Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем! Централно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем! Централно

    Първо искам да поясня ,че прочетох всичко което беше писано за централните но проблем като моя няма.Значи проблема е следния:вратите ми се отварят без ключове само от дистанционното ,никъде нямам ключалки,но лошото е че се заключва централното е след това не ОТКЛЮЧВА .вече олекнах с 30 лева за един ключар (в интерес на истината лесно става ,някой ако иска може да у покажа НА НЕГОВАТА КОЛА :D БЕЗ ПАРИ) ...ТА пак по темата ,имал ли е някой подобен проблем и какво бихте ме посъветвали .може дори и свестен майстор при който да отида .Благодаря предварително !
    фиатче Браво 2.0

    #2
    Re: Проблем! Централно

    tomazo написа:
    Първо искам да поясня ,че прочетох всичко което беше писано за централните но проблем като моя няма.Значи проблема е следния:вратите ми се отварят без ключове само от дистанционното ,никъде нямам ключалки,но лошото е че се заключва централното е след това не ОТКЛЮЧВА .вече олекнах с 30 лева за един ключар (в интерес на истината лесно става ,някой ако иска може да у покажа НА НЕГОВАТА КОЛА :D БЕЗ ПАРИ) ...ТА пак по темата ,имал ли е някой подобен проблем и какво бихте ме посъветвали .може дори и свестен майстор при който да отида .Благодаря предварително !
    ама обясни точно какъв е проблема, от студа ти замръзват машинките и като отключиш пак се заключва или как? при мен, понеже е така, но аз си имам ключалки и се справям. аз не успях да разбера какъв точно е проблема
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      значи дистанционното ми е за алармата и централното ....сутринта си отключих колата ,заклучих и после пред технополис само я заключих ....няма отключване ,а ключалки нямам ....дойде ключар срещу една 30-ка ми отвори вратата ...като пробвах само се заключва но не се отключва ...идея си нямам от какво е ,сега седи отворена колата .
      фиатче Браво 2.0

      Коментар


        #4
        tomazo написа:
        значи дистанционното ми е за алармата и централното ....сутринта си отключих колата ,заклучих и после пред технополис само я заключих ....няма отключване ,а ключалки нямам ....дойде ключар срещу една 30-ка ми отвори вратата ...като пробвах само се заключва но не се отключва ...идея си нямам от какво е ,сега седи отворена колата .
        ами проблема ти може да е от поне 5 места, а и виртуалните ремонти не са много успешни честно казано, та затова бих ти препоръчал да идеш на еладжия, не мисля, че някой може по интернет да хвърли боба-ако нямаш идея при кого ще ти препоръчам, не му правя реклама на майстора, просто помагам на колеги. за труд ще ти вземе до 10 макс. 15 лева, ако се занимава повече от 3-4 4аса с теб, много коректен в това отношение, ве4е ако има нещо за смяна не мога да ти кажа цена. ако се интересуваш пиши ми на лични ще ти дам координати на пича/за софия иде реч/.
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Ммда... Влез в колата и при заключено положение вдигни палеца на вратата за да откючиш. Отваря ли се и другата врата, когато вдигаш палеца на шофьорската, или не иска?
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Vladim написа:
            Ммда... Влез в колата и при заключено положение вдигни палеца на вратата за да откючиш. Отваря ли се и другата врата, когато вдигаш палеца на шофьорската, или не иска?
            не иска.а когато натисна която и да е от двете палчета си работи централното .видях ,че има един модул с антенка за него ,ама май няма как да разбера дали работи.ще трябва да се ходи на майстор .
            фиатче Браво 2.0

            Коментар


              #7
              След, като при вдигане на палците работи т.е. се отключва и другата врата, проблема е контролера на централното, или алармата!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                След, като при вдигане на палците работи т.е. се отключва и другата врата, проблема е контролера на централното, или алармата!
                НЕЕ при вдигане НЕ РАБОТИ ,само при натискане .заключването е ОК отключването е проблема ,извадих даже модула за централното ,да не натисна по инерция алармата ,че пак ще идва ключаря :D
                фиатче Браво 2.0

                Коментар


                  #9
                  Значи в такъв случай пак в контролера на централното е проблема, или някъде имаш откачена жица.
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    реших и аз тъй или иначе нямам време за майстори да трябва да седя в офиса ,разглобих контролера ,малко е сложен ама има 2 релета ,сега трябва само да проверя кое от двете не работи ,предполагам едното е за затваряне другото за отваряне ...дали ако е свъшило едното реле да се правя на майсор и да му сложа една ново или направо да се запътвам към италянеца за ново реле
                    фиатче Браво 2.0

                    Коментар


                      #11
                      Добре си се ориентирал! Едното реле е за отваряне, другото за заключване, или иначе казано едното за отключване, а другото за затваряне! Няма проблем да си го смениш и сам, номера да си вземеш същият ампераж изписан отгоре на релето. Другото важно е да е със същото разположение на крачетата за да не се чудиш после кое, къде да запояваш, или как да го побираш в пластмасовата кутийка! Успех!
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        лошото е че тия италянци страшно са се изхитрили ,релетата са капсуловани :D и не може да стане хептен бай Ганьо ,и е доста трудно за пипане и запояване ...(поне за мене де) ще трябва някой колега да го преслуша ,следобед ще дам резултати какво е станало .
                        фиатче Браво 2.0

                        Коментар

                        Working...
                        X