Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Kotseto написа:
    fotop написа:
    Някой да знае багажник за ски за Стило къде може да се намери и колко струва?
    Ските си влизат перфектно в купето на стило с 3 - врати. Сваляш подлакътника на задните седалки и пласмаската и изобщо не пречат на водача. Виж проблем е ако имаш намерение да возиш 4 човека.
    Съгласен съм че и вътре може, но не искам да ми е мокро след това

    Коментар


      Резерва

      Не било хубаво да се кара в резерва на горивото, вярно ли е това или е опасно да не ти свърше съвсем бензина, или като цяло не е добре да се кара в червената зона, защото все пак това са 8 литра?

      Коментар


        Вярно! Не е хубаво.Свети една лампа която събаря акумолатора.
        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
        Kawasaki ER-6n'2012

        Коментар


          fotop написа:
          Sev написа:
          fotop написа:
          Някой да знае багажник за ски за Стило къде може да се намери и колко струва?
          3 или 5 вратиако е за 5 - на много места имапочти винаги на багажника пише не че става за Стило, обаче като се пробват много от тях стават
          За 5 врата.На какви цени вървят?Има ли някъде и втора ръка
          80-90-100-120много варират ценитеоригиналните може би са около 200-250 лева, както и тези от реномирани маркивтора ръка в БГ малко трудно, евентуално в ebay
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            Sev написа:
            fotop написа:
            Sev написа:
            fotop написа:
            Някой да знае багажник за ски за Стило къде може да се намери и колко струва?
            3 или 5 вратиако е за 5 - на много места имапочти винаги на багажника пише не че става за Стило, обаче като се пробват много от тях стават
            За 5 врата.На какви цени вървят?Има ли някъде и втора ръка
            80-90-100-120много варират ценитеоригиналните може би са около 200-250 лева, както и тези от реномирани маркивтора ръка в БГ малко трудно, евентуално в ebay
            Това цена с гредите ли е или...Търся си до 100лв. всичко, къде може да има. Рабрах на Юнак имало.Нещо по специално с багажниците за стило

            Коментар


              ако можеш да ми дадеш някаква снимка на колата при отворени вратинещо в по-близък план...аз ти говоря за гредивече върху тях се слага приставката за ски, която в зависимост от размера (2-3-4 чифта ски) струват 60-100 леватази приставка за ски със сигурност ще я има на Юнак
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                Re: Резерва

                svetljotod написа:
                Не било хубаво да се кара в резерва на горивото, вярно ли е това или е опасно да не ти свърше съвсем бензина, или като цяло не е добре да се кара в червената зона, защото все пак това са 8 литра?
                Разбирането е следното, когато караш в резерва винаги съществува възможността да се отнесеш и горивото (нафта/бензин) да свършат. Тогава има голяма опасност помпата да смукне въздух от резервоара и после трудно да запалиш, а понякога се стига до вариант в който помпата ти блокира и или трябва да я млатиш с чука, или трябва да я смениш (има вариант да се повреди да). И аз не вярвах на подобни неща, но на 1st Italian Track Day-a изгаснахме на пистата точно по този начин и колата непоиска да запали (дори след като наляхме достатъчно гориво) докато не заигра чука върху помпата, причината беше малко гориво агресивен завой - наклон и въздух.
                '08 Alfa Romeo 147 Q2
                ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

                Коментар


                  Сензор

                  Сега пък отскоро като паля някой път ми изписва Sensor catalyst и за 1 секунда удивителния жълт знак, при чека , иначе после няма проблем, няма ненормални работи, нито да светят разни лампи, какво ще рече това? А и преди бях питал за багажника беше си на boot ind. off, но пак не иска да се отваря при отключени врати? И кажете къде в менюто е нивото на маслото, четах някъде че може да си провериш нивото без вадиш пръчката? stilo 1.6 benzin 2001

                  Коментар


                    Сензор каталист ми звучи като ламбда сонда.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      Ми и аз незнам, в речника се превежда като датчик на катализатора, никой ли не знае какво означава тази грешка, интересно е че го изписва не винаги, и имах много малко гориво в резервоара после заредих и за сега не го пише да не е нещо предопредително, че почти няма бензин?

