на отвора.Затегнах го и....Нищо.Няма разлика.Върнах го обратно,защото си мисля че се натоварва малко предният тампон.
      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
      Kawasaki ER-6n'2012

      Коментар


        Тоя уикенд ако е хубаво времето и аз ще демпвам, че и филтрите ми пристигнаха за мидбасите и пищялките.Ето как стои тампона на другаря Ред Сторм:
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          radoslavp написа:
          Момчета след днешната заигравка ще мога да отговоря евентуално на въпроси за разглабяне на вратите на Стило, демпвания, смяна колони и така нататък. Ето какво сътворих на моята лична кочина:.........
          Здравей Радо,гледам че си с двувратка и споменаваш че планираш да сменяш и задните тонколони.Аз искам да подменя задните тонколони, имам говорители Pioneer, преходниците съм ги набялязал в e-bay и т.н.Нещото което ме притеснява, особено след като гледах гайда в www.fiatforum.com , е колко е тегаво разглобяването и подмяната на задните тонколни. Искам да си сложа двулентови, тъй като усечам че отзад липсват високите честоти, както и там акустиката ми се струва по-добра и може да носи по-мощни говорители.Та по същество, може ли да те помоля да направиш малко снимки и ако можеш да опишеш процедурата за смяна, както и колко време и какви материали/инструменти са ти нужни.Благодаря предварително! Успех!

          Коментар


            Цецо, точно двулентови трябва да са отзаде оригиналните.Ако ти бягат високите, ти трябва компонентна система.п.с. в случая фронт линията е по-важна, ако сложиш коаксиални говорители отзад, няма да чуваш нищо осен ниските честоти и то трябва да са доста по мощтни, за да надвикат предната линия.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              Днес с изненада установих че на едната гума са ми отвити болтовете почти до края, и таса си стои отгоре Не вярвам сами да са се отвили..може ли да има такива гадове бе?!Първо чистачките, сега болтовете...нещо става.Pecho, от де си взе аларма?Искам да ви питам и за пистовия ремък, да видя дали не съм сгрешил дължината.Взел съм си 6PK1275 на Дайко, колата е с климатик... На стария ми пише 05471080 с малки букви и 55191004 А 696 и още...6PK1270.С него също леко свиреше, дота по-леко от отзи обаче.Възможно ли е размера да е по-малък?!
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                emzo написа:
                Цецо, точно двулентови трябва да са отзаде оригиналните.Ако ти бягат високите, ти трябва компонентна система.п.с. в случая фронт линията е по-важна, ако сложиш коаксиални говорители отзад, няма да чуваш нищо осен ниските честоти и то трябва да са доста по мощтни, за да надвикат предната линия.
                Емо, мисля че грешиш, оригиналните тонколони да еднолентови, хариени, кото отпред има допълнителни високочестотни говорителчета до огледалата.Отзад има само по един говорител, и няма пищялки (поне на двувратата версия).И все пак заводските говорители на Стило са доста обикновенни, но все пак свирят добре, затова се чудя дали си заслужава упражнението. Все пак ако е задачата е за 2-3 часа, бих се заиграл. Но ако трябва да вадя задни седалки и да разглобявам половината кола - няма смисъл... FYI:http://www.fiatforum.com/stilo-guide...-speakers.htmlhttp://www.fiatforum.com/stilo-guide...smantling.html

                Коментар


                  Колеги откъде в менюто се изключваше автоматичното включване на радиото при палене, че днеска го търсих, но него намерих нещо?

                  Коментар


                    Прочети си менюъла на радиото.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      cec0 стига да стигна до задните врати веднага ще ти наснимам и обясня, но май без да се махат седалките поне долната част няма как да стане. Между другото и аз като тебе се бях изплашил ква хамалогия е и днес докато планирах в задръстването на връщане от работа си викам, абе я да пипна тия задните седалки долната част на кво се държи, и май се държат на един голям болт шестостен и тва им е. Като цяло аз процедурата я виждам (съгласувано с fiatforum guide-a), отвиване на трите долни болта за кората, махане на дръжката за коланите, отвиване на един голям болт за долните части на седалките и действаме. Ще мога със сигурност да ти кажа дали ще стане така чак когато стигна до отзад (имам още една предна врата да правя мамка му).Като инвестиция мисля в най-лошия случай да отива за отзад по една лепенка изолационна на страна. Тази която ползвах аз беше 10m x 10 cm и струваше 23 лв, тоест по 23 лева грубо на страна за изолация го смятай като разход.
                      '08 Alfa Romeo 147 Q2
                      ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

                      Коментар


                        Колеги "печкари", скоро трябва да сменям масло.С какво масло карате ?Досега с Мобил 0w40 и не ми е изгорило и грам.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          Аз си оставам с Mobil,но ще мина на 10W40,че идва лято.За 6000 км ми е пипнало 200-300 мл.
                          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                          Kawasaki ER-6n'2012

                          Коментар


                            Относно размера на джантите

                            Здравейте колеги,някой може ли да каже дали могат да се монтират джанти с по-голямо J от колкото препоръчва производителя.Конкретно за Фиат Стило производителя препоръчва 15"-6,5J;16"-7J;17"-7J.Могат ли да се монтират например 16"-7,5J.
                            Fiat Stilo 2003 1.9JTD 115к.с.

                            Коментар


                              Re: Относно размера на джантите

                              sunnyasen написа:
                              Здравейте колеги,някой може ли да каже дали могат да се монтират джанти с по-голямо J от колкото препоръчва производителя.Конкретно за Фиат Стило производителя препоръчва 15"-6,5J;16"-7J;17"-7J.Могат ли да се монтират например 16"-7,5J.
                              Имах 16" 7,5 J,ЕТ 38 и стоят идеално с 205/55
                              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                              Kawasaki ER-6n'2012

                              Коментар


                                Добре де, по книжка що си мисля , че трябва да е с 5w40 ....
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X