Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чадо нали и аз съм тръгнал по тоя път, и като твой човек ще ти дам малко инсайд информация. размер широчина: http://img196.imageshack.us/i/s1030384.jpg/размер височина: http://img41.imageshack.us/i/s1030385.jpg/размер дълбочина: http://img35.imageshack.us/i/s1030386.jpg/Като цяло всеки универсален кулер до 300 - 350 коня ти стига и върши работа. Тия размери са само за твоя референция, няма да намериш кулер който да влиза заводски в тази ниша, ще си трябва малко импровизиране. Затова схемата е следната, аресваш кулер и почваш да го напасваш по предницата, няма друг чалъм. Кулер с подобни размери ти е напълно достатъчен (ето линк как го поставят на JTD - http://images.google.com/imgres?imgu...a%3DN%26um%3D1): BTW съм мислил и над варианта, сток интеркулера от новото браво или новото гранде пунто ... и двата модела и бензин и дизел ползват преден кулер като стоково решение, много къс и компактен ... него евентуално може да го напъхаш ако се фанеш, но пак излиза доста по-скъпо от универсален.Gtipo единственото ти решение е: Скорпион 13 ул. "Цар Симеон" 165 тел. 831-01-48 моб. тел. 0899 851 320 Страница по 15 кинта е комплекта на задна спирачка. Оригинални трудно ще намериш, тези са също толко добри. Аз като сменях задни дискове/накладки си купих такъв комплект и стегнах всичко отзад.Айде чада мои отивам да се накъркам аз, догодина на първи съм пред блока, мисля да демонтирам throttle body-то на дизеловото локомотивче и да видя какво се случва, че вече и логове имам на наляганията след махане на клапата и народа е доволен.EDIT: Tornado сток кулера се справя с ремапнати коли, но лятото положението не е розово ... след него понякога температурите стигат 70’C при дълъг път на магистрала при постоянен бууст което е доста. Един хубав кулер сваля тези температури с поне 30’C понякога и повече, а всички знаем формулата по-ниска температура поече кислород, поече пауър.
    '08 Alfa Romeo 147 Q2
    ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

    Коментар


      emzo написа:
      Не, инжинерите са спали, като са проектирали Стилото, много се загрява тоз малкия дето са лепнали.
      Съмнявам се точно инженерите да са спали.По скоро софтоеристите им често спът,защото почти винаги софтуера им е с бъгове.Много е важно какви цели са си поставили инженерите за постигане при реализцията на конкретния модел.Голям интеркулер ще ди даде веднага голям ЛАГ,голямата турбина също.По добре по висока температура в кулера,отколкото голям ЛАГ.Кола с голям ЛАГ е крайно неприятна за каране.По добре малък ЛАГ,отколкото high power.Това което са постигнали инженерите с променливата геометрия,ти искаш да го развалиш с по голям интркулер.П.С.Добре те разбирам какво си забелязал след ремапване на Стило.Но този двигател така е изцеден,че трудно ще постигнеш нещо повече без да развалиш нещо друго.От него повче нагоре само с двувалка.Насочи се към следващите модели-126 и 140 PS.Те са вече двувалки.Не спът инженерите им и знаят какво и как се постига.

      Коментар


        Въпрос за климатроника на Стило

        Здравейте колеги и Честита Нова Година!Въпроса ми е следния:когато запаля Стилото на студено и включа климатроника започва да се чува някакво цакане(на реле може би) в интервал от около 2-3 сек. като при всяко цъкване осветлението на климатроника,таблото и фаровете(когато са включени)премигва.Оборотите също се променят все едно че нещо товари двигателя. Това продължава докато колата загрее и дори повече.Някой сблъсквал ли се е с този проблем(ако това е проблем) и дали може да получа информаця по въпроса!Благодаря ви
        Фиат Стило 1.9 jtd 2003 Multi wagon

        Коментар


          Re: Въпрос за климатроника на Стило

          icodesi написа:
          Здравейте колеги и Честита Нова Година!Въпроса ми е следния:когато запаля Стилото на студено и включа климатроника започва да се чува някакво цакане(на реле може би) в интервал от около 2-3 сек. като при всяко цъкване осветлението на климатроника,таблото и фаровете(когато са включени)премигва.Оборотите също се променят все едно че нещо товари двигателя. Това продължава докато колата загрее и дори повече.Някой сблъсквал ли се е с този проблем(ако това е проблем) и дали може да получа информаця по въпроса!Благодаря ви
          Колега да ти споделя и аз забелязах подобно нещо като теб. Значи преди седмица две покраи студените дни забелязах, че когато съм спрял в задръстване и пусна нагревателя на задното стъкло оборотите за малко падат се едно включвам климатика. Това се вижда само при спряло положение като при мен фаровете и таблото не премигват определено. Забелязах го на два пъти като в конкретните ситуации работеха копчето за циркулация в купето, чистачки и фарове. Релето си цъка при включване на нагревателя и трябва да е нормално. Аз съм с климатик, а при теб явно при климатроника сутрин автоматично ти се пуска нагревателя на стъклото отзад и затова става така. Според мен лекото падане на оборотите за момент при повишена консумация е нормално щом се припокрива и при двама ни, но премигване на всички уреди и фарове .. хм това определено не би трябвало да е така ? Акумулатора какво му е състоянието ? Аз съм с BOSCH Silver 75Ah на 6-7 месеца.
          '08 Alfa Romeo 147 Q2
          ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

