Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

не ми светят копчетата заел.ст и пепелника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    не ми светят копчетата заел.ст и пепелника

    от както сам я купил мареата не ми светят копчетата за ел стъклата и пепелниците проверих си вси4ки бушони нямам изгорял каде мойе да е проблема???10х

    #2
    Изгорели са ти лампичките - смени ги и работата заспива.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Аз имах същото - но при мен беше слаба връзка при сглобката между купето и вратата.....черния пластмасов куплунг по който вървят кабелите за стъклата, централното и пр.
      Alfa 156 2.0 TS
      Alfa 156 20VTurbo
      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
      Locost TF1 3.0V6

      Коментар


        #4
        добре де ама не ми святят и на лявата и на дясната врата и задния и предния пепелник и джете сглобки не може да са протаркани и шансът да ми е изгоряла лампичката е малък защото мойе ли пак точно и на двете врати да ми изгорят лампичките за сваляне на прозорците

        Коментар


          #5
          И аз имах същите проблеми, само дето бутоните ми си светеха когато поискат Мога да ти дам гаранция, че проблемите са следните:1. Изваждаш пепелника и отдолу се вижда крушката със зелено гумено похлупаче върху нея. Сменяш я и пепелника светва! Не си спомям дали излизаше нагоре, или назад... При мен не светеше и запалката-беше голяма шибания докато я разглобя, но успях все пак някак... И, както съм казвал много пъти-купи си хубава крушка, а не от 50 стотинки!2. Сваляш бутоните за прозорците. Няма да описвам подробно, защото при Марея не знам дали е, като при мен. Самите бутони са калпаво направени и след време спойките им се окисляват към пластините за които са запоени светодиодите осветяващи зелено бутоните. Няма крушки там, просто светодиоди! След като извадиш бутона от пластмасата внимателно го разглабяш, като подпъхваш две прави отверки от двете страни на копчето.Ако стигнеш до там и имаш проблеми свиркай Аз презапоих всички спойки под копчето и ми се оправиха и трите бутона, няма проблеми, светят си
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Крушката на пепелника се дърпа нагоре(излиза лесно с поклащане ляво-дясно), и мойте за ел. стаклата не светят, ама си мислех, че просто са си така, явно ще трябва да се разглобява.Знам, че не е по темата, ама може ли някой да ми каже дали всички BRAVI имат датчик за отворени врати, защото при мен не свети никаква индикация(странно като се има в предвид, че при TIPO-то ми имаше)
            FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
            FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

            Коментар


              #7
              Момчил написа:
              Крушката на пепелника се дърпа нагоре(излиза лесно с поклащане ляво-дясно), и мойте за ел. стаклата не светят, ама си мислех, че просто са си така, явно ще трябва да се разглобява.Знам, че не е по темата, ама може ли някой да ми каже дали всички BRAVI имат датчик за отворени врати, защото при мен не свети никаква индикация(странно като се има в предвид, че при TIPO-то ми имаше)
              Разбира се, че имат. Как иначе ти светват плафоните за осветление на купето отпред, или съответно отзад? Просто са спестили не особено нужната индикация за напълно затворени врати, която заема доста място на табото.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                Момчил написа:
                Крушката на пепелника се дърпа нагоре(излиза лесно с поклащане ляво-дясно), и мойте за ел. стаклата не светят, ама си мислех, че просто са си така, явно ще трябва да се разглобява.Знам, че не е по темата, ама може ли някой да ми каже дали всички BRAVI имат датчик за отворени врати, защото при мен не свети никаква индикация(странно като се има в предвид, че при TIPO-то ми имаше)
                Разбира се, че имат. Как иначе ти светват плафоните за отопление на купето отпред, или съответно отзад? Просто са спестили не особено нужната индикация за напълно затворени врати, която заема доста място на табото.
                Всъщност не съм се изразил правилно, имах в предвид, че като се вгледам в таблото отблизо се вижда, че има индикация но не свети, та въпросът ми беше дали свети тази индикация фабрично и на мен явно ми е изгоряла крушка, или фабрично не свети
                FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
                FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

                Коментар


                  #9
                  Нямам изгорели крушки проверих ток не идва

                  Коментар


                    #10
                    gdd55 написа:
                    Нямам изгорели крушки проверих ток не идва
                    Как ги провери?
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Колеги само внимателно като вадите бутоните за стъклата! Днеска потроших на бравото единя бутон като го вадих, по моргите не се намират и беше доста врътня докато го оправя с помощта на едно кламерче!
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар


                        #12
                        zgabrovski написа:
                        с помощта на едно кламерче!
                        Не си първия който го отремонтира така Yellow_Flash_Colorz_PDT_06

                        Коментар


                          #13
                          Alexius написа:
                          zgabrovski написа:
                          с помощта на едно кламерче!
                          Не си първия който го отремонтира така Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                          Нито втория!
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            Vladim написа:
                            gdd55 написа:
                            Нямам изгорели крушки проверих ток не идва
                            Как ги провери?
                            Много е сложно няма да ти кажа :P как може да се провери една крушка дали работи или дали стига ток до нея тва се у4и по тродово в трети клас

                            Коментар


                              #15
                              gdd55 написа:
                              Vladim написа:
                              gdd55 написа:
                              Нямам изгорели крушки проверих ток не идва
                              Как ги провери?
                              Много е сложно няма да ти кажа :P как може да се провери една крушка дали работи или дали стига ток до нея тва се у4и по тродово в трети клас
                              Виж... аз се опитвам да ти помогна, а не да се базикам... Исках да кажа, че крушките най-сигурно се проверяват с милтицет, а не само визуално.
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X