Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нагоре тръгват.Нямам идея защо така ти правят.Ще се разчета, може да намеря нещо.---------Днес с колегите Naskobg и Princo сложихме ксенон.Е няма такава простотия.Да бяхме свалили бронята.Това е е*ати загубената процедура.Смених си и датчика на термостата, но общо взето излишни 20лв,. иска си нов термос, но не намерих никъде днес.п.с. рекох да сложа и диодни габарити.Взех 2 броя, а те били по 2 на фар.Сложих и Стилото се разписка.Излишни 4лв.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      radoslavp-може да е от релето на чистачките.
      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

      Коментар


        dobrujanetza написа:
        radoslavp-може да е от релето на чистачките.
        В смисъл, това реле на електромотора или на самия лост да го търся ? защото по мотора днес мисе видя, че няма абсолютно нищо, една клема, мотора и някъв капсолован механизъм който предава.
        '08 Alfa Romeo 147 Q2
        ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

        Коментар


          Не знам къде е при Стилото, давам го като вариант- пробвай с друго реле.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            С уговорката, че и аз не съм отварял двигателчето на Стило, много бих се учудил, ако причината е извън самото електромоторче. И по-специално т.нар. краен изключвател (или каквото изпълнява тази функция).На твое място бих отворил двигателчето (ако имаш време и желание) и/или направо бих го сменил с друго.
            ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

            Коментар


              Pecho написа:
              С уговорката, че и аз не съм отварял двигателчето на Стило, много бих се учудил, ако причината е извън самото електромоторче. И по-специално т.нар. краен изключвател (или каквото изпълнява тази функция).На твое място бих отворил двигателчето (ако имаш време и желание) и/или направо бих го сменил с друго.
              Принципно аз действам на този принцип, нещо не ме кефи купува се новото и най-скъпото, но нали се сещаш че нов механизъм за 400 лева при положение че са две лефтерни рамена и електромотор няма да дам. Вече 70-тина лева с доставката олекнах за тия Wipex-и и то на вятъра за застраховка, че няма да ми спрат чистачките, електромотор освен да търся и да купя, но представи си че и в него не е проблема. Става кон за кокошка, затова питам за мнения ... няколко човека винаги мислят по-добре от един. Утре ако е хубаво времето съм на плаца от 8 сутринта и освен да го пръсна тоя мотор неговата кожа. Дано нещо излезне от там и всичко да е било за нищо. Значи всички казвате, че движение надолу нямате, чистачките от стоп позиция си тръгват дирекция нагоре ? Мен това ме еб@ва дефакто.
              '08 Alfa Romeo 147 Q2
              ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

              Коментар


                Въпрос към пичовете дето са имали проблем с кантара под задника на пасажера:Та кантара изведнъж ли ви отказа или както при мен-от време на време светва лампата и после изгасва?И второ чета по нета, че на стилото service due се занулявало от трипа така:"ignition off, press and hold trip counter button and turn ignition on, hold for 10 secs and release, ignition off, then ignition on and that should be it"някой пробвал ли е, че не ми се слиза до колата?Едит: Е слязох до колата ама не става!
                Fiat Stilo 1.8 16V

