Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Между другото Радо е сменил всичките тампони до един и си позволявам да цитирам Red Storm:
    e*ати кефа, все едно караш бензинова кола, няма грам вибрации
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      коцев написа:
      В гъста мъгла, когато си на къси светлини по-добре се осветява пътя отколкото ако си на дълги. За това са направени така фаровете за мъгла да светят само с късите светлини .
      Правилно. Не е недомислица а обратното.Според мен консумацията в този случай ще е сериозна също. Не съм сигурен дали и при предни модели не е било така.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        GTipo написа:
        коцев написа:
        В гъста мъгла, когато си на къси светлини по-добре се осветява пътя отколкото ако си на дълги. За това са направени така фаровете за мъгла да светят само с късите светлини .
        Правилно. Не е недомислица а обратното.Според мен консумацията в този случай ще е сериозна също. Не съм сигурен дали и при предни модели не е било така.
        Добре е това което казвате само,че преди да го одобрите се замислете,че когато включите на дълги не изгасват халогените,а късите и на практика ефективноста на осветителната уредба пада чувствително,защото халогените не осветяват както късите светлини!!!Единствената разумна причина според мен,заради която са го направили така,е че стъклата и рефлекторите на фаровете са пластмасови и ако светят трите лампи по 55 вата нагряването ще стане прекалено голямо и ще е фатално за пластмасите които споменах.
        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
        Kawasaki ER-6n'2012

        Коментар


          Колега, пробвай в гъста мъгла да караш на дълги , после на къси и сам ще се убедиш, че на къси светлини видимоста е много по-добра, а и като прибавиш и фарчетата за мъгла става още по хубава . :D За това според мен не са направени да светят заедно с дългите светлини .
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            коцев написа:
            Колега, пробвай в гъста мъгла да караш на дълги , после на къси и сам ще се убедиш, че на къси светлини видимоста е много по-добра, а и като прибавиш и фарчетата за мъгла става още по хубава . :D За това според мен не са направени да светят заедно с дългите светлини .
            Ама аз точно това ти казвам че като включиш на дълги изгасват късите,а халогените остават,тоест караш на халогени и на дълги.Затова и аз го отчитам като неефективна мярка за водача.При някой модели на опел при включване на дълги,ако до момента са били включени къси и халогени изключват само халогените,а остават дългите и късите.При Стилото ако си на халогени и къси при включване на дълги изключват късите и осветеноста пред колата става много по лоша.Нямам впредвид каране при добра видимост,а при дъжд,сняг и гъста мъгла.
            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
            Kawasaki ER-6n'2012

            Коментар


              iakvvu написа:
              коцев написа:
              Колега, пробвай в гъста мъгла да караш на дълги , после на къси и сам ще се убедиш, че на къси светлини видимоста е много по-добра, а и като прибавиш и фарчетата за мъгла става още по хубава . :D За това според мен не са направени да светят заедно с дългите светлини .
              Ама аз точно това ти казвам че като включиш на дълги изгасват късите,а халогените остават,тоест караш на халогени и на дълги.Затова и аз го отчитам като неефективна мярка за водача.При някой модели на опел при включване на дълги,ако до момента са били включени къси и халогени изключват само халогените,а остават дългите и късите.При Стилото ако си на халогени и къси при включване на дълги изключват късите и осветеноста пред колата става много по лоша.Нямам впредвид каране при добра видимост,а при дъжд,сняг и гъста мъгла.
              Kолега,нещо се объркваш.Когато включиш на дълги изгасват късите и функцията им се поема от халогените-имаш осветление на късо и дълго разстояние,което е добре.Като включиш на къси халогените ти остават и тогава имаш идеалния вариант за мъгла.

              Коментар


                В никакъв случай не мога да кажа че диаграмата на осветеност на халогените покрива тази на късите.Мога да претендирам че фаровете ми са настроени идеално и ефективноста на халогените спрямо късите на Стилото аз я определям на около 15-20%.Халогените успяват да разширят осветеното поле,но не и да добавят светлинен поток към основният.Така че комбинацията халогени + дълги светлини на Стилото за мен не е ефективна за водача.Иска ми се и други колеги със Стило да споделят мнение.Впечетленията ми от халогените на други модели и марки са далеч по добри от тези на любимото Стило.
                AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                Kawasaki ER-6n'2012

                Коментар


                  iakvvu написа:
                  В никакъв случай не мога да кажа че диаграмата на осветеност на халогените покрива тази на късите.Мога да претендирам че фаровете ми са настроени идеално и ефективноста на халогените спрямо късите на Стилото аз я определям на около 15-20%.Халогените успяват да разширят осветеното поле,но не и да добавят светлинен поток към основният.Така че комбинацията халогени + дълги светлини на Стилото за мен не е ефективна за водача.Иска ми се и други колеги със Стило да споделят мнение.Впечетленията ми от халогените на други модели и марки са далеч по добри от тези на любимото Стило.
                  Абе общо взето на фабричните халогени недей да разчиташ.Те са допълнително осветление към основното.Ако искаш повече осветление,постави си допълнителни фарове.Досега не съм видял перфектно осветяващи фабрични халогени.

                  Коментар


                    Работата е там,че аз съм виждал и затова се възмощавам :D
                    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                    Kawasaki ER-6n'2012

                    Коментар


                      Днеска ме накефи колата, Стз-Плд-Стз, със скорост по GPS 135км/ч + няколко ластика с едно 318tds (por BMW ) и пак няколко ластика до ... няма да спонавам скорост - 6,0л.Как да не и купя правилния маховик и съединител ?
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        emzo написа:
                        Днеска ме накефи колата, Стз-Плд-Стз, със скорост по GPS 135км/ч + няколко ластика с едно 318tds (por BMW ) и пак няколко ластика до ... няма да спонавам скорост - 6,0л.Как да не и купя правилния маховик и съединител ?
                        А хареса ли комплект в Пловдив?
                        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                        Kawasaki ER-6n'2012

                        Коментар


                          Не, нов го взимам 580лв, те ми искат 400.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            Искаха ти и капаро за да ти го свалят.
                            Octavia RS
                            Evo 10-служебната играчка.

                            Коментар


                              Абе кажете некоя кочина със запазена шоферска седалка в синичко да си купя. По Пловдив няма ли нещо, че тука никой не ги блъска тия Стила да даде.
                              '08 Alfa Romeo 147 Q2
                              ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

                              Коментар


                                radoslavp написа:
                                Абе кажете некоя кочина със запазена шоферска седалка в синичко да си купя. По Пловдив няма ли нещо, че тука никой не ги блъска тия Стила да даде.
                                Имаше няколко,само двигател от стило,другото с черен салон,а другото не го видяхме след като искаха капаро за несвален,но иначе "перфектен" маховик .
                                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X