Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за подгряването на огледалата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за подгряването на огледалата

    Може да има някаде такъв въпрос ама аз нещо неможах да го видя.Та конкретно на въпроса: Кога се включва подгряването на огледалата на Мареа седан 1,6 16V 98г.? Постоянно ли стои включено ?
    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
    Ex.Opel Astra

    #2
    От копчето за подгряване на реотана за задния прозорец.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      van_dal написа:
      От копчето за подгряване на реотана за задния прозорец.
      точно така

      Коментар


        #4
        Благодаря колеги.значи подгряването на задния прозорец и на огледалата са свързани заедно.
        Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
        Ex.Opel Astra

        Коментар


          #5
          Даже ще ти кажа нещо интересно - ако плафоните ти гаснат плавно, то тогава нагряването след като го включиш - работи 10 минути, после започва цикъл - 2 минути рабоити - 2 не, 2 да , 2 не.... и така...

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            Даже ще ти кажа нещо интересно - ако плафоните ти гаснат плавно, то тогава нагряването след като го включиш - работи 10 минути, после започва цикъл - 2 минути рабоити - 2 не, 2 да , 2 не.... и така...
            Да плавно гасне.това наистина е интерсно обаче ми е интересно къде пък му е часовника, който отброява това време.
            Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
            Ex.Opel Astra

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Даже ще ти кажа нещо интересно - ако плафоните ти гаснат плавно, то тогава нагряването след като го включиш - работи 10 минути, после започва цикъл - 2 минути рабоити - 2 не, 2 да , 2 не.... и така...
              И аз ще добавя нещо - ако не ти гаснат плавно плафоните, нагряването работи 15 минути и после се самоизключва.
              Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

              Коментар


                #8
                Я тогава аз пак да добавя - В Браво/а няма такова нещо. Някой да не се обърка и да си мисли че и там е така. Явно е само в Мареа.

                Коментар


                  #9
                  Отговора е,че огледалата се подгряват,само ако колата ти е с ел.огледала.Иначе няма реотани и няма подгряване!
                  Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                  Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                  Коментар


                    #10
                    dudulia написа:
                    Отговора е,че огледалата се подгряват,само ако колата ти е с ел.огледала.Иначе няма реотани и няма подгряване!
                    че то има ли Мареа без ел.огледала. Иначе моята е с подгряване със сигурност,защото едното го сменях.
                    Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                    Ex.Opel Astra

                    Коментар


                      #11
                      Има-моята.Версията е SX и за разлика от ELX и HLX няма ел-огледала,ел.стъкла на задните врати,халогени,фарове с лупи и боядисани в цвета на купето дръжки на вратите. Другите екстри,като централно,предни ел.стъкла,климатроник си ги има :D
                      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                      Коментар


                        #12
                        Сигурни ли сте че подгряването се контролира по време?АЗ малко се съмнявам.Може да е така ,но при по ниски температури няма да е ефективно.

                        Коментар


                          #13
                          Аз лично съм сигурен, че ако плафонът светва и гасне постепенно, то подгряването се контролира по време. Ако се налага ще извадя и документите за това.Само дето съм допуснал малка грешка. Значи първите 10 минути работи задължително, после през вторите 10 минути се следи напрежението на акумулатора, което ако е под 11.6 волта, подгр. се изключва, и чак на двайстата минута започва цикъл "2 мин работи - 2 мин не работи".
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                            #14
                            Интересно ми е през лятото ако случайно активираш стъклонагреватели какъв ще е резултата ако работят 10мин и после през две минути.

                            Коментар


                              #15
                              Няма опция за случайно активиране. Все едно случайно да запалиш колата. Нали свети лампа все пак. Ако намекваш за счупване - по-скоро стъклото се чупи от рязка промяна в температурата в дадени точки. Ако обаче го нагряваш равномерно и бавно навсякъде, какъвто е случая в колата, едва ли .

                              Коментар

                              Working...
                              X