Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Днес видях че ми е изгорял една от крушките на стопа. Има ли някой който да е сменявал и става ли въобще лесно, че в тази кола нищо не става лесно. :D
    Виж бейби не сме глупаци,
    ние сме отбор от здравеняци.
    Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
    така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
    http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

    Коментар


      Да. лесно е.Стопа се държи на 3 гайки.С гаечен ключ 10 се развиват, разкачаш кабела целия стоп се вади.После с кръстата отвертка има няколко болта за развиване.Стоп лампата мисле беше комбинирана с габарита.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        сд чейнджър

        Така, значи сложих му 3 диска и почна да ми пише чек диск, и минаваше на пауза режим и не искаше да ми вади дисковете въобще, мигаха всички лампи, с пинсета ги дръпнах, и го продухах с уста, поударих го малко, та пускам 1 диск тръгна без проблеми, и при следващато каране на колата пак ми пише чек диск, иначе ги вади вече винаги, какво да правя колеги, почистващ диск дали ще реши проблема, пречи ли че дисковете сам ги записвал на компютъра си? Пробвах и с един оригинален няма разлика чек диск пише, няма ли как да го рестартирам тоя чейнджър, че ми писна само на радио?

        Коментар


          коцев написа:
          Не мисля и да го сменям . :D Има съвсем леко треперене по волана когато е на място и на тихи обороти а тръгна ли в движение всичко е ОК. Вече менах над 3000км и смея да кажа че машинката е добра . В неделя бях на срещата в София и погледнах и другите коли Стило така че долу -горе покупката е добра .Най вече ме кефи разхода на гориво 5.1 литра среден разход градско и извънградско каране . :D :D :D
          Таз неделя ще има ли среща?

          Коментар


            Re: сд чейнджър

            svetljotod написа:
            Така, значи сложих му 3 диска и почна да ми пише чек диск, и минаваше на пауза режим и не искаше да ми вади дисковете въобще, мигаха всички лампи, с пинсета ги дръпнах, и го продухах с уста, поударих го малко, та пускам 1 диск тръгна без проблеми, и при следващато каране на колата пак ми пише чек диск, иначе ги вади вече винаги, какво да правя колеги, почистващ диск дали ще реши проблема, пречи ли че дисковете сам ги записвал на компютъра си? Пробвах и с един оригинален няма разлика чек диск пише, няма ли как да го рестартирам тоя чейнджър, че ми писна само на радио?
            Просто потърси помощ от специалист да ти почисти оптиката на главата,а ако се наложи и да я смени.Едва ли е друг проблем.Аз мога да те посъветвам да не слагаш диск за почистване.Опасни са.Възможно е да унищожиш оптиката с него.
            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
            Kawasaki ER-6n'2012

