Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Някой слагам си е спортен филтър на Стилото и лесно ли става?
    Виж бейби не сме глупаци,
    ние сме отбор от здравеняци.
    Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
    така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
    http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

    Коментар


      fiatmaniak написа:
      Някой слагам си е спортен филтър на Стилото и лесно ли става?
      Чудно ми е, къде ще се стои... то много място няма, най-много да отрежеш тръбата малко над кутията, но то само горещ въздух ще смуче...

      Коментар


        Няма смисъл бе момчета, аз слагах , 1 седмица и в кофата Начесох си крастата.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          emzo написа:
          Няма смисъл бе момчета, аз слагах , 1 седмица и в кофата Начесох си крастата.
          Аз няма да слагам, ама ми е интересно къде стои. То като го сметнеш, трябва да му е доста по-голяма площта за да има ефект, ако изобщо филтъра е проблем. Нормалния филтър не е никак малък, а и е близо до пътя и смуче директно от решетката студен въздух.

          Коментар


            Е панелен, на мястото на стария
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              emzo написа:
              Е панелен, на мястото на стария
              Aa... помислих, че за конусен говори колегата...

              Коментар


                emzo написа:
                Няма смисъл бе момчета, аз слагах , 1 седмица и в кофата Начесох си крастата.
                много бързо ти е писнало. И мен ми беше чудно къде ще му е мястото че под капака е бая претъпкано
                Виж бейби не сме глупаци,
                ние сме отбор от здравеняци.
                Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                Коментар


                  Martin’s написа:
                  fotop написа:
                  Здравейте колеги,къде се намира датчика за светлините за задна, че ми загаснаха и двете крушки
                  Аз моя го сменях преди 1 месец ... Така - вдигаш колата на крик от лявата страна /преди това погледни скоростната кутия и виж къде отива кабел към нея-той е увит с черен шлаух - това за да добиеш представа къде се намира датчика/ ... След като колата е вдигната лягаш от долу и има място където се вижда и може да се бръкне без да разглобяваш обсолютно нищо /намира се към гумата, малко по навътре/ ... Вижда се буксата /мисля, че беше зелена на цвят/ махаш я ... и с ключ "звезда" мисля, че ще ти е най лесно отвиваш ...
                  Благодаря за инфото, тези дни мисля да лягам под колатаОт къде го купи твоя и колко струва

                  Коментар


                    Евро 07http://forum.fiat-bg.org/garage.php?mode=view_gallery_item&type=garage_mod& image_id=595210лв
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      fotop написа:
                      Благодаря за инфото, тези дни мисля да лягам под колатаОт къде го купи твоя и колко струва
                      Аз го взех от "AXM Auto" в Младост, но понеже нямаше налични, ми го поръчаха от някъде и го взех за 17-18лв.По принцип на повечето места ако го има е 12лв.
                      Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

                      Коментар


                        Мотора е 1.2 бензин на 76хил. км и в момента съм Yacco 5W40,наляха ми го за 20хил.,а сега е почти на 11 и не е мръднало за година и половина?Какво ви е мнението за Selenia?Наскоро бях в магазин на AXM-Auto и там продавача-собственик ми обясни че всички фиати (най-вече Стило) трябва задължително трябва да се карат само със Selenia,защото им били много тесни пистите на маслените магистрали и с други масла не можело да се получи добро мазане на разпределителния вал,а Selenia-та било достатъчно тънко и затова препоръчано от завода.Това не добро мазане водело до разхлопване на вала и вече бил продал над 30 вала.Въпроса ми е до каква степен е вярно това и дали вече не е фатално при мен? Какво да е следващото масло и важи ли това и за Брава,защото баща ми е с Брава - същия мотор - 1.2-16-80 на около 83хил. км
                        Fiat Stilo 1.2 - 16v
                        80hp - 6 Speed '02

                        Коментар


                          Така ще ти кажат, защото го продават, от Фиат така казват, защото е техен продукт ...Yacco-то е много добро масло - при това истинско ... Аз поне съм много доволен от него ...Но 20 000км според мен са много, максимум 15 000км и без друго качествата на маслата се губят след година-година и половина ...
                          Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

                          Коментар


                            Поправете ме ако греша, но нередовната смяна на масло точно и конкретно, не е***а ли двигателя ?Това по повод 20 000км с едно масло ...
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              Напълно съм съгласен 1год. или 10хил. км, затова смятам да го сменям вече и моля за вашето мнение, опит и съвет за избора масло?А на колко време и км сменяте поленовия филтър на климата,защото карам колата 3 години,минал съм 25хил., всяка година нов филтър за около 35 лева, а проблема е в това че когато е съвсем нов - долу-горе добре, но много бързо ми отслабва силата на духалките.Това нормално ли е и как може да се преодолее?
                              Fiat Stilo 1.2 - 16v
                              80hp - 6 Speed '02

                              Коментар


                                Емо разбира се че му такова, таковата отвсякъде, още повече и с тия ментета масла дето ги продават, до сега вече 2 смени направих с Яко ВХ 600 и може би за напред ще продължа да го ползвам по простата причина че от смяна до смяна не мърда пък и не виждам смисъл да се дават 20+ лв за литър Селения...
                                Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                                Коментар

                                Working...
                                X