Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разнородни въпроси ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разнородни въпроси ?

    Здравейте имам типо 1.4mi ’94гПоради финансов срив в личния ми бюджет не съм я карал от близо 2 месеца заради някой дилеми и проблеми.1.Трябва да сменя пистовия ремък на колата и този малкия на хидравличната помпа.Елементарна работа,само дето незнам ролката на пистовия ремък трябва ли да я сменям при смяната на самия ремък,и ако да каква марка да търся.2.Вечно отлаганата смяна на маслото на хидравликата,ужасна гняс та и утайка прави отгоре.Някой ако има представа нека сподели има ли някъде пробка за източването му или ако няма как става.( метода с спринцовката го пропускам тъй като искам цялостна промивка и смяна с ново масло).3.По предното окачване съм снемил: биалетните болтове,тампоните и лагерите на амортесиорите,носачите преди 10 000км.Да обаче нещо тропа много гадно и то само при до 40км/h.Чува се и от двете страни и е само при по леки неравности,при големи дупки почти несе чува.Карах я на в един сервиз гледаха я,нямоло скасани маншони,незнам си кво сичко било 6.Да обаче си тропа и ме дразни.4.Искам дами препоръчате хубаво минерално масло.Преди си сипвах минерално масло Шел в едни червени кутий,двигателя мъркаше,няма шум няма нищо.Преди 3 месеца трааше да го сменя,отивам на бензиностанцията обаче червен шел няма,само едно минерално в жълти шишета.Червения го няма никъде където съм търсил.Купих от жълтите кутий,смених и ебати х*я.Мотора стана много шумен и тракащ.Някой ако знае хубаво минерално масло нека каже марка.5.Искам да си сложа фолио на задните странични стъкла и на задния джам.Лесно ли се свалят корите на задните врати и лесно ли се вади джама?Задното стъкло как се сваля и после как се слага?Лесно мога да я откарам някъде дами я облепят,но съм мн мераклия и искам сам да пробвам.6.Ами това е.Благодаря на всеки които се отзове на темата та дори и спам да е.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    #2
    Маслото за теб е Валволин за над 100000 км тубата пак е червена
    Bravo 1.2 16v
    Lancia Dedra 1.8 16v
    Suzuki GSXR250R

    Коментар


      #3
      Можеш да смениш ремъка и да оставиш ролките при условие че не вият!
      Fiat Bravo 1.4 SX Klima, LPG ,Avansator, Xenon, high-end stereo
      части за 1.4 http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56320
      части за темпра http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=56318
      тел. 0883437022

      Коментар


        #4
        Мерси колеги,точка 1 и точка 4 отпадат (не че неможе някой да добави нещо де,приемам всякакъв спам и изказвания )
        Fiat Tipo
        Corsa b комби !

        Коментар


          #5
          По точка 3 мога да те попитам дали си сменял амортисьори и ако не си,то това тропане може да е от тях....дори и да не са изпуснали вътре се износвали и почват да пукат много гадно,а като я караш първите 2-3 километра преди да се разнесе маслото дори и тропат при неравности
          Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
          Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
          Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

          Коментар


            #6
            PaUnOff написа:
            По точка 3 мога да те попитам дали си сменял амортисьори и ако не си,то това тропане може да е от тях....дори и да не са изпуснали вътре се износвали и почват да пукат много гадно,а като я караш първите 2-3 километра преди да се разнесе маслото дори и тропат при неравности
            Колега предния собственик (братовчед ми) ги е сменял 2007г. началото някъде.Аз не съм ги сменял,но може и от тях да е,само незнам как да разбера дали е от тях,щото не върви да купя нови,а те не са евтини и да е същото.Не са изпуснали,но е твърде възможно да е от тях.Незнам обаче как да го констатирам със сигурност.
            Fiat Tipo
            Corsa b комби !

            Коментар


              #7
              Отиди на някой читав майстор дето "осеща" нещата и ще разбереш от тях ли е....но щом всичко друго казват че е здраво.... може би са амортисьори
              Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
              Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
              Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

              Коментар


                #8
                За тропането може да са няколко неща,най добре са ги види някой който знае за какво става въпрос.При мен тропането изчезна със смяната на носач и накрайник,които видимо бяха за смяна.

                Коментар


                  #9
                  По точка 4! Един колега в нашия форум беше казал така - хубаво минерално масло звучи като дървено желязо! И е прав. Защо не помислите за полусинтетика! Има на цена не много по-висока от минерално!
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Колеги днеска врътнах едно кръгче на колата,като слезнах реших да натисна предницата да видя как са амортесиорите,като я залюшкам нагоре надолу се чува ебати силното скърцане,ама много силно.
                    Fiat Tipo
                    Corsa b комби !

                    Коментар

                    Working...
                    X