Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Brava 1,6 16V 90PS i 1,6 16V 103PS. Къде е разликата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Brava 1,6 16V 90PS i 1,6 16V 103PS. Къде е разликата?

    Колеги,откъде се появява тази разлика?Доколкото си спомням в обема няма разлика,а в крайна сметка единият двигател е с 13 коня по-мощен.Различни чипове?Различни инжекциони?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Мисля че ако поразровиш из форума май беше писано... Иначе съм чувал че 90-те коня са предимно от Германия, но са доста удобни и за тук защото водят до по-малък данък - ползва се облекчението за катализатор.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      Сега погледнах в Аутодата-та и като сравних повърхностно общите данни за автомобила освен минимална разлика в компресията (10.15 към 10.20) друга разлика в 2-та автомобила не видях! Може и да се бъркам.. но ми изглежда все едно мапинга-а е само различен при 2-та автомобила Както каза колегата за може автомобила да има по-малки данъци.
      FIAT Marea 1.9 JTD HLX

      Коментар


        #4
        Mitko написа:
        Май са еднакви двигателите исе различават само по ЕКУ.
        Значи ако е така има вариант да прецакаш гадната Държава, като си смениш ECU - то.Ако е така Ураааааааааааааааааа!!!
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          То малко става но според мене ще бъде интересно дали няма начин това да се направи - за много колеги с 1.6 това ще означава двойно намаляване на данъка. Интересно - каква ли е процедурата?
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
          http://forum.fiat-bg.org

          Коментар


            #6
            Това трябва да се направи преди внос-а... по-скоро е удачно обратното, да се внесе кола 90 коня, да се регистрира и след това да се направи 103 коня.. без никой да разбере
            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

            Коментар


              #7
              perlsite написа:
              Това трябва да се направи преди внос-а... по-скоро е удачно обратното, да се внесе кола 90 коня, да се регистрира и след това да се направи 103 коня.. без никой да разбере
              Да и това е вариант... но ако човек вече я е регистрирал - просто се чудя дали може да идеш в КАТ например и да им заявиш че вече си препрограмирал ECU-to и колата ти е станала 90 коня... после в данъчното ...и накрая - плащаш данък с 1/2 по-малко!
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                zgabrovski, не би трябвало да може... все пак това го пише в документите [kW] не можеш ей така да си намалиш мощността... ясно е че няма да ти дадат... най малкото как ще го докажеш а иначе аз до колкото знам в Австрия и Германия действат други еконорми и за това автомобилите които се прозвеждат за там са 90 коня а тези за Италия - 103 коня
                FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

                Коментар


                  #9
                  perlsite написа:
                  Това трябва да се направи преди внос-а... по-скоро е удачно обратното, да се внесе кола 90 коня, да се регистрира и след това да се направи 103 коня.. без никой да разбере
                  Аз точно за това говорех, бе хора!
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Моля, не казвайте на никого , но моето Браво е 103, но се води 90 + катализатора = 24 лв данък, така че аз държавата

                    Коментар

                    Working...
                    X