Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем: Типо гасне при намокряне

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем: Типо гасне при намокряне

    При намокряне на областта около оста на чистачката пред шофьора, Типо-то гасне. След няколко сек. може да се запали, но до 1мин. пак гасне. И така, докато изсъхне. Особено неприятен ефект при заснежаване на колата. Какво ли се мокри в тази област? Типо 1.4 карбураторно. 10х

    #2
    Чистачките ли гаснат или двигателя?За двигателя не виждам никаква разумна причина! Ей да не се майтапиш...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Двигателят гасне. Абсолютно по същия начин, като че ли изчезва искрата. Не знам какво е Дигиплекс, но едва ли има при мен такова нещо. Моделът е 1990г. От най-простите.Нещо се мокри и изчезва запалването на сместа. Буквално 5-10сек. след това пак припалва като кибрит.С нови свещи съм. На студ пали от четвърт оборот.Направих проба преди два дни - излях половин шише вода по стъклото, така че влезе под капака - все едно вали дъжд. Веднага се появи гасненето. И чак след 15-на мин. започна да работи без гаснене. До тогава - паля и след 10сек - гасне. Пак паля и т.н.Много кофти става като съм в колоната коли на улицата. И върху някоя трамвайна линия, чакайки да завия

      Коментар


        #4
        Както виждаш и аз съм със същото Типо и то е от 1990г. по точно първа регистрация -31.12-1990г. И затова ми е чуден този проблем и ме заинтригува. Свали решетката и виж какво се намира оттдолу, и какво може да поражда проблема от мокрене. Но първо огледай на вдигнат капак дали нещо се мокри като сипваш вода. Впрочем ако от водата дава на късо някъде и се губят тоците, не би ли трябвало да ти пада акумулатора?Моля те сподели като намериш решението. Ние можем само да помагаме с акъл.
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          kiro_of_the_day написа:
          Както виждаш и аз съм със същото Типо и то е от 1990г. по точно първа регистрация -31.12-1990г. И затова ми е чуден този проблем и ме заинтригува. Свали решетката и виж какво се намира оттдолу, и какво може да поражда проблема от мокрене. Но първо огледай на вдигнат капак дали нещо се мокри като сипваш вода. Впрочем ако от водата дава на късо някъде и се губят тоците, не би ли трябвало да ти пада акумулатора?Моля те сподели като намериш решението. Ние можем само да помагаме с акъл.
          Ще направя това, но не ми се занимава в студа.Водата едва ли може да даде чак такава утечка, че да изтощава акумулатора. Освен това явлението е временно - за минути. До изсъхване.Като изследвам явлението, ще споделя с удоволствие резултатите.

          Коментар


            #6
            под пластмасата за чистачките няма нищоdigiplex-а е една а кутийка,която седи закрепена към купето пред чистачките на не я си пише,при мен го имаше това но беше от пробила бобина

            Коментар

            Working...
            X