            Коментар


              fotop написа:
              коцев написа:
              Не мисля и да го сменям . :D Има съвсем леко треперене по волана когато е на място и на тихи обороти а тръгна ли в движение всичко е ОК. Вече менах над 3000км и смея да кажа че машинката е добра . В неделя бях на срещата в София и погледнах и другите коли Стило така че долу -горе покупката е добра .Най вече ме кефи разхода на гориво 5.1 литра среден разход градско и извънградско каране . :D :D :D
              Таз неделя ще има ли среща?
              Да, поне аз и Пешо ще сме там! С теб - 3 Стило-та!При мен май таз гадост дето течеше горе при клапата за чистия въздух - вече не тече!Днес реших да покарам малко по-бързо до работа. След 3000 оборота на 3 пъти ми светна Check engine Няма и нужда да пускам диатностика - P0235 - 100%След като прочетох тази тема - http://www.fiatforum.com/stilo/12732...htmlМисля да изчистя пак MAP сензора. Грешката ще да е от него. Логично ми се вижда!
              iakvvu написа:
              svetljotod написа:
              Така, значи сложих му 3 диска и почна да ми пише чек диск, и минаваше на пауза режим и не искаше да ми вади дисковете въобще, мигаха всички лампи, с пинсета ги дръпнах, и го продухах с уста, поударих го малко, та пускам 1 диск тръгна без проблеми, и при следващато каране на колата пак ми пише чек диск, иначе ги вади вече винаги, какво да правя колеги, почистващ диск дали ще реши проблема, пречи ли че дисковете сам ги записвал на компютъра си? Пробвах и с един оригинален няма разлика чек диск пише, няма ли как да го рестартирам тоя чейнджър, че ми писна само на радио?
              Просто потърси помощ от специалист да ти почисти оптиката на главата,а ако се наложи и да я смени.Едва ли е друг проблем.Аз мога да те посъветвам да не слагаш диск за почистване.Опасни са.Възможно е да унищожиш оптиката с него.
              Че то какво по-лошо може да стане?Вземи разглоби цялата простотия и с малко чист спирт и една клечка за уши внимателно и под лупа почисти лещата.Друга оправия - няма. Всъщност - има - ново!
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                Някой да знае модела на радиокасетофона ? Visteon ....... ?
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  Най-голямата грешка ще е да използва чист спирт или какъвто и да е разредител за почистването.Лещата на оптиката е пластмасова и това ще я довърши или ще и помогне да се влоши.Почиствай или със суха клечка за уши или леко навлажнена с плюнка(колкото и смешно да звучи).
                  AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                  HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                  Kawasaki ER-6n'2012

                  Коментар


                    Ами аз имам стотици почистени оптики на PC оптични у-ва и не само, точно с чист спирт.Взимам клечка за уши(от по-хубавите, че има едни само власинки остават от тях), напоявам я леко с чист спирт (96-98%) и по часовниковата стрелка чистя лещата, после веднага подсушавам с другия край на клечката.Спирта разтваря мръсотията и може да стане проблем само ако не се забърше, както трябва.Иначе той изветрява за нула време.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      Утре се захващам с това, значи какво трябва да направя, развивам четирите болчета тънките отпред и после? лещата къде ще ми се падне, че нямам идея, нещо друго трябва ли да направя освен предния панел с четирите болчета, да изключа нещо? Кажете, че ми е тъмна индия, почиствал съм само на компютър и дискмен лещата! Благодаря

                      Коментар


                        emzo написа:
                        Ами аз имам стотици почистени оптики на PC оптични у-ва и не само, точно с чист спирт.Взимам клечка за уши(от по-хубавите, че има едни само власинки остават от тях), напоявам я леко с чист спирт (96-98%) и по часовниковата стрелка чистя лещата, после веднага подсушавам с другия край на клечката.Спирта разтваря мръсотията и може да стане проблем само ако не се забърше, както трябва.Иначе той изветрява за нула време.
                        Има спирт 4% ама му забравих името, аз с него си чистих цд рома на компа еднп време.А за срещата мисля да дойда Ще има ли някое JTD

                        Коментар


                          Нарочно съм написал 96-98%
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            svetljotod написа:
                            Утре се захващам с това, значи какво трябва да направя, развивам четирите болчета тънките отпред и после? лещата къде ще ми се падне, че нямам идея, нещо друго трябва ли да направя освен предния панел с четирите болчета, да изключа нещо? Кажете, че ми е тъмна индия, почиствал съм само на компютър и дискмен лещата! Благодаря
                            Тук принципа на почистването е същия.Въпросът е да стигнеш до лещата.Аз лично не познавам въпросният чейнджър и не мога да кажа как се разглобява и дали е лесно достъпна оптиката.
                            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                            Kawasaki ER-6n'2012

                            Коментар


                              И да попитам нали не е задължително като паля на студен или топъл двигател да чакам чека на компютъра, не се бърка че си дозарежда системите след старта?

                              Коментар


                                Колко литра е точно резервоара на Стило 3 врати, jtd 115 или колко се води, защото май събира повечко ...И когато веднага светне лампичката за гориво с колко литра разполага ?
                                Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

                                Коментар

                                Working...
                                X