Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нямаш ЕГЕРЕ
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      Днеска минах Ловеч - Варна, среден разход бензинче 95Н 5.9литра100км, като на места 120 кмч , преди Севлиево един с старите е класи тръгва да ме изпреварва и натиснах малко газта та 170 кмч хвръкнах, не му дадох шанса!! )

      Коментар


        svetljotod написа:
        Днеска минах Ловеч - Варна, среден разход бензинче 95Н 5.9литра100км, като на места 120 кмч , преди Севлиево един с старите е класи тръгва да ме изпреварва и натиснах малко газта та 170 кмч хвръкнах, не му дадох шанса!! )
        Тва с каква кола, 1.6 ли Тва 170, 190 не са проблем за тоя мотор Как го засече тоя разход? На мен с каране 120-140 извънградско и градско ми даде 7.5 газ (30л. газ- 400км)

        Коментар


          Ми да с 1.6, ми с трип компютъра как, ресетнах до на излизане от Ловеч и в гаража като се пъхнах във Варна погледнах средения разход, пак и по пътя го гледах в началото беше 6.4, ама после спадна до Варна! 320 км е пътя

          Коментар


            svetljotod написа:
            Ми да с 1.6, ми с трип компютъра как, ресетнах до на излизане от Ловеч и в гаража като се пъхнах във Варна погледнах средения разход, пак и по пътя го гледах в началото беше 6.4, ама после спадна до Варна! 320 км е пътя
            На тоя "трип-компютър" недей да му вярваш По-нагоре в темата го имам сниман как показва 5.0 Пълно - пълно, ако не ти прелива резервоара винаги като на мен. "трип-компютър"-а е дава доста оптимистични резултати

            Коментар


              Aбе не е така, поне при печките, повече от 0.21 отклонение не ми е давал.Радо по назаде в темата беше писал, че от мръсен МАР показвало грешна информация.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                за мен е верен, ти да не си му на другата опция в менюто дет като натиснеш педала на газта и ти пада разхода, ми зередих 18.4 литра, и минах 320км , където беше стрелката на бензина преди да зареда, там е и сега!! Според мен си е верен!

                Коментар


                  svetljotod написа:
                  за мен е верен, ти да не си му на другата опция в менюто дет като натиснеш педала на газта и ти пада разхода, ми зередих 18.4 литра, и минах 320км , където беше стрелката на бензина преди да зареда, там е и сега!! Според мен си е верен!
                  На тая стрелка на бензина също не и вярвам, на магистралата като покарах малко на бензин със 150 да си продухам дюзите и падна с една чертичка направо се шашнах, после реши да се вдигне сама, да не говорим, че като спра на наклон и може и лампичката да светне. Така, че да засичаш по показанието на стрелката колко ти гори е несериозно, тая стрелка 5 литра бензин си ги няма за нищо. Случвало ми се е да налея 10 литра бензин и да не ми загасне лампичката. Единствено вярвам на газовата бутилка: пълня догоре и засичам докато не свърши и обърне на бензин. Ама 400 км щом минава с 30л. и то като не карам икономично със 100, значи е възможен и твоя разход Къде ми е МАП-а на мен? Не се ли казва MAF - mass air flow? МАП какво значи?Каква е тая друга опция в менюто? Ако говориш за MPG miles per galon, очевидно, че не съм на нея Щото ако ти кажа разход от 7MPG сметни го колко е на 100км

                  Коментар


                    При тебе е MAP сензор + темп. датчик . МАФ е дебитомер.Ей го де седи:
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      emzo написа:
                      При тебе е MAP сензор + темп. датчик . МАФ е дебитомер.Ей го де седи:
                      Аха, ами то минава ли нещо през него (разбирай въздух), че да се зацапа? Това на колектора ли е закачено, така като гледам на снимката..? Други симптоми няма ли да имам ако е зацапан? Колата си върви нормално, показва си температурата нормално, след като почистих дросела държи стабилни малко под 1000 оборота, просто силно ме съмнява, че гори 5.0/100км, както неведнъж е показвала.

                      Коментар


                        Е то моментния разход кой го гледа ?Виж на печките какъв става:като този си е чист направо
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          emzo написа:
                          Е то моментния разход кой го гледа ?Виж на печките какъв става:като този си е чист направо
                          През тази тръбичка минава въздух така ли? Предвид как ми е зацапан въздушния колектор, тая работа ще е още по-оцапана Някакви техники на чистена по-специални? Може да го откача сега да го видя, стига да го намеря..Това 5.0/100км не е моментен разход а среден... мисля, че тук бях пуснал снимките..

                          Коментар


                            Взимаш такъв спрей и го чистиш с него, може и с клечка за ухо, но без натиск !Може и да идеш в Неделя на срещата в ПЛД и да помолиш момчетата там, има голям шанс и аз да присъствам
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              emzo написа:
                              Взимаш такъв спрей и го чистиш с него, може и с клечка за ухо, но без натиск !Може и да идеш в Неделя на срещата в ПЛД и да помолиш момчетата там, има голям шанс и аз да присъствам
                              Супер, имам го същото 1:1 от баумакс, с него си пръсках буксата на шофьорската врата

                              Коментар


                                Това пак за стрелката на бензина, при мен не е така, кове си на реалното равнище, преди имах лада самара там се смъкваше при баири и по нанадолнище се дигаше, бях чел че датчика в резервоара при самарата се прецаквал нещо, и от там ставало така, тука не знам на какъв принцип е ! Не знам колега не искам да те плаша нещо просто споделям! Поздрави

                                Коментар

                                Working...
                                X