Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    При мен също за няколко минути в началото работ по-шумно. Не съм гледал обаче оборотите. Утре пак ще е -ХХ и ще погледна. Вие с Алпин дизел ли сте?След като с един колега установихме че при неговия опел дизела от лукойл замръзва при -7, а алпин дизела - не, и двамата сме с алпин дизел. Напоследък този на лукойл ми е давал също - вода във филтера грешка. От там - тресене и тн.П.П. Моята кола тъкмо мина 12500 откак съм я взел, в мои ръце
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      Не разбрахте ли, че нафтата не е виновна за замръзването.Единствено се получава от алчността на хората по веригата от производителя до пистолета на колонката.Не съществува нафта на нормална бензиностанця, която да замръзне на -7 градуса.Ако се и погледне статистиката по форумите излиза, че най-много замръзнала нафта е именно Алпин Дизел-аДори и "лятната" нафта, заредена средата на юли месец не замръзва при -18 градуса п.п.Супер бърза и прясна информация да речем, не представителна -> http://www.diesel-club.com/forum/vie...=unread#unread
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        Запалих на -14 без да чакам подгрева, въртя малко повечко, акумулатора ми не е първа младост, но запали.Покарах я, докато отвори термостата, но пак тресеше/вибрираше като трактор.На 99,9% съм убеден, че като се стопли времето няма да го има това вибриране.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          emzo написа:
          Запалих на -14 без да чакам подгрева, въртя малко повечко, акумулатора ми не е първа младост, но запали.Покарах я, докато отвори термостата, но пак тресеше/вибрираше като трактор.На 99,9% съм убеден, че като се стопли времето няма да го има това вибриране.
          Това че си запалил без подгряване е много добре.Ако беше откачил свещите пак щеше да запалиш.Но защо смяташ че ще изчезне трактора като се затопли времето не разбирам.

          Коментар


            Сменях тампона на ск. кутия с този, който в последствие ФИАТ дават като реплейсмънт.Просто каучука(гумената част) беше като камък.Предполагам и другите тампони се втвърдяват от студа.Само предположение.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              Тази сутрин си направих експеримента - вдига оборотите зо 1000, и след 1-2 мин ги сваля на 900. С второто палене - оборотите си отиват на 900. Нормално е, значи.
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                -4гр. запалих лесно, оборотите малко под 1000 този път.Тресенето значително по-малко.Като стане около 0та няма да тресе, сигурен съм.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  Бихте ли казали тези, които са с климатроник, стрелките нагоре, надясно и надолу , при активирането на всяка къде почва да духа, и за духане към стъклата нагоре и настрани ли трябва да е натиснато сега за през зимата?

                  Коментар


                    Здравейте,Нещо което ми направи впечатление след като смених крушка на преден фар. След като тествах дали всичко по предните фарове работи, забелязах нещо което незнам дали е нормално или не. След като съм на дълги и светна фаровете за мъгла, късите веднага загасят докато не мина на къси или не изгася фаровете за мъгла. Т.е когато съм на мъгла къси и дилги не могат да светят едновременно. Моля някой да го пробва и да каже резултата за да знам дали е нещо по с-мата или просто така го е направил призводителя.Благодаря предварително

                    Коментар


                      Точно така е направено от производителя.Голяма недомислица,но е така.
                      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                      Kawasaki ER-6n'2012

                      Коментар


                        iakvvu написа:
                        Точно така е направено от производителя.Голяма недомислица,но е така.
                        Има възможност за корекция.Не е трудно.

                        Коментар


                          Корекция в инсталацията.Вече не ми се занимава с тази кола.
                          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                          Kawasaki ER-6n'2012

                          Коментар


                            Аз не ги ползвам, само един път в много гъста мъгла.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              В гъста мъгла, когато си на къси светлини по-добре се осветява пътя отколкото ако си на дълги. За това са направени така фаровете за мъгла да светят само с късите светлини .
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар


                                Коцев, къде се губиш колега ?Я кажи при минусувите температури, колата беше ли като трактор ?Ето днеска на 0гр. няма вибрации, няма нищо.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X