Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да избера ли Fiat Marea Weekend 1.6 16v?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    дълго време карах Лагуна 1.8 - 95 к.с., сега съм на ФИАТ Браво 1.9 ТД - 100 к.с. Карал съм и Мареа. Плюсовете на Лагуната са, че в сравнение с италианките особено на извънградско вози много меко и комфортно със среден разход 7 - 7,5, ако не настъпваш много, на градско дупките почти не се усещат. На градско обаче (София) разходът е голям - стига 12-13 през зимата. Като цени на частите, мисля че са съпоставими между отделните марки. На Лагунката и е малко слаба електрониката - аз за 5 години не успях да си оправя климатроника, а дадох сума ти пари. Лагуната с този двигател е и малко мудна, но багажникът й (седан е, не е комби) е огромен - по-голям дори от тези на Мерцедесите. Мисля че не трябва да гледаш толкова марката, когато става дума конкретно дали да е Лагуна или мареа, колкото дали конкретната кола е читава и подържана от предишния собственик. Но понякога това си е малко Божа работа, така че - късмет!

    Коментар


      #32
      DenYo написа:
      Immortal написа:
      Колега, във форума на ФИАТ най-много ще ти похвалят ФИАТа Ако колата ще се ползва повече за товарене - потърси не Мареа, а Маренго. Това е товарен вариант на Мареата, мисля че задното окачване е подсилено. Някой каза Дедра комби - за такава работа не ти го препоръчвам. Карам такова, страшно съм доволен, но е може би най-малкото комби на пазара. За семеен автомобил е перфектно, но не става за товарене - просто е прекалено малко. Наскоро ми се наложи да пренеса едни неща - ми не се събраха. Натоварихме ги на един Пасат комби и остана още място Мареята е голяма, ще ти върши работа, само незнам колко е проходима. Помисли за вариант ФИАТ Темпра комби, 4х4. Хем по-евтино, хем по-проходимо. Опелът Астра е добър товарен кон. Задното му окачване се "помпи", с което задницата може да се втвърди доста за по-тежки товари. Иначе наистина много гният, каквото и да ти казват колегите от Опел форума Имам и един Опел в гаража, той е типичен пример Мислил ли си за варианта - една кола за товарен кон, и още една за кеф?
      Всъщност съм го мислил, но тогава варианта е бла бла от дори нз коя година и бла бла за кеф, но нз ще помисля пак. Аз всъщност и едно комби бих могъл да карам за кеф, стига да е добро и с екстри. Благодаря все пак
      Мареата е точната колица... P.S.Като ти гледам аватара, мисля, че колкото и да я натовариш, винаги ще има място и за един RAM HT 2
      Fiat Marea weekend

      Коментар


        #33
        boriss13 написа:
        DenYo написа:
        Immortal написа:
        Колега, във форума на ФИАТ най-много ще ти похвалят ФИАТа Ако колата ще се ползва повече за товарене - потърси не Мареа, а Маренго. Това е товарен вариант на Мареата, мисля че задното окачване е подсилено. Някой каза Дедра комби - за такава работа не ти го препоръчвам. Карам такова, страшно съм доволен, но е може би най-малкото комби на пазара. За семеен автомобил е перфектно, но не става за товарене - просто е прекалено малко. Наскоро ми се наложи да пренеса едни неща - ми не се събраха. Натоварихме ги на един Пасат комби и остана още място Мареята е голяма, ще ти върши работа, само незнам колко е проходима. Помисли за вариант ФИАТ Темпра комби, 4х4. Хем по-евтино, хем по-проходимо. Опелът Астра е добър товарен кон. Задното му окачване се "помпи", с което задницата може да се втвърди доста за по-тежки товари. Иначе наистина много гният, каквото и да ти казват колегите от Опел форума Имам и един Опел в гаража, той е типичен пример Мислил ли си за варианта - една кола за товарен кон, и още една за кеф?
        Всъщност съм го мислил, но тогава варианта е бла бла от дори нз коя година и бла бла за кеф, но нз ще помисля пак. Аз всъщност и едно комби бих могъл да карам за кеф, стига да е добро и с екстри. Благодаря все пак
        Мареата е точната колица... P.S.Като ти гледам аватара, мисля, че колкото и да я натовариш, винаги ще има място и за един RAM HT 2
        Радвам се, че има и колоездачи тук Тая зима с колелото много дрифт имаше, но вчера един приятел ме вижда и вика: Айде сменяй това колело с четири колела... Малко остана за колата дотогава оставам с мойто вярно колело Yellow_Flash_Colorz_PDT_08

        Коментар


          #34
          DenYo написа:
          А какво мислите за Рено Лагуна комби 1.8 или 2.0 бензин или Форд Мондео комби 1.6 16в бензин?
          За градината ти препоръчвам Мерцедес 124 комби,Мареата не е за тая работа,иначе съм доволен от моята
          Marea HLX 147ps

          Коментар

          Working...
          X