Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    emzo написа:
    Променлива геометрия.Леко омаслено или си тече масло ? Провери ли турбината за луфтове ? Аксиален и радиален.
    Нямам си и на идея как да проверя това? Да вадя маркуча на турбото ми се струва непосилно, едвам го сложих откъм скобата на дебитомера, другата ми се струва че махна ли я - няма слагане после.Мисля че омасляването е леко, но го има.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      Red Storm написа:
      fotop написа:
      Здравейте,Имам един въпрос за тези които са с 1.9JTD. Няколко пъти ми се случва на дълъг път и то само нанагоре, когато натисна по-сериозно педала да набера скорост да изпревара, да ми светва индикатора за двигателя и да ми дава съобщение "Engine fault", след като веднага пускам педала изчезва и повече не се показва до следващия път в който натисна сериозно и почти до долу педала. Та въпроса ми е, дали само предупреждава че може да се случи нещо, т.е да не тормозя турбото или има нещо? На някой случвало ли му се е?Благодаря предварително
      При мен се получава същото.Забелязах го при движение с ниска скорост и ниски обороти, и при рязко подаване на газ.
      Този пост съм го пропуснал.Не е нормално това.Дали няма да е от МАPa ?Записва ли нещо ?----GTipo - сваляш маркуча на турбото и пипаш остта.А Вие продухвали ли сте си турбинките ? Не се шегувам, от време на време искат сериозно каране, да се раздвижи геометрията.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        Присветкването на engine check-a при рязко подаване (настъпване на гас) е проблем идващ най-често от страна на дебитомера, аз бих започнал от там. Много хора навън бяха започнали да се оплакват от идентични симптоми след ремапване на колите от Red Dot racing, и в последствие откриха, че проблема идва от GSR cold intake-a на 1.9 JTD моторите който се предлага комплект с ремапа. Той променя позицията на дебитомера и от там по все още необясними причини има произшествия и съвсем random присветвания при здрава акселерация и натискане.Проблем с MAP-a не би трябвало да има, защото сток софтуер колите са доста под прага на 2.5 баровия MAP за да овърбууствате. emzo го е казал, присветкване не е нормално при каквато и да е газ и какъвто и да е наклон, не трябва да има, това не е предопреждение че може да предобрите нещо, ами си е индикация за проблем. Като вариант две бих се насочил към овърбууст соленоида и вакуум връзките към него.
        '08 Alfa Romeo 147 Q2
        ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

        Коментар


          Трябва да закача мотора на диагностика,но няма къде.А в официалния сервиз на Фиат в Пловдив ще отида само за да ми премерят налягането на гумите. emzo,очаквай гости,майна.
          Octavia RS
          Evo 10-служебната играчка.

          Коментар


            Да, при мен имаше подобен проблем и имсля че беше от лоша връзка на датчика, дето е точно под...клапата, в която влиза големия маркуч, сплескания, нямам си на идея как да ги нареча тез неща. Увих я с изолирбанд като видях че капе върху нея някаква гадост.@emzo Точно това сваляне на маркуча ме притеснява - не знам как да сваля таз скоба, и ми се струва че после няма да мога да я сложа.Да не пускам нов пост. Турбинката я продухвам отвреме навреме. това е защото в града карам доста на ниски обороти.След седмица така по-рано с натискане правех една черна диря на асфалта. Таз сутрин пробвах и нямаше - а дано да се е оправила работата.
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              Aко става дума за гофрирания въздуховод, изолирбанда НЕ помага.Оги може да потвърди.Един да подадеш газ до 3000рпм и може изолирбанда да е вече при турбината.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                fotop написа:
                Здравейте,Имам един въпрос за тези които са с 1.9JTD. Няколко пъти ми се случва на дълъг път и то само нанагоре, когато натисна по-сериозно педала да набера скорост да изпревара, да ми светва индикатора за двигателя и да ми дава съобщение "Engine fault", след като веднага пускам педала изчезва и повече не се показва до следващия път в който натисна сериозно и почти до долу педала. Та въпроса ми е, дали само предупреждава че може да се случи нещо, т.е да не тормозя турбото или има нещо? На някой случвало ли му се е?Благодаря предварително
                При мен се получаваше нещо подобно независимо от наклона и при обороти над 3000,но...само когато времето е много влажно.Дъжд,локви и разни подобни.Клапана който управлява вакуума към турбината е сложен ниско долу и е много уязвим по отношение на влагата.При мен куплунга беше корозирал и при по сериозно натискане на газта ми светваше чек-лампата и съобщението ENGINE FAULT.Явно контролера го регистрира като проблемен,изписва грешката и съответно спира да управлява турбината,защото веднага след светването на лампата при мен колата загубваше мощност.Почистих го добре и му сложих допълнително силикон,който да уплътни по добре самият куплунг.Последните два пъти когато тук вали сериозно аз вече нямам този проблем.Моят съвет е да си провериш точно този клапан.Намира се под акумулатора,но е ниско долу,близо до кората.Не е лесно достъпно да стигнеш до него.Необходимо е търпение и желание за работа. :D Успех!
                AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                Kawasaki ER-6n'2012

