Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    @GTipo - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=547882#547882, само че използват изопропилов алкохол, но и с чист медицински спирт става.Преди време съм виждал такъв алкохол на ампули в аптеките.В сервизи го ползват за чистене на лещите на оптични устройства.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      Martin’s написа:
      Отностно дебитомера ...Днес ходих до представителство на "Bosch" и там ми каза категорично, че този сензор вобще не трябва да се пипа да се чисти, а още по малко да се мацоти със спирт /това на кратко, след дългата лекция която ми изнесоха/И накрая обявената цена за нов и то с доставка от Италия - 480лв. /честито на печелившите/И още нещо което ми казаха не карайте без/или изключен дебитомер, защото можело да прецака Ecu ...
      Че как инче ще вземат 480 лв.,ако не ти кажат че не се чисти и каквото още там са измислили.В понеделник купихме от дилър на BOSCH дебитомер за Стило за 136 лв.
      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
      Kawasaki ER-6n'2012

      Коментар


        Та, както се похвалих, корите са вече при мен: Сега пред мен стои въпросът: Как се монират пустите му кори?На страничното парче има дупки 6мм, а на централното - 8мм.С какво да ги захвана?Гледам оригинално те са хванати с пластмасови щифтове, но от къде да намеря такива? Те не се ли чупят при сваляне (например за смяна на масло)? Мога ли да използвам някакви други болтове?Ще бъда благодарен за споделен опит в начинанието

        Коментар


          Това върши ли ти някаква работа ?
          Прикачени файлове
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            Доколкото успях да разчета упътването то това ще е джапката така наречената хладилна чанта и когато лятно време работи климатика посредством с това ключе /ръчка / се пуска да духа студено и да охлажда това което е в джапката . Правилно ли съм разбрал ?
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              Да.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                emzo написа:
                Това върши ли ти някаква работа ?
                Право в целта! Благодаря!Тук като гледам са захванти с болтове 6х20.Утре ще се пробвам да свърша тая работа, дано да няма усложнения...

                Коментар


                  Малко снимки от смяната на тампоните на задния мост: УжасТ
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    Отново да помоля постващите снимки в темата: моля ви качвайте ги тук, на сървъра на форума! Много досадно е да чакаш по половин минута да ти се отвори всяка картинка, нерядко изобщо не може да се види изображението (вж. по-долу)! Да не говорим, че винаги съществува вероятност след време файлът да не е достъпен (това все пак са безплатни сървъри без особени ангажименти съм ползващите услугите им).По темата: днес се вързах с кабел като жоровия и Унидиаг (изненадващо за мен тръгна със стандартни драйвери за Виста - на диска има само за 2000 и XP). Нямах много време да си играя, но ми дойде идея: вече доста хора имат такъв достъп до колите си. Дали да не направим една табличка с най-важните параметри (които могат да се измерят с Унидиаг) и да сравним стойностите?
                    Прикачени файлове
                    ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                    Коментар


                      Така, взех колата, няма метално дрънчене отзадзе.Бързо ги смениха тампоните.Утре обаче на светло ще направя оглед дали всичко е изрядно @Pecho - няма грижи с линковете, а на imageshack стоят с години.Тук трябва да ги ресайзвам на 800х600, което не ме устройва.Има една тема - параметри на 2 чипнати и нечипнати JTDта, от там може да се вземе образец.За дебитомера, съм приложил няколко страници назад, какво да се гледа.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар


                        стило

                        Колега и аз съм за смяна на тампоните,колко ти излезна всичко с работата.Аз съм като в каруца,тропа и много е легнало отзад.
                        FIAT STILO 1.2 16 V.

                        Коментар


                          Колеги как мога да проверя дали ми е изпуснал някой от амортесъорите?
                          Виж бейби не сме глупаци,
                          ние сме отбор от здравеняци.
                          Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                          така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                          http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                          Коментар


                            Виж дали са омаслени, разклати колата, трябва да връщат еднакво и не на последно място в сервиз, ама там май все са за смяна.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              Свалих левия стоп, имах ламба изгоряла.Само, че борд. компа нищо не казва.Свалих я, тя е с 2 жички за стоп светлина и габарит.Веднага се разписка, че има изгоряла ламба.Смених я и пак не ми свети габарита(долния ред) ама много студ навънка ....
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                emzo написа:
                                Малко снимки от смяната на тампоните на задния мост:УжасТ
                                Честито за тампоните!!!
                                AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                                HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                                Kawasaki ER-6n'2012

                                Коментар

                                Working...
                                X