Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стареене на маслото?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стареене на маслото?

    колеги,чудя се дали да не си купя масло в момента,което ще ползвам след 1 година.Маслото е Мобил 1 0W40. В момента съм с такова,но ми е сменено преди 2 месеца.Маслото е в бутилки,запечатани,оригинално и цената му е много добра.Струва ли си да го купя сега и да го ползвам след година?Предимство е добрата цена и сигурният произход (внос от Германия).Ясно ми е,че маслото старее,но дали за 1 година ще му стане нещо,като е в запечатани бутилки?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Re: Стареене на маслото?

    dudulia написа:
    колеги,чудя се дали да не си купя масло в момента,което ще ползвам след 1 година.Маслото е Мобил 1 0W40. В момента съм с такова,но ми е сменено преди 2 месеца.Маслото е в бутилки,запечатани,оригинално и цената му е много добра.Струва ли си да го купя сега и да го ползвам след година?Предимство е добрата цена и сигурният произход (внос от Германия).Ясно ми е,че маслото старее,но дали за 1 година ще му стане нещо,като е в запечатани бутилки?
    Ти се притесняваш за това дали му пречи като го купиш да престои една година ами в търговската мрежа колко ли се застоява маслото?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Няма да има проблем, след като няма да разпечатваш опаковките!

      Коментар


        #4
        Значи ще купя и тези 4 литра.Ще продължа да карам колата с масло купено от Германия ( до сега е карана само с такова масло,като изключим първоначално налятото в Италия масло :D )
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          Старо е, дай ми го на мен Шегувам се, нищо му няма, и аз така лятото купих 4 туби кастрол на промоция и сега ще ги вкарам в употреба :D

          Коментар


            #6
            Здравейте,Да използвам темата на колегата - а ако маслото е престояло повечко - например 5-6 години или 10? Че намериха наскоро един забравен кастрол в един склад...!Благодаря предварително!
            Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

            Коментар


              #7
              Маслото както всеки друг продукт си има срок на годност.Който е обикновенно 5години.Есента като сменях маслото на Бравата,отидох при един представител на Шел.На тубата пишеше че остава една година до изтичането на годността на маслото,на бензионстанцията на Шел същото масло беше произведено миналата година.Естествено вземах от бензионстанцията .Хем пресничко ,хем и 200 точки,цената еднаква.Така че гледай кога е произведено.
              Фиат Брава 1.4 12V 1998г

              Коментар


                #8
                Ако е читаво трябва да си пише на него бест бифо...

                Коментар


                  #9
                  Re: Стареене на маслото?

                  dudulia написа:
                  колеги,чудя се дали да не си купя масло в момента,което ще ползвам след 1 година.Маслото е Мобил 1 0W40. В момента съм с такова,но ми е сменено преди 2 месеца.Маслото е в бутилки,запечатани,оригинално и цената му е много добра.Струва ли си да го купя сега и да го ползвам след година?Предимство е добрата цена и сигурният произход (внос от Германия).Ясно ми е,че маслото старее,но дали за 1 година ще му стане нещо,като е в запечатани бутилки?
                  Когато маслото е в двигателя и е работило без да е минало пробега километри за смяна , но е минала една година от влагането му в двигателя , то се сменя. В търговската мрежа обикновено маслата имат трайност 5год. в опаковка и 3год. за наливните масла. Лесно е , погледни на опаковката кога изтича срока на годност и ако остават две години до крайния срок вземай и нему мисли
                  Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Стареене на маслото?