                Коментар


                  GTipo написа:
                  Нищо общо, лодка е Ако дойдеш на италфеста, ще се возиш Виж ми подписа, имам база за сравнение.
                  Много точно казано, като лодка е.Поне с 195/65/15, ще видим лятото с 205/55/16
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    emzo написа:
                    GTipo написа:
                    Нищо общо, лодка е Ако дойдеш на италфеста, ще се возиш Виж ми подписа, имам база за сравнение.
                    Много точно казано, като лодка е.Поне с 195/65/15, ще видим лятото с 205/55/16
                    Ще стане като катер - всяка вълничка ще усещаш
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      iakvvu написа:
                      fotop написа:
                      Здравейте,Имам един въпрос за тези които са с 1.9JTD. Няколко пъти ми се случва на дълъг път и то само нанагоре, когато натисна по-сериозно педала да набера скорост да изпревара, да ми светва индикатора за двигателя и да ми дава съобщение "Engine fault", след като веднага пускам педала изчезва и повече не се показва до следващия път в който натисна сериозно и почти до долу педала. Та въпроса ми е, дали само предупреждава че може да се случи нещо, т.е да не тормозя турбото или има нещо? На някой случвало ли му се е?Благодаря предварително
                      При мен се получаваше нещо подобно независимо от наклона и при обороти над 3000,но...само когато времето е много влажно.Дъжд,локви и разни подобни.Клапана който управлява вакуума към турбината е сложен ниско долу и е много уязвим по отношение на влагата.При мен куплунга беше корозирал и при по сериозно натискане на газта ми светваше чек-лампата и съобщението ENGINE FAULT.Явно контролера го регистрира като проблемен,изписва грешката и съответно спира да управлява турбината,защото веднага след светването на лампата при мен колата загубваше мощност.Почистих го добре и му сложих допълнително силикон,който да уплътни по добре самият куплунг.Последните два пъти когато тук вали сериозно аз вече нямам този проблем.Моят съвет е да си провериш точно този клапан.Намира се под акумулатора,но е ниско долу,близо до кората.Не е лесно достъпно да стигнеш до него.Необходимо е търпение и желание за работа. :D Успех!
                      Да ама на мен ми го дава и при сухо време

                      Коментар


                        Честно да ви кажа, нищо не разбирам от коли))Поне ми стана нещо ясно, трябва да закарам някъде колата да я погледнат.В кой сервиз най-точно и качествено ще ми свършата работа?И на мен не ми струва логично да ти светва нещо червено и да е само предупреждение

                        Коментар


                          BO написа:
                          emzo написа:
                          GTipo написа:
                          Нищо общо, лодка е Ако дойдеш на италфеста, ще се возиш Виж ми подписа, имам база за сравнение.
                          Много точно казано, като лодка е.Поне с 195/65/15, ще видим лятото с 205/55/16
                          Ще стане като катер - всяка вълничка ще усещаш
                          дали
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            Моля пишещите тук да се придържат към темата!Нека не я превръщаме в поредната чат тема.
                            ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                            Коментар


                              Е возията с 16ки си е точно към темата.Някой пробва ли писаното от Стоян за service ресет-а ?Днес ми изпищя нещо и излезе service 1300km.
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                emzo написа:
                                Е возията с 16ки си е точно към темата.Някой пробва ли писаното от Стоян за service ресет-а ?Днес ми изпищя нещо и излезе service 1300km.
                                Относно возия с 16-ки:разлика почти няма.Имам си 15-ки и 16-ки със съответните размери 195/65/15 и 205/55/16.Само дето разхода с 16-ки става по голям с около 0.5-0.6 литра на 100 км. и колата е малко по тромава.А що се отнася до нулирането на Service Due-пробвал съм този начин и не става нищо.В Автодата пише че единствено с оборудване(софт и комп) може да се нулира.
                                AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                                HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                                Kawasaki ER-6n'2012

                                Коментар

                                Working...
                                X