Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за Marea - цена ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за Marea - цена ?

    Здравейте,Надявам се, че съвсем скоро и аз ще се присъединя към форума с една Marea. Преди това бих искал да се консултирам с вас относно това до колко е изгодна сделката. Става въпрос за Fiat Marea с дата на производство Ноември 1996; 1.9 TDI / 75к.с. na 81 000 km (това да кажем, че не го подлагаме на съмнение). Колата няма никакви допълнителни екстри - няма климатик, ABS и AirBag. Сумата е 4400 лв, а колата е наистина добре гледана и в отлично състояние. Единственото нещо което ме притеснява е един шум от хидравлика на волана, който наподобява на звука при процеждане на течност през малък отвор. Започва да се чува при навивана на волана кум крайните позиции - при паркиране например. Имате ли идея на какво може да се дължи това "цвърчене" или и аз не знам как да го определя. Ще съм благодарен за всяко едно мнение.
    FIAT Marea 1.9 / TD75 (11/96)
    FIAT Punto 1.9 / DS60 (06/99)

    #2
    Здравей, колега - офертата ми изглежда много добра, а звукът може да идва /и най-вероятно е така/ от недостатъчно хидравлична течност - провери ли колко има в казанчето?
    Alles in Ordnung

    Коментар


      #3
      Според мен, този шум щом не е виене или бучене не би трабвало да е притеснение - все пак колата си има и ЕГН - да не забравяме.
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #4
        Re: Съвет за Marea - цена ?

        цената е добраа щом е и дизел и са я гледали подробно не и се чуди много
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Цената е добра, километрите може би са под съмнение, но това е мое мнение, ти все пак си знаеш.....За тази цена нещо като това цвърчене се понася, все пак ако погледнем изцяло....
          Alfa 156 2.0 TS
          Alfa 156 20VTurbo
          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
          Locost TF1 3.0V6

          Коментар


            #6
            http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=621Няма кой-знае голяма разлика с Марея.Ниво на хидр.течност или необходимост от смяна.И при моята Брава си го имаше подобен звук на крайно ляво-дясно положение.Е, не беше силен,но се усещаше.Странно е че няма air-bag Но най-добре си запиши час във "Ванто Трейд" и прегледай колата основно.... тел.:763 452, 9753509Ако продавача откаже това последното.... СЛЕДВАЩАТА...!!!! Мареите няма да се свършат с тази.Успех!
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              Малко малко са тия коне за това тежко купе... Още повече, че е с турбо! Не съм гледал в каталога, но ми се струва, че ще харчи доста. Иначе за цената (която е съмнително ниска дори за кола без екстри) не е зле.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Re: Съвет за Marea - цена ?

                Sve написа:
                Здравейте,Надявам се, че съвсем скоро и аз ще се присъединя към форума с една Marea. Преди това бих искал да се консултирам с вас относно това до колко е изгодна сделката. Става въпрос за Fiat Marea с дата на производство Ноември 1996; 1.9 TDI / 75к.с. na 81 000 km (това да кажем, че не го подлагаме на съмнение). Колата няма никакви допълнителни екстри - няма климатик, ABS и AirBag. Сумата е 4400 лв, а колата е наистина добре гледана и в отлично състояние. Единственото нещо което ме притеснява е един шум от хидравлика на волана, който наподобява на звука при процеждане на течност през малък отвор. Започва да се чува при навивана на волана кум крайните позиции - при паркиране например. Имате ли идея на какво може да се дължи това "цвърчене" или и аз не знам как да го определя. Ще съм благодарен за всяко едно мнение.
                Ами при въртене в крайни позиции се отваря един предпазно-преливен клапан, който го има на всички коли с хидравличен усилвател,така че споко. Въпроса е като въртиш на място да не издава звук като виене, свирене идруги такива. За киломертите забрави, освен ако не е карана от баба италианка(или от където е) и е стояла в гаража 5 години, без да се кара. Важно е да е в добро състояние. Парите са малко ако е в добро състояние. Отивай на сервиз най-добре да я прегледат обстойно.

