Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    emzo написа:
    Буквално се вкара сама в пътя, но не можах да видя на таблото, какво свети, а и не искам да си правя повече експерименти.Затова търся технически метод за установяване.
    Визуално-технически метод ако си със ESP:1.Под средната конзола трябва да имаш една кутиика черна със куплунг 6 пина.Това ти е:Yaw rate sensor-жироскопа2.Oт модула на ABS-а трябва да имаш един допълнителен датчик с куплунг два извода BPS- sensor/brake fluid pressure sensor/3.На контролера на АБС-а ще преброиш колко кабела излизат от куплунга му:-18 кабела-само АБС-20 кабела-ABS +ASR-30 кабела-ABS+ASR+ESP

    Коментар


      Цецо, нищо не чувам , но ако трябва да предполагам, лагера на климатика.@Stefan Hadjov - мерси, ще проверя.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        cec0 написа:
        Колеги, чуйте това:http://www.youtube.com/watch?v=hrSFH65sDGM&NR=1забелязвате ли един леко дрънчащ звук?При мен е по същия начин. При стартиране на абсолютно студен двигател, се забелазва този звук, като само след минута-две работа намясто и изчезва.При Вас проявава и се това или не?(JTD 115к.с.)
        Аз съм с друг двигател и при студен старт и отрицателни температури се чува по-скоро свирене като влак в далечината и изчезва за 20 секунди, моето предположение (дано не е глупувато) е за ремък който звучи така докато калчука в него се стопли или ако има валга по него се изпари защото ми се случва само при температури под нулата...
        FIAT Stilo 1.6 16V

        Коментар


          TG написа:
          emzo написа:
          Буквално се вкара сама в пътя, но не можах да видя на таблото, какво свети, а и не искам да си правя повече експерименти.Затова търся технически метод за установяване.
          Абсолютно, правил съм експеримент в ден като дешният на широко място . Газ и вартене на волана или рязко спирачки, а колата не ще да занесе приписква и на таблото присветва иконка с бусуваща гума но се държи супер стабилно, само за момент се усеща леко приплъзване и после захапва пътя (нищо не препоръчвам и съм с нови зимни гуми )...
          Твърдо си с ЕSP.Великолепна система за жени и неопитни карачи.Лошото в случая е че не можеш да взимаш завоите с вратите напред.Затова рали- колите ги нямат.Нямат и АБС,за да спират по-добре.Имат само BA + 4x4.

          Коментар


            E значи и аз имам, но ще проверя написаното от Стефан.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              Stefan Hadjov написа:
              Твърдо си с ЕSP.Великолепна система за жени и неопитни карачи.Лошото в случая е че не можеш да взимаш завоите с вратите напред.Затова рали- колите ги нямат.Нямат и АБС,за да спират по-добре.Имат само BA + 4x4.
              А на Стилото не може ли да се спира. Иначе няма как да не го усетиш. Още повече в тоя сняг. Помага много, ама е хубаво да може да се изключва
              Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

              Коментар


                Geraka написа:
                Stefan Hadjov написа:
                Твърдо си с ЕSP.Великолепна система за жени и неопитни карачи.Лошото в случая е че не можеш да взимаш завоите с вратите напред.Затова рали- колите ги нямат.Нямат и АБС,за да спират по-добре.Имат само BA + 4x4.
                А на Стилото не може ли да се спира. Иначе няма как да не го усетиш. Още повече в тоя сняг. Помага много, ама е хубаво да може да се изключва
                АSR-а може.ESP-то не може.Е,може като му откачиш куплунга от YRS-sensora.

                Коментар


                  Колеги,от доста време ми писукаше AIRBAG-a,днес отидох на диагностика и се установи,че е прецакан Лентов кабел за аирбега и клаксона на волана. При проверка за цената на нов, се оказа за скромната сума от 400 евра без доставката Та питането ми е ,някой знае ли къде мога да намеря 2-ра ръка и колко струва? Карам 1,9JTD-80 кончета Предварително благодаря!

                  Коментар


                    Аз имам някои подобрения по моята талига, но ще ви ги снимам следващата седмица, да се надяваме че ще завърша всичко до тогава За сега се боря със свирещ пистов ремък, ще се окаже че ще трябва да сменям обтегач след 8 000 км...на DAICO.Аз си мисля за копче за изключване на ABS. Мисля че в определени ситуации е по-добре да е изключен.Колко минахте с колите си? С моята 15 000, за сега окачването е здраво, въпреки упоритостта от моя страна да го скапя...
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      А и още нещо , дали си струва да се копува втора ръка или да събера пари и да копувам нов?

                      Коментар


                        Rapet написа:
                        А и още нещо , дали си струва да се кУпува втора ръка или да събера пари и да кУпувам нов?
                        Виж това първо:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=46590При мен всичко е ок....от мноого време.Стар не си заслужава според мен, но не е централата, едва ли е.
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          Аз също мислех че проблема е в кантара, но диагностиката показа , че проблема е при аирбега на волана,за мое най-голямо съжаление Преди да отида на диагностика,много подробно изчетох темата и подробно прегледах сайта AIRBAG24

                          Коментар


                            Rapet написа:
                            Аз също мислех че проблема е в кантара, но диагностиката показа , че проблема е при аирбега на волана,за мое най-голямо съжаление Преди да отида на диагностика,много подробно изчетох темата и подробно прегледах сайта AIRBAG24
                            къде прави диагностиката и кой обави тази цена?АутоИталия?
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              Диагностиката я правих в Ауто Италия - там цената е 1218 лв с ДДС. Поразпитах познати за друг читав сервиз за аирбег и ме пратиха в Красна поляна при едни момчета. Там диагностиката показа същото , а цената от 400евра без доставката е от магазина за италиянски авточасти в Люлин 8,срещу Булгаргаз, те са в една верига с този на Оборище

                              Коментар


                                за T&N сигурно говоришкабелът ли струва толкова, или цял модул който евентуално ще се смени?
                                2015 Renault Megane Expression GT
                                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                                Всичко за FIAT Bravo 2007

                                Коментар

                                Working...
                                X