                      Коментар


                        И по принцип като го пише при проверката в началото при палене само и то от време на време само, какво означава, четох, че може да е просто моментна грешка на компютъра?

                        Коментар


                          Re: Сензор

                          svetljotod написа:
                          Сега пък отскоро като паля някой път ми изписва Sensor catalyst и за 1 секунда удивителния жълт знак, при чека , иначе после няма проблем, няма ненормални работи, нито да светят разни лампи, какво ще рече това? А и преди бях питал за багажника беше си на boot ind. off, но пак не иска да се отваря при отключени врати? И кажете къде в менюто е нивото на маслото, четах някъде че може да си провериш нивото без вадиш пръчката? stilo 1.6 benzin 2001
                          За багажника: от последното копче на ключа си определяш дали да ти се отключва багажника с централното или само с ключаЗа маслото: бензиновите не показват нивото на маслото, само когато е под-средата получаваш напомняне: "Low Pressure Oil"
                          Fiat Freemont 2.0 140 h.p. 2012
                          Fiat Stilo 1.6 16V 103 h.p. '02

                          Коментар


                            Освен с дистанционното багажника може да се отвори и от бутона(бравата) на задната врата.В случаят на колегата е възможно да има проблем със самият бутон след като не се отваря дори и при разрешаване от менюто.При мен също беше дефектирал,но след разглобяване и почистване всичко се оправи.Що се отнася до Low Pressure Oil си мисля че надписа касае налягането,а не нивото на маслото.Аз карам дизел и надписа ми е излизал няколко пъти когато по невнимание гася колата.Но за това как е при бензина да кажат колегите с бензинов мотор,но си мисля че едва ли ще е по различно.
                            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                            Kawasaki ER-6n'2012

                            Коментар


                              Оф, сега пък колата не върви хич Пуши кат за световно, няма мощност...усетих че няма мощност като я понатоварих, и ви дях че едвам отлепя, като съм само аз вътре - върви като преди..Виждам как от 2000 до 3000 оборота все едно нямам турбо, след това - веднага щом стрелката мине тези оброти - колата се изстрелва.Мисля че около интеркулера някъде маркуча след турбото изпуска. Нямам друго обяснение. Турбото не се чува силно, няма сериозен харч на масло, но за това пък - сериозен харч на гориво. Маслото си е катранено черно, антифриза е зелен и колкото си може бистър...Отзад е като локомотив на товарен влак София - Перник, натоварен до дупка, с въглища на прах...Понеже интеркулера не се вижда много - много, смятам че там може да е. Освен това там се вижда някаква гняс, особено по кората под интеркулера.Смених горивния филтър, днес ще сменя маслото и въздушния филтър. Обаче не мисля че е въздушен филтър проблема - трябва някой да излее цял войнишки кенеф върху него че да задръства толкоз. Въпросите ми са:- От къде да си взема нови и качествени стяги за маркучите?- Ако си взема чисто ново турбо, дали ще е проблем за двигателя? ( чух една ерес, че съм щял да го сдухам, понеже новото турбо ще надува повече за възможностите му, след като е стара барака ) - подозирам и турбото- Трябва ли да сваля цялата броня, или може от подкалника да действам?
                              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                              Коментар


                                Привет,Да се похваля, днес се набутах да си купя XCarLink MP3 емулатор. Устройството е съвместимо със Стило (въпреки че не е споменато в сайта на производителя). Качеството на звука не е перфектно, в тишината между песните се чуват леки смущения. Не е много трудно да блокирам устройството, но с едно рестартче и се оправя. Абе леко бъгава история, но работи. При това звукът е доста завиден за заводско радио!Важна особеност е че файловата система на носителите трябва да е FAT16 или FAT32. NTFS не се потдържа!!! (а аз бях си форматирал и двете флашки под NTFS )Та, я дайте малко идеи, къде е най-удобното място да монтирам джиджавката Знаете ли за какво е дупката до ключа, как се вади тази пластмаса и дали там има достатъчно място? PS: GTipo не се сещам какви идеи да ти дам, само мога да стискам палци да не се окажеш с големи предколедни харчове.

                                Коментар

                                Working...
                                X