Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

задно окачване - Типо 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    задно окачване - Типо 1.6

    Имам такъв въпрос -едната задна гума не стои вертикално, а долната част на гумата е изнесена навън.Може ли причината да е различна от удар? Износени втулки или друго?

    #2
    Re: задно окачване - Типо 1.6

    Nata_li написа:
    Имам такъв въпрос -едната задна гума не стои вертикално, а долната част на гумата е изнесена навън.Може ли причината да е различна от удар? Износени втулки или друго?
    най вероятно да не е от удар, има едно лагерче с втулка което се сменя и си ок
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Опа, сори, писах в другата тема, щото си гледам новите теми отдолу нагоре...Та там написах това:Лагери на носач. Натъртвам: не на главина, а на носач. Те са два броя комплект. Отделно аз като ги сменях казаха, че се сменят и леви и десни. На мен ми взеха по 40 лв на страна за лагери и каквото там още трябва - то си върви комплект и още по толкова за труд.
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        от 40 до 50лв е сдената на единия комплект двоини лагери смяната е трудна-даи на майсторите да се гурчат-цената е пак от 40 до 50лв при маистор!може да си смениш едната страна само но като съвет-сменяи и двета-поне да знаеш че са нови а не след някои месец да стане същото само че от другата страна!успех
        Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
        Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
        Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

        Коментар


          #5
          Re: задно окачване - Типо 1.6

          Nata_li написа:
          Имам такъв въпрос -едната задна гума не стои вертикално, а долната част на гумата е изнесена навън.Може ли причината да е различна от удар? Износени втулки или друго?
          Колегите вече са поставили диагнозата, комплект лагери на носача. Аз искам само да добавя, че когато причината за смяна стане видима, малко кьсно се е реагирало и в много от случаите настьпва поражение и на носача! Затова е добре да се направи смяна на лагерите и на двата носача, тьй като най-вероятно е трьгнал и другия и е хубаво тези комплекти да бьдат с лагери SKF!

          Коментар


            #6
            Мерси много за отговорите.Мислите ли, че може малко да отложа ремонта, около 100-тина км каране дали ще се прецака повече?

            Коментар


              #7
              Nata_li написа:
              Мерси много за отговорите.Мислите ли, че може малко да отложа ремонта, около 100-тина км каране дали ще се прецака повече?
              Много зависи от това колко е наклонено колелото, а от там и дали е започнало износването на носача! Но ако няма вьзможност за бьрза реакция, то каквото е станало, вече е станало и е необратимо, така,че +- 100км няма да са от значение. Нека все-пак някой да го види този луфт на носача!

              Коментар


                #8
                споко колега аз карах 1година близо с крива задна гума и нищо не стана хехе така че карай смело :D
                Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                Коментар


                  #9
                  puntotras написа:
                  споко колега аз карах 1година близо с крива задна гума и нищо не стана хехе така че карай смело :D
                  Кьсмет си извадил! И надявам се не избегна смяната на лагери? Аз до сега сьм сменил 3 носача к-т заради такова пренебрежение / да не казвам колко струва един - 320лв/ !!! Освен това, автомобила е скаран с всякаква стабилност, особенно пьк зимата...?

                  Коментар


                    #10
                    puntotras написа:
                    споко колега аз карах 1година близо с крива задна гума и нищо не стана хехе така че карай смело :D
                    Сега кажи, че и на гумата нищо й нямаше...
                    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                    Коментар

                    Working...
                    X