Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да ми е честито, и аз спуках картер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да ми е честито, и аз спуках картер

    Вчера на 21 и мен ме сполетя това несравнимо приятно преживяване наречено спукан картер. Слава богу на двигателя нищо му няма защото спрях на 10 метра след като чух как удари и слязох да видя какво става и веднага изгасих двигателя. До колкото видях после няма липсващи парчета и е ударен в предната част отдясно. Обадих се на пътна помощ /действието се развива на разклона на околовръстното и пътя за камбаните/ бяха много любезни и след два часа висене в студа и 65лева за услугата колата ми беше пред гаража. Това е на кратко историята. Не мога да си обясня защо картерите ги правят от алуминий. Темпрата сам я удрял отдолу доста пъти и никога не имало каквито и да е проблеми. Мареята я имам от година и половина и никога не е закачала отдолу. Принципно има доста голям клиренс и е с 15 цола гуми понеже е 2,4 jtd. Въпросите са ми следните. Кажете мола ви се ако знаете къде в лозенец заваряват алуминий? Втория ми въпрос е за пробката. Коя от двете пробки е за моя картер или е съвсем различна. И двете ми ги продадоха ужким за моя двигател. Имам проблем с това че не може да се развие и два пъти ми изсмукват маслото със сонда. Мисля че сега така и така ще се сваля картера поне да сварша и това. Благодаря предварително.
    Прикачени файлове
    Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
    2000г.
    Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

    #2
    При теб незнам каква е,но тази 1 е като мойта,а за заварка незнам дали още е там но пробваи имаше заварчик горе като стигнеш до светофара на Хладилника и завиеш по Сребърна от ляво ти се пада няма и 20м.в един двор с желязни врати.
    FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

    Коментар


      #3
      ооо болната ми тема ...моя го завариха в една пряка до кръстовището на Т.Александров и Опълченска и съм мн доволна ,почистват го с ултра звук и заваряват мн бързо,като гледат да възстановяват и самите ребърца ,които са отдолу имах дупка с обиколка 20см,но имах парчето и ми взеха 65лв като казаха,че ако го ударя на същото място няма да се счупи толкова лесноа и доста бързо го направиха...Ако се интересуваш мога да ти дам и тел

      Коментар


        #4
        Благодарял Утре сутрин ще я карам на едно момче да ми свали картера , намира се по уличката срещу мототехника и каза че някъде там при него заварявали та ще пробвам там и ако се окаже че нещо не става ще пиша пак.
        Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
        2000г.
        Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

        Коментар


          #5
          Колега, нямаш ли каско?Ако имаш каско вземи се възползвай, веднъж за това, че можеше да ти е безплатна пътната помощ най-вероятно, но си пропуснал тази възможност.Поне виж да си вземеш парите за картера.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            За съжаление нямам. Като се обадих на пътна помощ ме попитаха дали имам и че ако съм имал намало да плащам. Имало и някакъв номер с гражданската отговорност плащали се 7 лв за асистенс. На камиончето което дойде имаше реклама че ако си платиш някакъв абонамент от 35лв ако не се лъжа след това цяла година ползваш помощ безплатно
            Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
            2000г.
            Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

            Коментар


              #7
              Много е неприятна ситуацията,но се случва.Не знам къде в лозенец правят заварки на алумин ,но ти давам един телефон в Дружба малко преди "Тих труд" в дясно има институт по заваряване .Много колеги са ходили там и лоши отзиви не съм чул ,а и от цената са доволни.Телефона е : 0889721777.Успех
              MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
              "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
              R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

              Коментар


                #8
                Дано поне е лесен демонтажа на картера ,че досега във форума на 2,4 ако не се лъжа картер не е пукан.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Дано не повлека крак. До сега не е опирала абсолютно никъде а съм минавал през разни невероятни места. До колкото успях да прочета постовете по подобни теми главния виновник за тези проблеми е пробката а тя при мен е в задната част на картера а не отдолу.
                  Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                  2000г.
                  Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                  Коментар


                    #10
                    BO написа:
                    Колега, нямаш ли каско?Ако имаш каско вземи се възползвай, веднъж за това, че можеше да ти е безплатна пътната помощ най-вероятно, но си пропуснал тази възможност.Поне виж да си вземеш парите за картера.
                    мне не е вариант...аз се опитах ,дадоха ми номерче,направиха ми оглед...и...като дойде време за парички на каса...нем

                    Коментар


                      #11
                      miss211 написа:
                      BO написа:
                      Колега, нямаш ли каско?Ако имаш каско вземи се възползвай, веднъж за това, че можеше да ти е безплатна пътната помощ най-вероятно, но си пропуснал тази възможност.Поне виж да си вземеш парите за картера.
                      мне не е вариант...аз се опитах ,дадоха ми номерче,направиха ми оглед...и...като дойде време за парички на каса...нем
                      Тоест не са ти платили от застрахователите ли?С какво обяснение са излязли и са казали, че няма да ти плащат?В този случай даже и маслото, което сипваш трябва да платят.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        На моята 1.9JTD пробката е като номер 2 от снимката.

                        Коментар


                          #13
                          Airfan написа:
                          На моята 1.9JTD пробката е като номер 2 от снимката.
                          Благодаря колега. Преди малко я оставих да я правят и като я развият ще си покаже. Това което не мога да разбера , каталозите ли не са в ред или продавачите не могат да се справят. И двете пробки са взети от един и същ магазин.
                          Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                          2000г.
                          Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                          Коментар


                            #14
                            BO написа:
                            miss211 написа:
                            BO написа:
                            Колега, нямаш ли каско?Ако имаш каско вземи се възползвай, веднъж за това, че можеше да ти е безплатна пътната помощ най-вероятно, но си пропуснал тази възможност.Поне виж да си вземеш парите за картера.
                            мне не е вариант...аз се опитах ,дадоха ми номерче,направиха ми оглед...и...като дойде време за парички на каса...нем
                            Тоест не са ти платили от застрахователите ли?С какво обяснение са излязли и са казали, че няма да ти плащат?В този случай даже и маслото, което сипваш трябва да платят.
                            ми преди да отида да си пусна документите звънях и питах трябва ли ми протокол от кат,казаха НЕ...и така сега,когато звъннах да разбера дали са ми на каса ми казаха,че щетата е оттеглена...причина:трябвало документ от кат плюс кръвна проба за алкохол ...оправдават се това е ясно...и колкото пъти звъня ми казват звъннете утре,звъннете в понеделник,системата не работи....никога вече Булинс!

                            Коментар


                              #15
                              Проблема е решен срещу 50лв- заварка / 60лв - труд / 78лв - масло /8лв- филтър / 4лв - пробка = 200лв. Оказа се че е пробка номер 2.
                              Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
                              2000г.
                              Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

                              Коментар

                              Working...
                              X