Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...ic.php?t=11897
    Fiat Stilo 1.8 16V

    Коментар


      #62
      Брей, тези теми съм ги пропуснал! Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 Я да ги направим така (че е по-ясно):STILO-Радио/CD Player тест менюSTILO-скрито меню за достъп
      ogi28b написа:
      ...ПП- утре ще снимам сензора за дъжд в Пежо 307 СВ. Намира се НА стъклото.
      Я докато Оги проявява снимките, да пусна две от Нета. :D (не са на Стило, но мисля става ясно на какво прилича един датчик за дъжд)
      Прикачени файлове
      ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар


        #63
        Re: Да опознаем Фиат Стило!

        Pecho написа:
        Аварийно отваряне на капачката за горивоТова още не съм го пробвал, ама там имало нещо, което се дърпа и вратичката се отваря.
        Има едно въженце, но не знам какво му е аварийното, като трябва да се отвори:1. Багажника;2. Капака на дясното чекмедже/ниша (или каквото е името на поредната екстра) :D 3. Самата ниша, залепена е на японска плюнка.И едва тогава се достига до въженцето, което да се дръпне!
        Прикачени файлове
        Fiat Stilo 1.8 16V

        Коментар


          #64
          Е аварийното е ако запецне ключалката на вратичката. Иначе и аз дърпах въженцето - работи! Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
          ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            #65
            Това е от ръководството на Stilo. Ясно е показано къде е сензора за дъжд, ако го има!
            Прикачени файлове
            FIAT Stilo 1.9 JTD 115

            Коментар


              #66
              А пробвали ли сте да дадете ток на някой? Yellow_Flash_Colorz_PDT_37
              Fiat Stilo 1.8 16V

              Коментар


                #67
                Е хайде сега, един капак ли ще те спре!
                ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                Коментар


                  #68
                  Pecho написа:
                  Е хайде сега, един капак ли ще те спре!
                  Явно не си пробвал още :D Освен, че трябва да свалиш капака се оказва, че клемите са много широки и с нормалните щипки е почти невъзможно да се направи добър контакт. Тази зима давах ток 3-4 пъти и всеки път спасявания трябваше да държи кабелите като дефибрилатор върху акумулатора. особено на +са
                  Fiat Stilo 1.8 16V

                  Коментар


                    #69
                    Да, не ми се е налагало, но днес бях свалил капака над акумулатора, та погледнах. Май не е само този капак, има още една капачка над едната клема... Изобщо явно не е бърза и лесна работа.
                    ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                    Коментар


                      #70
                      Колеги искам да ви попитам можеби това което ще попитам нее много по темата но само за това не искам да отварям нова тема.Въпроса ми е на Стилото ламарините по купето(калници капаци и др.)като на бравото ли са тънки или след браво моделите са с малко по дебели ламарини?Този въпрос го задавам защото примерно на браво ако затваряш предния капак с натискане ще се нагърчи.
                      Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

                      Коментар


                        #71
                        Колега 6ma7ka7a, не съм натискал ламарините на Стилото (не виждам смисъл в това). Тънка, дебела, мека или твърда е доста относително. До скоро карах Брава и не намирам, ламарината й за чак толкова гърчава.Та пак за Стило: понеже колегите ме подсетиха в друга тема за сайтовете на Филипс и Осрам, на които можеш да провериш къде какви са лампите по колата (не че не ги пише в ръководството де :D ), вижте какви времена (различни за ляво и дясно!) дават за смяна на ксеноновите лампи! Yellow_Flash_Colorz_PDT_16 Това съвсем ме отказва (засега) да слагам ксенонов кит. И за да има и някаква полза от зяпането по тези сайтове, извадих от каталога на Осрам всички лампи за моето Стило (виж подписа) и съм ги събрал в pdf.
                        Прикачени файлове
                        ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                        Коментар


                          #72
                          Въпросът с крушките на фаровете и смяната им е доста дискутиран във форума. В моя случай, а доколкото си спомням и на един колега от Бургас, основен аргумент за слагането на ксенон на стилото бе именно по-дългия живот на ксеноновата крушка. В крайна сметка дали сменям халогенка или ксенон е все тая, въпросът е колко често ще ми се налага.Иначе за различните времена за смяна-нормално е, дясната е лесно достъпна, но 24 минути е безумно дълго време. Аз бих казал максимум 10 и то при положение че се прави за първи път. За лявата обаче може да се окаже и повече от 39-всичко зависи от подхода към проблема. Някои колеги свалят подкалника, други акумулатора и кутията му, а трети дори предната броня! Ако третия случай се изпълни под 39 минути, човека е направо за бокса на F1. Всъщност, май че колегата Ники от Варна се беше изпедепцал да ги сменя директно, явно използвайки уникалната възможност да изважда ставата на китката си, като по този начин достига до "оная дупка". :D PS: Втората капачка на акумулатора (върху плюса) е на две щипки (щракалки) и се сваля/слага за под 2 секунди. :D
                          Fiat Stilo 1.8 16V

                          Коментар


                            #73
                            Колеги някой може ли да ме упъти къде да намеря описание на предпазителите(бушоните) че са номерирани само (F36 , F45 и т.н.) а не мога да ги открия в упътването което е качено в Download? За Стило 3-врати става въпрос. Мерси предварително
                            Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
                            Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

                            Коментар


                              #74
                              Колега, предпазителите са описани подробно в ръководствата за употреба. Например, в английския вариант от стр. 196 започват илюстрациите, от стр. 201 - описанието кой предпазител за какво е, колко ампера е и на коя илюстрация е показан. :D
                              ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                              Коментар


                                #75
                                Да намерих ги мерси много... за жалост не е от предпазителя проблема. Хххххх ми се електронното усилване на волана... утре отива на сервиз Колега, разбирам че си афектиран от проблема, ама моля по-внимателно с изразните средства!
                                Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
                                Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

                                Коментар

                                Working...
                                X