Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да опознаем Фиат Стило!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ами не знам дали е оправена, как да разбера, освен закачане на компютър. Значи лампата не свети вече 100 км. Колата пали, а в началото не палеше.. Ще ида при Бобо, до там имам 20 км. Ще покарам още 20-30-50. Ако не светне надписа ще му кажа, че няма да я правим сега, а ще ида да я диагностицирам на лаптопа на познати (и на някоя от срещите ще ида) А ако пак светне лампата - ляга на операционната. Нали няма вероятност лампата да светва, защото грешката трябва да бъде нулирана през компютър? Предполагам се самонулираппФИАТ Форум СрещиВсяка неделя от 11:30 в пицария Пипълс или Толедо - кв. Хиподрума Някой мисли ли да ходи на тази и да има компютър под ръка? Да удари едно рамо, докато аз си взема
    "Let us die young or let us live forever, we don't have the power but we never say never"

    ------------------------------------------
    Fiat Stilo 1,9 JTD 115, 3 врати

    Коментар


      След 3 км пак светна. Отива на оперция....
      "Let us die young or let us live forever, we don't have the power but we never say never"

      ------------------------------------------
      Fiat Stilo 1,9 JTD 115, 3 врати

      Коментар


        Тук има 2 варианта - датчикът е бил ок, и наистина майсторът ти нещо му е направил, и е редно да го смени за негова сметка, и вторият - датчикът е съвсем здрав физически, буксата му е здрава, но просто е излязъл от строя, и не е бил в ред още преди да сменяш ремъците. Станало е съвпадение. Все пак драсни едно ЛС на Pecho, ако утре иддва на срещата - ще измислим нещо, ама и той като Бобо взима по 30 лева...

        Коментар


          Имай напредвид, че този датчик на JTD100/105 си е направо консуматив. Или не беше той, абе все ги бъркам или по-скоро не си правя труда да го запомня.п.с. ела до СтЗ, аз таксувам само една кола лайт, тия ваште там са кожодери
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            emzo написа:
            Имай напредвид, че този датчик на JTD100/105 си е направо консуматив. Или не беше той, абе все ги бъркам или по-скоро не си правя труда да го запомня.п.с. ела до СтЗ, аз таксувам само една кола лайт, тия ваште там са кожодери
            На коляновия вал датчика е консуматив.Аз винаги имам един в багажника.На разпределителния рядко,но се сменява по трудно.Тук в София стандарта е по-висок,даже и от Германия.За триене на грешка там взимат 10 еуро.

            Коментар


              ogi28b написа:
              и вторият - датчикът е съвсем здрав физически, буксата му е здрава, но просто е излязъл от строя, и не е бил в ред още преди да сменяш ремъците. Станало е съвпадение.
              Да бе да, фантастика
              ogi28b написа:
              Все пак драсни едно ЛС на Pecho... и той като Бобо взима по 30 лева...
              Май до края на животеца на тая количка няма да дойда на среща в такъв случай По-добре до СтЗ, хем ще се разходя Иначе по темата - чакам сега да го оправят тука в сервиза на Бобо в Орландовци и ще пишша какво е положението.
              "Let us die young or let us live forever, we don't have the power but we never say never"

              ------------------------------------------
              Fiat Stilo 1,9 JTD 115, 3 врати

              Коментар


                Брей, гледам, че за няколко часа, откакто не съм влизал във форума, темата стигнала 100-ната страница! Симионе, не знам защо не ми звънна, като е толкова спешна работата с четенето на грешката. Няма проблем да вържем кабела, не слушай провокациите на Оги Yellow_Flash_Colorz_PDT_21 (искам да видя човека, който ще се похвали, че изобщо съм му взел някакви пари за подобно нещо!). Освен това, разбрах че
                ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                Коментар


                  Защо правите всичко наопаки ? Тъкмо, когато се прояви интерес към нещо, винаги го "разваляте".Аз лично ще си задавам всеки въпрос в отделна тема.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    Колеги някой знае ли дали има филтри в предната линия говорители и ако да къде се намират ?Защото съм решил да заменя говорителите, а в новата компонентна система има филтри и се чудя и в колата ако има дали да ги заменя ?
                    Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

                    Коментар


                      tomsan написа:
                      Хех еми от Италия е от къде може, само там са такива мурдари, има още много дребни неща за до изкусуряване като цяло, но всичко с времето си, пък и за толкова пари, толкоз :D .Емо мерси за снимките , обаче при мен всичко е на мястото си, без пластините който правят контакт с крушката .
                      И при мен е същият проблем, няма ги крачетата за които да се закачат крушките. Дали ги продават отделно?

                      Коментар


                        Колега fotop, ако разбера ще пиша, защото и аз имам голямо желание да си оправя плафоните на вратите :D .
                        Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                        Коментар


                          tomsan написа:
                          Колега fotop, ако разбера ще пиша, защото и аз имам голямо желание да си оправя плафоните на вратите :D .
                          Аз днес ще отида до един два магазина за ел.неща за коли и ако намера нещо и аз ще пиша

                          Коментар


                            Martin’s написа:
                            Колеги някой знае ли дали има филтри в предната линия говорители и ако да къде се намират ?Защото съм решил да заменя говорителите, а в новата компонентна система има филтри и се чудя и в колата ако има дали да ги заменя ?
                            Ти представяш ли си да има филтри . Имаш долу 6.5" мидбаси и горе на пищялките един кондензатор и това е. Слагаш си компонентната линия към филтрите които са и дали и се радваш на живота.
                            '08 Alfa Romeo 147 Q2
                            ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

                            Коментар


                              Stoyan_68 написа:
                              Добре де, пак е нещо Ясно, че тока трябва да е по-сериозен за да излъже чека...ама колко...божа работа
                              Не е божа работа, а въпрос на тестване.До колкото си спомням, същите светлодиоди на Pecho не можаха да излъжат компа при мен. Консумацията им винаги си остава малка.С Ilkor тествахме. Сега съм с 68 Ома 10W жични резистори, греят малко, но чека си минава.
                              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                              Коментар


                                GTipo написа:
                                Stoyan_68 написа:
                                Добре де, пак е нещо Ясно, че тока трябва да е по-сериозен за да излъже чека...ама колко...божа работа
                                Не е божа работа, а въпрос на тестване.До колкото си спомням, същите светлодиоди на Pecho не можаха да излъжат компа при мен. Консумацията им винаги си остава малка.С Ilkor тествахме. Сега съм с 68 Ома 10W жични резистори, греят малко, но чека си минава.
                                Вероятно Pecho-вите диоди имат ток на граничната стойност за чека. Едва ли комповете ви са различни модели :D Сложил си резистори в паралел на диодите?!? ...аз тази топлина предпочитам да я "загубя" във вид на светлина :D
                                Fiat Stilo 1.8 16V

                                Коментар

                                Working...
                                X