Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стартер за Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стартер за Браво

    Знаете ли какви пари е стартер за браво? Нещо май ми е прецакан щото като завъртя ключа само се чува едно жужене и нищо. Вчера напр. запали на десетият път, а днес без проблем. Казаха ми, че сигурно е от стартера та за това се интересувам някой сменял ли го е и колко пари ще ми излезе?Благодаря ви придварително за мненията...П.С. Няма и месец откакто минах на Фиат и вече проблем! Дано по-рядко се случва,че нещо май не се кефя
    Bravo 1.6 16v

    #2
    Няма смисъл да си купуваш нов стартер.Просто отиди на някой сержиз да го свалят и да го погледнат.Обикновенно има износени четки или втулки на ротора,които лесно се сменят.Лошо е ако ти е изгоряла бобината,но щом казваш че се чува това жужене предполагам не е.Все пак отиди да го погледнат преди да купуваш нов
    COUPE 1.8 16V
    Volvo XC90 T6

    Коментар


      #3
      е как ще е изгоряла при положение, че пали? то тя ако е изгоряла неби трябвало да пали и да издава какъвто и да е звук. Най-вероятно са четките. Ако нямаш познат който може да ти го свали и оправи отиди на сервиз, не е кои знае каква философия
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар


        #4
        Спокайно приятел, не се отчайвай! Отиваш както ти препоръчаха в някой сервиз за стартери и си готов. Както каза Митко, онова зъбно колело, дето му казват бендикс. Стартера си ти върти. П.С. Така е с тея италиански бангии!

        Коментар


          #5
          me_to_u написа:
          Така е с тея италиански бангии!
          Ей!!!
          Alles in Ordnung

          Коментар


            #6
            me_to_u написа:
            Спокайно приятел, не се отчайвай! Отиваш както ти препоръчаха в някой сервиз за стартери и си готов. Както каза Митко, онова зъбно колело, дето му казват бендикс. Стартера си ти върти. П.С. Така е с тея италиански бангии!
            Ей, ей... На всички коли на много километри се прехендя бендикса. Имах същия проблем с един много дърт опел. Разглобих го целият стартер след това си намерих само бендикса за към 18-20лв. и готово!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Аз си мислех за нов стартер щото на един приятел с Рено 19 му сменяха тия четки и 10 дена след това пак не палеше. Има ли въобще добър сервиз където правят стартери или където и да отида ще стане като с моя познат?Ако ме съветвате да не взимам нов кажете къде да ида, че да не ме изпържи някой "майстор"
              Bravo 1.6 16v

              Коментар


                #8
                me_to_u написа:
                П.С. Така е с тея италиански бангии!
                еее човече как можа да го напишеш това да го каже някой дето не е фен и не кара фиат (италянска кола) НЕ НЕ НЕ :P бъзикамсе не се връзвай
                Fiat Bravo 1.9 TD100

                Коментар


                  #9
                  Аз го сменях преди три месеца за цена от 140 лв.(втора ръка) с труда и шест месеца гаранция до хотел Хемус, посока семинарията. Разбрани са занимават се само с това и ти предлагат доста опций, така че ти ги препоръчвам.
                  Bravo 1,6 16V

                  Коментар


                    #10
                    chris написа:
                    Аз си мислех за нов стартер щото на един приятел с Рено 19 му сменяха тия четки и 10 дена след това пак не палеше. Има ли въобще добър сервиз където правят стартери или където и да отида ще стане като с моя познат?Ако ме съветвате да не взимам нов кажете къде да ида, че да не ме изпържи някой "майстор"
                    Колега, аз лично съм доволен от един сервиз за стартери на ул. Раковска, като тръгнеш от бул. Сливница по нея, по посока ул. Козлодуй, втората пряка вдясно, има си табела и пише Сервиз Стартери и Алтернатори. НО, не забравяй да попиташ за цената първо - с тези майстори трябва така да се действа.
                    Alles in Ordnung

                    Коментар


                      #11
                      Стартера ми се оказа на сол вътре в един момент и като го закарах на ремонт ми се подигра буквално човека Наложи се да си взема друг и ми излезе 80 лева от автоморга. Мойто зверче е Браво 1.4, но намерих стартер само от Брава 1.4 и взех него ... разликата е само в капака. Та от моя стартер само капака ставаше ... и така си сглобих за Браво 1.4 :P
                      Bravo(TM) HGT

                      Коментар


                        #12
                        Сега пък ново двайсет!! Казаха ми за сега да не ходя в сервиз щото било много рано, направило го тоя номер само веднъж. Когато започнело често така да прави чак тогава да съм отишъл на сервиз. Е хубаво ама аз от къде да знам като съм на 100 км. от нас например и не ще да запали ей така само за 2ри път кво да правя Или пък фиатчето да вземе да ме изложи пред някое девойче... А и между другото аз ако не отида сега в сервиз да го видят може ли да стане нещо по-лошо?
                        Bravo 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          Най-много да те бута някой девойче за да запалиш, нищо не ти пречи да отидиш при някой от споменатите майстори и да го погледнат какво му е за смяна-фтулки, четки и т.н.
                          Bravo 1,6 16V

                          Коментар


                            #14
                            Колега, не обръщай внимание на това типично българско мислене - щом нещо се е повредило, трябва да се смени и въобще не разчитай на това - ’то като започне да го прави по-често’... В колата си трябва да си сигурен и според мен разсъждаваш много добре - не е необходимо да ти изневери точно когато имаш най-голяма нужда.
                            Alles in Ordnung

                            Коментар


                              #15
                              Zaphod написа:
                              Колега, не обръщай внимание на това типично българско мислене - щом нещо се е повредило, трябва да се смени и въобще не разчитай на това - ’то като започне да го прави по-често’... В колата си трябва да си сигурен и според мен разсъждаваш много добре - не е необходимо да ти изневери точно когато имаш най-голяма нужда.
                              Съгласен! Попарави го за да не запежнеш някъде, както на мен ми се е случвало със съарата кола, която не и беше в час стартера. Не беше заграла и ми загасна на кръстовището на Черковна и Оборище идвайки от бул. Мадрид... Голяма веселба беше да се бута по наклон!
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X