                    Atanas71 написа:
                    ...Когато маслото е в двигателя и е работило без да е минало пробега километри за смяна , но е минала една година от влагането му в двигателя , то се сменя....
                    Защо? За да са доволни производителите и продавачите на масло?Например аз си карам със Selenia 20K - сменям го не на 20, а на 15 хиляди, което е горе-долу около 2 години. При това четох доста от най-разнообразни източници и не видях ОФИЦИАЛНО (имам предид на производителя на маслото или на автомобилите) изискване или съвет маслото да се сменя на 1 каледнарна година.Без да задълбавам - какво всъщност е една година? Една година е 8766 часа или 525960 минути или 31557600 секунди или 3.15576 Е16 наносекунди . Много му дреме на маслото, че земята прави една обиколка около слънцето за гореописаното време. Та така...
                    ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
                    ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
                    ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

                    Коментар


                      #11
                      И аз май съм като теб, малко позабравих да го сменя около година и половина и 12-14000км, засега няма ядове нито харчи масло нито нищо. Предишния собственик изобщо май не е знаел какво е това смяна на масло, така че половин година едва ли ще му е фатално. Маслото е Селения 20К (за Алфа уж). Но преди това имаше 2 смени през 500км по други причини. Е днес поръчах от хит-ко Castrol GTX Magnatec 10W40, като продавачката ме увещаваше за Селения и естествено имаха пак само от това дето пише Алфа Ромео, но не можа да ме убеди. Така че скоро ще споделя мнения и от Кастрол-а и то единствено ако се промени звука на двигателя де
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        Re: Стареене на маслото?

                        sclera_bg написа:
                        При това четох доста от най-разнообразни източници и не видях ОФИЦИАЛНО (имам предид на производителя на маслото или на автомобилите) изискване или съвет маслото да се сменя на 1 каледнарна година.
                        ами на мен ми го пише в сервизната книжка с упътването, там където е описано кога какво се сменя

                        Коментар


                          #13
                          Да не мислиш че ако на него пише че утре му е крайния срок на годност след тая дата се е развалило. Тези норми са завишени поне с 50%. А и след този период започва постепенно влошаване на параметрите за които до определената дата се гарантира и всеки производител съответно се презапасява като определя крайната дата на годност. Виж вече сложено в автомобила и малко или много експлоатирано започват други различни химични процеси които са доста по ускорени и там вече сроковете са други. Тъй че спокойно можеш да си налееш масло което съвсем скоро му е изтекъл срока на годност по етикет щом цената ти е на далавера и за свое успокоение ще го подмениш малко по рано.
                          BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                          http://vbox7.com/play:124bedab

                          Коментар


                            #14
                            Re: Стареене на маслото?

                            sclera_bg написа:
                            Atanas71 написа:
                            ...Когато маслото е в двигателя и е работило без да е минало пробега километри за смяна , но е минала една година от влагането му в двигателя , то се сменя....
                            Защо? За да са доволни производителите и продавачите на масло?Например аз си карам със Selenia 20K - сменям го не на 20, а на 15 хиляди, което е горе-долу около 2 години. При това четох доста от най-разнообразни източници и не видях ОФИЦИАЛНО (имам предид на производителя на маслото или на автомобилите) изискване или съвет маслото да се сменя на 1 каледнарна година.Без да задълбавам - какво всъщност е една година? Една година е 8766 часа или 525960 минути или 31557600 секунди или 3.15576 Е16 наносекунди . Много му дреме на маслото, че земята прави една обиколка около слънцето за гореописаното време. Та така...
                            Имаш много убедителни доводи , как да ти обесня това за една година и сменяш маслото в двигателя Просто си погледнал толкова професионално на нещата че няма смисъл да споря :D Ще извиняваш , нищо лично но по тази логика защо да си сменям бельото тази вечер , като несъм го изцапал
                            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                            Коментар


                              #15
                              spark и sclera_bg Момчета от ВАС НИКОГА не бих си купил кола!И да на маслото му пука за 1г. експлоатация... Защото става боза..И да 15хил км са доста голям пробег за едно масло в БГ условията и имайки предвид че е Селения 20К... А още повече на 15хил км...Таа по-добре сипвайте олио отколкото да хабите маслото....По темата...Колегите обясниха всичко...И е хубаво че можеш да се сдобиеш с хубаво масълце

                              Alfa Romeo 155 1.8 8v MY Sport 95'
                              Alfa Romeo 155 T.SPARK 2.0 8V 92' & Браво 1.6 98'
                              Добло 02' 1.9 D- ех
                              Добло 06' 1.3 Mjet -ех

                              Коментар

                              Working...
                              X