          Коментар


            Мисля че акумулатора не би трябвало да има значение в случая.По скоро си мисля да не би да има някакъв вид нагревател за по бързото загряване на купето.Предполагам че вкл. и изкл. през интервал от 2-3 сек.,за да няма пиково натоварване на ел.системата.Но пък ако е така,значи този нагревател не работи защото започва да духа топло чак когато двигателя загрее достатъчно.
            Фиат Стило 1.9 jtd 2003 Multi wagon

            Коментар


              Колега,решението е просто-слагаш друг акумулатор за проба за който си сигурен че е добър и е различен от твоя и следиш има ли промяна или няма.Все пак така описаният от теб дефект е свързан със захранването,така че е добре едно по едно нещата да започнат да се изключват,като се започне с най елементарното и най често срещаното като подобен дефект.
              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
              Kawasaki ER-6n'2012

              Коментар


                бърз въпросДали може в последствие да си монтирам ето това?
                Прикачени файлове
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  Колега kiselo къде искаш да го монтираш, на някоя от сегашните си коли или конкретно на Стило ?
                  '08 Alfa Romeo 147 Q2
                  ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

                  Коментар


                    radoslavp написа:
                    Колега kiselo къде искаш да го монтираш, на някоя от сегашните си коли или конкретно на Стило ?
                    aм надявам се до средата или края на месеца да съм си купил стило та на него а още един въпрос Някой може ли да ми каже какво включват различните нива на оборудване при стило.Примерно при бравото има dynamic active sport...Какви са при стило и какво включват защото колкото и да търся някаква стара ценова листа с тях немога да намеря, явно одавна са ги затрили...и още един въпрос: как да разбера дали имам Airbag във вратите защото на самите облегалки на колата която харесах от страните на вратите има етикетчета Airbag, но незнам дали е просто рекламка или обозначава наличие на такива във вратите. и още един въпрос има ли някой който може да ми препоръчате да ми направи диагностика на място. Преди време гледах в Дупница една 3-ка и си намерих един пич дойде с лаптопа закачи и ми показа всичко. Та ако някой има такива познати би било чудесно. Става дума за София
                    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                    Коментар


                      Никъде в нете на пише какви са нивата на оборудване.По въпроса с навигацията - не си заслужава, всяка съвременна е по-добра от фабричната. А тя няма и карта за БГ. Ще ти я продадат за около 300 лири.Ако пише че има еърбегове на седалките - има - версията се води с 6 еърбега. Означенията са и на страничните колони.Прочети темата то - до. В "често задавани въпроси" съм направил кратка карта на всичко важно - върши работа.
                      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                      Коментар


                        На моето Стило, под надписа Фиат на багажника пише B.B.M., някои има ли идея какво означава тази абриавюра, не намерих нищо свързано в нета? Колата е от Италия?

                        Коментар


                          Ее няколко дена не съм писал и никой нищо ново не казва/показва.Да се разпиша тогава: Те това са фабричните колонки.Смешна работа, но пък в затворен обем свирят повече от прилично.Смених ги(едната бръждеше).За целта обаче трябва ето такъв преходник:Оказа се, че не мога да намеря тук такива.Ония ден беше слънчево и се захванах да изрежа оригиналните колонки и да ползвам тяхната пластмаса.Спестих си 30-40лв и 1-2 седмици чакане за доставка.За целта използвах макетен нож и пистолет за горещ въздух.С нагорещен макетен нож се изрязват маркираните с червено места.Говорителя се държи на тях, а мембраната е залепена с лепило отгоре, но се маха много лесно.Естествено по този начин унищожавате фабричния говорител.След това ако има нужда, се изрязва ръба маркиран със зелено.В моя случай го нагрях с пистолета и огънах навътре.наложи се няколко пъти да изрязвам/огъвам ръба, докато пасне:Естествено я напаснах, както трябва, но просто нямам снимка.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            kiselo написа:
                            radoslavp написа:
                            Колега kiselo къде искаш да го монтираш, на някоя от сегашните си коли или конкретно на Стило ?
                            aм надявам се до средата или края на месеца да съм си купил стило та на него а още един въпрос Някой може ли да ми каже какво включват различните нива на оборудване при стило.Примерно при бравото има dynamic active sport...Какви са при стило и какво включват защото колкото и да търся някаква стара ценова листа с тях немога да намеря, явно одавна са ги затрили...и още един въпрос: как да разбера дали имам Airbag във вратите защото на самите облегалки на колата която харесах от страните на вратите има етикетчета Airbag, но незнам дали е просто рекламка или обозначава наличие на такива във вратите. и още един въпрос има ли някой който може да ми препоръчате да ми направи диагностика на място. Преди време гледах в Дупница една 3-ка и си намерих един пич дойде с лаптопа закачи и ми показа всичко. Та ако някой има такива познати би било чудесно. Става дума за София
                            Виж товаОтнася се за Стило за Англия, но може да ти даде представа кое какво включва.
                            Marea Weekend HLX Jtd 110

                            oO(_)____////____(_)Oo

                            Коментар


                              Някой колега със Стило може ли да снима чашката на лявата полуоска ?Интересува ме ето този номер:
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                Утре ще има ли среща (къде и в колко беше)?

                                Коментар

                                Working...
                                X