                Коментар


                  #9
                  колата е тежка 1185кг и с тия 75 коня само ще износи6 мотора и от там главоболия.и още нещо турбината е много по важна от скапаната хидравлика.подаи газ до 1300 и задраж ако оборотите започнат да се качват сами значи турбото е ок

                  Коментар


                    #10
                    Но пък от класическите TD са с най-нисък разход Вярно доста орязана версия е.. но пък ако цената е водеща..
                    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                    Коментар


                      #11
                      81 000 km (това да кажем, че не го подлагаме на съмнение)
                      Да прщаваш, ама ми е много трудно да не го подложа на съмнение. Кой си купува кола за ~30000 марки за да я кара по 750 км на месец и накрая да я продаде за макс. 1500 марки за да стигне до теб на 4400? Пък и ДИЗЕЛ? Пък и без АБС и еърбег - също съмнително, в тая връзка - откъде е внесена колата, та 96-та година няма АБС и възд. възглавница? БЕгай бърЖе във Вантото...Извини ме, не искам да се заяждам, още по-малко да ти развалям кефа от придбивката, ама по-добре да си мнителен като купуваш и да ти е спокойно след това, отколкото обратното, ще се съгласиш...
                      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                      Коментар


                        #12
                        vesko написа:
                        81 000 km (това да кажем, че не го подлагаме на съмнение)
                        Да прщаваш, ама ми е много трудно да не го подложа на съмнение. Кой си купува кола за ~30000 марки за да я кара по 750 км на месец и накрая да я продаде за макс. 1500 марки за да стигне до теб на 4400? Пък и ДИЗЕЛ? Пък и без АБС и еърбег - също съмнително, в тая връзка - откъде е внесена колата, та 96-та година няма АБС и възд. възглавница? БЕгай бърЖе във Вантото...Извини ме, не искам да се заяждам, още по-малко да ти развалям кефа от придбивката, ама по-добре да си мнителен като купуваш и да ти е спокойно след това, отколкото обратното, ще се съгласиш...
                        И аз да се оптам да помогна за километрите и аз се съмнявам преди близо година си взех браво ’97 и бе на "реални" 119 000(самия търговец каза гаранция не давам за километрите и той не може да знае дали в Италия не са пипани), отностно Еърбег-а и АБС-а --споко и моята няма - това са си екстри за тая 96-97 година, не мога да кажа от коя година са стандартно оборудване.Успех!
                        FIAT Bravo 1.6 16V '97

                        Коментар


                          #13
                          blader написа:
                          vesko написа:
                          81 000 km (това да кажем, че не го подлагаме на съмнение)
                          Да прщаваш, ама ми е много трудно да не го подложа на съмнение. Кой си купува кола за ~30000 марки за да я кара по 750 км на месец и накрая да я продаде за макс. 1500 марки за да стигне до теб на 4400? Пък и ДИЗЕЛ? Пък и без АБС и еърбег - също съмнително, в тая връзка - откъде е внесена колата, та 96-та година няма АБС и възд. възглавница? БЕгай бърЖе във Вантото...Извини ме, не искам да се заяждам, още по-малко да ти развалям кефа от придбивката, ама по-добре да си мнителен като купуваш и да ти е спокойно след това, отколкото обратното, ще се съгласиш...
                          И аз да се оптам да помогна за километрите и аз се съмнявам преди близо година си взех браво ’97 и бе на "реални" 119 000(самия търговец каза гаранция не давам за километрите и той не може да знае дали в Италия не са пипани), отностно Еърбег-а и АБС-а --споко и моята няма - това са си екстри за тая 96-97 година, не мога да кажа от коя година са стандартно оборудване.Успех!
                          Да, за Еърбег-а и АБС-а май има значение откъде идва колата, аз карам типо 1.4 S (минимум оборудване, без оборотомер) ’95 от Австрия и е с Еърбег, а някой ми беше казал, че ако било от Германия щяло и АБС да има. Въпрос на законови изисквания в страната по време на първата му регистрация.
                          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                          Коментар


                            #14
                            Ами благодаря за всички съвети. Наистина не очаквах такава активност, защото темата е доста банална.Относно хидравлика ще проверя какво е положението с хидравличната течност, дано това да е причината.За километрите на колата, разбира се, че не ги взимам за чиста монета, но поне съм напълно сигурен, че за последните почти 5 години са навъртяни само около 20 000км. А самата кола е вкарана през 2001 от Австрия. Там колко е карана наистина няма гаранция, но за 4г. се надявам да не е чак толкова много. Вероятно е била нещо чукната като са я внесли.Сега ме притеснява малко само тази история с AirBag-a. До сега не бях виждал Marea без възглавница и с такъв волан (хванат на 3 точки вместо на 4). Но пък "blader" ме успокои като каза, че и неговото Bravo няма AirBag и ABS. Явно наисти се водят екстра и не са във серииното оборудване.Иначе на Test drive колата се държа много добре. Чак не ми се вярваше че това е 75к.с. дизел.
                            FIAT Marea 1.9 / TD75 (11/96)
                            FIAT Punto 1.9 / DS60 (06/99)

                            Коментар


                              #15
                              За да ти внеса още успокоение - моето Браво 1.4 от 03/98 (по e-per) внос от Италия също е без AirBag!
                              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                              http://forum.fiat-bg.org

                              Коментар

                              Working...
                              X