Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да избера ли Fiat Marea Weekend 1.6 16v?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да избера ли Fiat Marea Weekend 1.6 16v?

    Аз като един бъдещ шофьор, по-късно през тази година, ще си купувам кола. На село имаме овощна градина и ще си купувам кола комби за тази работа. Закона вече не позволява да се карат коли с двигател над 1600 кубика, и една от възможностите, които ми хрумнаха е именно този Фиат. Евтин е, луксозен, с достатъчно пространство за да ми върши работа. И така де ако може да помогнете да избера ли тази кола - да или не, и защо. Да споделите вашите мнения за возията, възможностите, качеството на колата. И ще помоля без мнения от типа на: "Махай го тоя боклук" или "О, да стахотна е". Бих искал да я критикувате или хвалите с причина, която да споделите. Другата кола към която съм се ориентирал е Опел Астра 1.6. Благодаря на всички предварително!

    #2
    Мотора е добър.На дълък път гори 6-7 на 100, градско 10-12. Возията е горе доло поносима. Опела ръждясва много. Абе за парие си е О-кей.

    Коментар


      #3
      Няма какво да му мислиш, Мареята е с поне 2 класи над опела ! А моторът е доказан многократно точно този 1.6 16в.
      "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

      ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
      Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

      Коментар


        #4
        Благодаря ви! Очаквам още мнения

        Коментар


          #5
          Колега, аз съм доволен много до сега от показаното от тази кола. Моята само че е седан. Много пътувам и бая километри й навъртам извънградско. За града немога да ти кажа как е защото я карам малко.
          Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
          Ex.Opel Astra

          Коментар


            #6
            DenYo написа:
            Благодаря ви! Очаквам още мнения
            Аз претежавам такава Мареа и впечатленията ми за година и два месеца и 40хил.км са само добри. На 10хил.км. се предаде дясната биалетка след удар в дупка смених и двете и от тогава не е дала повреди. Монтирах и Газов инжекцион Фобос за 1100лв. + 4 летни и 4 зимни гуми и до сега само карам :D Много е важно на каква кола ще попаднеш дали е подържана от предишния собственик. За моята мога да кажа че са се грижили много добре защото колата нямаше и няма някакви скрити [замаскирани] от подавача дефекти. Двигателя е много добър по него смених само термостата защото я купих със заседнал леко отварен термостат и през зимата не загряваше до работна температура , което от своя страна води до повишен разход на гориво. Общо взето имам много добри впечатления от колата , направо съм влюбен в нея и си я глезя редовно с измиване и пастиране. :D
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #7
              Marea в овощна градина - приготви се за членство в "клуб картер"
              Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

              Коментар


                #8
                simeon3000 написа:
                Marea в овощна градина - приготви се за членство в "клуб картер"
                Що бе колега аз съм без кора под двигатеря и като гледам картера е доста по-високо от дизеловите
                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                Коментар


                  #9
                  Няма ядове с картера и колата е доста висока ако не е променяно окачването. Няма да има проблеми. Ако намериш читава Мареа я вземи без да се чудиш!
                  KIA Cerato 1.5 16V CRDI '05
                  Land Rover Discovery 2.5TD '94
                  EX: Fiat Marea SW ELX 1.6 16V '99
                  EX: Opel Astra F Caravan 1.4 '91
                  EX: Fiat Regata 1.7D '84

                  Коментар


                    #10
                    Re: Да избера ли Fiat Marea Weekend 1.6 16v?

                    DenYo написа:
                    Аз като един бъдещ шофьор, по-късно през тази година, ще си купувам кола.
                    Колега аз през първите месеци като млад шофьор карах именно Мареа комби , само че 1.8 . Доста добър автомобил , пак ми се иска да карам такъв Маневрен е и не съм имал проблеми с габаритите . Седалката се наглася по височина , както и волана . Комбито има добра видимост назад , а и багажника е приличен . Внимавай при огледа , защото какви ли не коли се продават . Ако избереш читава , няма да имаш големи проблеми Инъче Мареата и Астрата са несравними , по-скоро Палио комби и Астра комби Предимството на Астрата е , че вози като каруца , т.е по-здраво окачванеДедра комби също не е лош избор ...-------------Абре колега , приеха ли го тоя закон до 1.6 ???
                    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                    Коментар


                      #11
                      За клиренса на мереята бих поспорил не е чак толкова висока честичко закача отдолу,поне при мен е така.За разходи няма да имаш много ядове освен честата смяна на прословутите биалетки,не е от най- иокономичните коли на градско но при нормално каране бива.Другото си зависи от теб ако ти допадне като автомобил като я покараш значи това е твоята кола.УСПЕХ!
                      Marea Wekeend 1999 1.6 16V

                      Коментар


                        #12
                        Re: Да избера ли Fiat Marea Weekend 1.6 16v?

                        Абре колега , приеха ли го тоя закон до 1.6 ???[/quote]Да приеха го за съжаление и много гадно направиха сега върви, че търси 1600 кубика за работа, като моята ...

                        Коментар


                          #13
                          А какво мислите за Рено Лагуна комби 1.8 или 2.0 бензин или Форд Мондео комби 1.6 16в бензин?

                          Коментар


                            #14
                            DenYo написа:
                            А какво мислите за Рено Лагуна комби 1.8 или 2.0 бензин или Форд Мондео комби 1.6 16в бензин?
                            Е ми тук по принцип мислим за Фиат Даваме обективни мнения за тази марка , за другите марки потърси информация техните форуми :D
                            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                            Коментар


                              #15
                              Atanas71 написа:
                              DenYo написа:
                              А какво мислите за Рено Лагуна комби 1.8 или 2.0 бензин или Форд Мондео комби 1.6 16в бензин?
                              Е ми тук по принцип мислим за Фиат Даваме обективни мнения за тази марка , за другите марки потърси информация техните форуми :D
                              Ем аз това и направих ама там не са писали все още много и никой нищо не каза за Лагуната Благодаря отново!

                              Коментар

                              Working...
                              X