Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Схема или снимка на мотор 2.0 Типо, Темпра, Дедра?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Схема или снимка на мотор 2.0 Типо, Темпра, Дедра?

    Трябва ми снимка на двулитров мотор от Типо,Темпра, Дедра.Интересуваме по-точно изгледа от към скоростната кутия.Ако някой има схема/снимка на мотора ще съм му много благодарен.Мерси предварително.п.с.имам един лек теч на масло и чак сега го фиксирах
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    #2
    ето гол блок
    Прикачени файлове
    sigpic
    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
    475HP 11,5/1,9/191
    YouTube

    Коментар


      #3
      Много ти благодаря ici Понеже ти си специалист искам да те питам, на отбелязаното с жълто място(предполагам е положението на единия балансиращ вал) в тоя отвор стои лагерче вероятно и една голяма гайка посредата(може и да бъркам но това видях в тъмното ).На мен от там ми сълзи масло незначително но дразни.Какво трябва да се направи за да се отстрани семеринг ли има или нещо друго е дало фира
      Прикачени файлове
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        #4
        Там където е жълтото е гумена тапа.Тя ти е просълзила от годините.Маха се без да се повреди само с избутване чрез балансиращия вал, когато се освободи от предната си страна.Това става при смъкнат мотор.Нова да вземаш няма смисъл, преди сглобяване се маже със силикон, но това при изваден мотор.Сега на място може да обезмаслиш повърхността перфектно с коресилин няколко пъти и да намажеш периферията на тапата и блока със силикон.Ще държи, няма да има проблеми.Само че, долната част на тапата е скрита от камбаната на съединителя и трябва да се разглабя доста като за смяна на съединител.
        sigpic
        Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
        475HP 11,5/1,9/191
        YouTube

        Коментар


          #5
          Така от разговора който проведохме това си е истинска шитняЩе се опитам да намажа откритата част да видим какво ще стане, ако не здраве да е
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=16612по-надолу в линка е снимката на блока с кутията, май тапата е открита изцяло само дето тоя маркуч пречи да се види.Всъщност задната тапа е открита, а предната е почти скрита от камбаната.
            sigpic
            Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
            475HP 11,5/1,9/191
            YouTube

            Коментар


              #7
              Мда, видях го хубаво.Точно от там сълзи маслото където и ти си го мазал със силикон.Ми ще изчакам да се постопли и ще се опитам да го намажа.Благодаря за помоща Илиянски
              now. BMW E39 523i '98 170hp
              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

              Коментар


                #8
                Мажи смело, при мен тапата съм я мазал преди да я набия.
                sigpic
                Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                475HP 11,5/1,9/191
                YouTube

                Коментар


                  #9
                  Илиянски снощи в тъмното не съм видял нищоОт там тече масло но ми липсва тапататова чудо продавали се или да търся от някой парчидисан мотор, пък ако ти се намира тапа под ръка.....
                  now. BMW E39 523i '98 170hp
                  ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                  ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                  Коментар


                    #10
                    dimmX написа:
                    Илиянски снощи в тъмното не съм видял нищоОт там тече масло но ми липсва тапата;
                    малеее, сигурно доста е оливало.Тия тапи май никой ги няма в наличност, най-евтино ще е да се измери отвора с шублер и да ти струговат една шайба от полиетилен примерно с малко по-голям диаметър + 0.2мм и да я набиеш + предварително намазване със силикон.Виж колко дебела трябва да е (някъде към 10мм) и от вътрешната страна трябва да е изкопана за да не опира във вала.
                    sigpic
                    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                    475HP 11,5/1,9/191
                    YouTube

                    Коментар


                      #11
                      Ами не доста но дразни това омазняванеПоръчах на брат си да дири в Русе, аз сега ще мина покрай една морга да видя... ако имам късмет ще намеря ако не ще му мислим
                      now. BMW E39 523i '98 170hp
                      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                      Коментар


                        #12
                        Колега,ето ти какво трябва да търсиш: http://www.axm-auto.com/index2.php?b...menkl=1&show=1 ,но според мен тази цена е безумна за такова нещо.И според мен е по-добре,както каза Ици да си направиш на струг тапа от полиамид или алуминий,но не я мажи със силикон,като я набиеш с 0,2мм по-голям диаметър в отвора (отвора трябва да е ф50мм,а тапата ф50,2мм),няма да прокапе повече,а лагера няма да се чуди какво да прави с набития в него силикон.Важно е само преди това да е добре изчистен отвора и със сигурност после ще забравиш за проблема.А ако все пак искаш да се подсигуриш,има течен херметик,нещо такова: http://juvalmall.com/index.php?optio...=749&Itemid=53 ,аз съм го ползвал точно този и съм доволен,въпреки,че при набиването,едвали ще остане от него по тапата,понеже ще се остърже.
                        FIAT STILO MULTIWAGON 1.9 MULTIJET 16V; FIAT BRAVO2 1.9MJET 07г.-EX; FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI-RIP

                        Коментар


                          #13
                          milcho_michev написа:
                          Колега,ето ти какво трябва да търсиш: http://www.axm-auto.com/index2.php?b...menkl=1&show=1 ,но според мен тази цена е безумна за такова нещо.И според мен е по-добре,както каза Ици да си направиш на струг тапа от полиамид или алуминий,но не я мажи със силикон,като я набиеш с 0,2мм по-голям диаметър в отвора (отвора трябва да е ф50мм,а тапата ф50,2мм),няма да прокапе повече,а лагера няма да се чуди какво да прави с набития в него силикон.Важно е само преди това да е добре изчистен отвора и със сигурност после ще забравиш за проблема.А ако все пак искаш да се подсигуриш,има течен херметик,нещо такова: http://juvalmall.com/index.php?optio...=749&Itemid=53 ,аз съм го ползвал точно този и съм доволен,въпреки,че при набиването,едвали ще остане от него по тапата,понеже ще се остърже.
                          Типото отдавна не е в мен Ако си спомняш в с. Мусина ти дадох тапата(бяхме се разбрали да се чакаме на центъра), понеже не ми бе нужна а ти ми подари едно шише ракия п.с. Ракийката е чудна
                          now. BMW E39 523i '98 170hp
                          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                          Коментар


                            #14
                            Ами като съм писал без да гледам от кога са последните постове...Радвам се,че ти е харесал ракийката,а тапата още я возя в жабката,че зимата се размина с ремонта,че при тези условия нямаше къде,а и заради двойното предаване,Темпрата беше единствената кола,която не е спирана и ден без да се кара,независимо от снега и студа.Но сега вече и идва времето,че ми писна за 1000км по1,5л масло да се излива от семерините на коляновия вал и гарнитурата на картера.
                            FIAT STILO MULTIWAGON 1.9 MULTIJET 16V; FIAT BRAVO2 1.9MJET 07г.-EX; FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI-RIP

                            Коментар

                            Working...
                            X