                Коментар


                  Народе оправих се, още немога да повярвам ... в крайна сметка на италианеца дето е зацепвал преди мен свещичка ще му запаля. Днес свалих механизъм и започнах да раздробявам, като естествено направих голямата грешка да започна от електромотора, още при сваляне на черния цилиндър изпаднаха три четки които контактуват с ротора чрез пружини. От там си изгубих около час и половина да затворя мотора, почистих контактните места и преминах към отваряне на самия механизъм. Там на първо четене имаше много грес по пистите и доста чернилка, но никъде нагоряло или нещо от този род. Изчистих всичко много щателно и излезнах за проба, моторчето заработи безшумно, но уви чистачките все още тръгваха първо надолу после нагоре и не чистеха до края. Бях на път да изгубя всякаква надежда, но си рекох ... свалям го пак, разбивам го на съставните му части и ако не стане утре давам пари за ново и това на пук ще го строша. При щателна проверка на принципа на работа ми хрумна да преместя една от контактуващите в механизъма пъпки идея назад, което се оказа разковничето, преместих голямото бяло колело от механизъма (на снимката) с две зъбни колела назад, така че една от пъпките да захапе най-външната прекъсната писта (преди това пъпката седеше в неутрално положение по средата на прекъснатото място тоест не контактуваше изобщо), затегнах всичко така превъртяно, отидох при колата и воала .... всичко работи перфекция. Явно преди мен някой тъп италианец е правил нещо и не е зацепил като хората механизъма, далеч съм от мисълта, че това от завода е излезнало така, въпреки че механизъм изглеждаше непокътнат. Сега вече съм победител в категорията най-добре тримовани чистачки на FIAT Stilo, подменил съм рамената с Wipex и мисля да ги забравя ... два дена писане и борба като хамалин с тиква, защото някакъв кретен е прескочил два зъба (то и аз как оцелих, че там е проблема един господ знае).Малко обяснения за хората след мен сблъскали се с подобен проблем и краен резултат:
                  Прикачени файлове
                  '08 Alfa Romeo 147 Q2
                  ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

                  Коментар


                    Колеги,днес свалях кората на предна лява врата и ми направи впечатление две кабелчета който влизат в уплътнението на прозореца.Когато изключих буксата и дадох на контакт,на таблото ми светна триъгълника с удивителната.Бъпросът ми е дали някой знае каква е функцията им,че ми стана много интересно
                    Motorracing is a sickness the only way to get over it is to die!
                    JTD115....

                    Коментар


                      Stilo_cK написа:
                      Колеги,днес свалях кората на предна лява врата и ми направи впечатление две кабелчета който влизат в уплътнението на прозореца.Когато изключих буксата и дадох на контакт,на таблото ми светна триъгълника с удивителната.Бъпросът ми е дали някой знае каква е функцията им,че ми стана много интересно
                      Това да не са ти кабелите за датчика за околна температура, той май се намира от лявата страна в огледалото за задно виждане ?
                      '08 Alfa Romeo 147 Q2
                      ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

                      Коментар


                        обикновено този датчик е от пасажерската страна
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          Браво Радо.Полезно инфо. @Pecho - ето в случая последната снимка е с недостатъчна резолюция. 800х600 е малко.Машинката ми за регулиране на десния фар, работи, когато си иска.Как се регулира фара(ръчно) ? Има две бели врътки, въртя ги с 8 ключ, но нищо не става.
                          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                          Коментар


                            GTipo написа:
                            При мен като включа на задна не светят белите светлини и им дойде времето..по едно време присветваха само.Чудя се като махна този датчик, дали ще изтече масло от скоростната кутия?
                            Масло няма да текне,но е много трудно достъпен за смяна този комутатор.Аз го сменях преди година.Струва 17-18 лв. и е като на всички опели.
                            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                            Kawasaki ER-6n'2012

                            Коментар


                              emzo написа:
                              .Машинката ми за регулиране на десния фар, работи, когато си иска.Как се регулира фара(ръчно) ? Има две бели врътки, въртя ги с 8 ключ, но нищо не става.
                              Като ходих в СБА да ги регулирам моите то по късата врътка е за фара и трябваше сума ти и обороти да направят та да се вдигне фара . И аз се бях отказал когато сам се мъчих в къщи но там техника като почна с трешчотката да върти та има няколко минути въртя докато почна да действа . Тъй че върти докато и се завие свят на врътката . :D
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар


                                По-къстата, т.е. тази която е към калника ? Че там няма бъркане, камо ли ключ да вкарам.Аз въртях другата,но едно че трудно се върти, а друго че нищо не ставаше.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X