Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Омасляване двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Омасляване двигател

    Има масло по двигателя, смених го преди 3 дни, но нивото му е спаднало с 7мм за пробег 200км.Фиа типо двувалка 89г е колата. Не съм я карал на диагностика, не съм наясно с нещата, така че всеки съвет ще ми е от полза.

    #2
    Re: Омасляване двигател

    Наум написа:
    Има масло по двигателя, смених го преди 3 дни, но нивото му е спаднало с 7мм за пробег 200км.Фиа типо двувалка 89г е колата. Не съм я карал на диагностика, не съм наясно с нещата, така че всеки съвет ще ми е от полза.
    ако го гори значи си я "закъсал"/ако дими през ауспуха/ но ако го хвърля от някъде измий го на пароструйка и виж от къде омаслява и после смяна на съответното уплътнение
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Има два начина да изчезне маслото ти, да губи масло(да тече от някъде) и да го гори. Чистиш двигателя хубаво и оглеждаш обстойно за теч, ако няма, значи го гори ремонт. А ти сигурен ли си, че като го замерваш колата е престояла известно време(примерно час-два) с неработещ двигател? Ако не се е стекло хубаво маслото в картера, ако не си на равно може и да не си замерил правилно

      Коментар


        #4
        Вероятно место за изтичане е гарнитурата на капака на клапаните.Послушай съвета на колегите за пароструйката и отваряй след това всеки ден капака на двигателя. :D :D :D
        АЛ.ПЕТРОВ
        FIAT PUNTO 1.2 8V

        Коментар

        Working...
        X