Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Tipo 1.1 Fire?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Tipo 1.1 Fire?

    Ако може да попитам дали някой може да ми разкаже малко повече за Fire моторите.Имам Типо 1108см3 с Fire мотор.Обче незнам колко трябва да харчи и разни други спецификации.Рових из книгата която си върви с типо-то и вътре пише разход 7.7 градско.Моето харчи 8.5 до 10 а не го настъпвам.Сменил съм му всичките гарнитури по карбуратора и го карах на стенд да го гласят (запалване,горивна смес и т.н.) обаче сега не иска да върви много много (преди вървеше повече).Отделно че като е на смукач и му дам газ се дави и гасне (карбуратора е Weber 32 TLF и има едно вакуумче - не е от него).Термостата не го знам при каква температура отваря ама редовно ми работи на 70 градуса и повече не вдига.Или на 110 като перката не се включва.(Ясно е е че е прецакан особено след като го модернизирах).И ми трябва малко сервизна информация и питам откаде да прочета.Отделно питам за добро място за центровка на горивна смес и запалване защото където ходих се чува само "Перфектно е ако има проблем ела пак" и винаги има проблем и съответно още 16 пари отиват за да го врътнат малко и да има друг проблем който да не забележа веднага.Също така колата към 100-120 става доста нестабилна и исках да питам дали е защото е лека отпред (все пак 1100см3 не е голям мотор) или има друга причина. - с нови гуми е и предницата изобщо не хлопа ама амортисъорите незнам как са и.Отделно и като завия по-рязко и по-бързо я усещам как ми занася задницата (с около 40-50 в кръгово например).От какво би могло да е.Гумите са 165/80/R13 Имам и типо 1400см3 и то не е така нестабилно ама е на 185/65/14 обаче за сметка на това предниаца е разбита до незнам къде и от 110 000 км нищо отпред не е сменяно (то сега е на 250 000 а сме го взели на 140 000 и само каране) Предварително благодаря!
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    #2
    Тоя двигател е слабичък за тая кола...Иначе мисла че твойта е без стабилизиращи щанги за тва може да е нестабилна...Задния мост може ти е с разбити лагери на носачите и от там да идва проблема
    _______________________________________
    0885261834

    Коментар


      #3
      Ем да ама отзад нищо не хлопа пък.В смисъл че по дупки и такова нито удря нито нищо даже много меко вози отзад а и колелата не са се разчепили,лагери не вият......де да знам и аз каво може да е.А двигателя че е слаб слаб е.Благодаря!
      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

      Коментар

      Working...
      X