Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

сервиз във Варна

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    сервиз във Варна

    Има един магазин за чаркалаци на фиат, на улица "Крайбрежна", срещу кораба "Дръзки" (образно) та той си има сервиз, който се намира към Топливо. ("Боб ар" ЕООД, ул. "Езеро" 12)Някой има ли впечатления? Нещо не ми е наред по предницата и искам да погледнат шарнирен болт, тампони и т.н...отделно разни дребни неща като датчика на дясна врата, парно, фарове за мъгла... Предвид, че не разбирам нищо от коли и нямам желание, мога ли да им се доверя?Ако трябва, препоръчайте друг сервиз? Колата я имам от скоро и не познавам още кой, къде, как и колко
    Fiat Tempra, 1.6, 1991

    #2
    Здравей! Във Варна общо взето няма сервиз, където да те пратя и да са разбирачи на Фиат. Този споменатия не е зле. Аз бих ти препоръчал за ходова част да не додиш там. Отиди в сервиза на Мимо, намира се на улица "Кракра", точно преди Колелото. Ще трябва да си запишеш час, защото имат много клиенти, но са любезни, казват ти всичко и колко ще стръва да си направиш сметка преди да отидеш. Аз съм доволен от тях. За останалите неща можеш да се довериш на някой друг сервиз, например в "Багеди Ауто", сервиз на Сеат и Ауди се справят добре съм чувал. Намира се до затвора. Ако искаш отиди и при Италианеца(този сервиз към Топливо) за парното и другите работи,работят добре и не скъпо. Но за ходова част- при Мимо е моята препоръка. Там като те видят, че си жена няма да им потекат лигите и да им станат очите на доларчета

    Коментар


      #3
      Ходил съм при Италианеца за смяна на ремъци и ролки и бензинов филтър. Там ми излезе 50лв, а навсякъде другаде ми искаха от 100лв нагоре. Майстора е работил преди това в Кичево в сервиза на Фиат. Лошото е че може да ти види всичко по предницата и да го смени, но мисля че няма стенд за реглаж. За реглажа ходих при Жижо срещу Метро като си сменях гумите. Там ми видяха цялата предница и реглаж за 15лв. Момчето дето работи е фен на алфа и има алфа :D . А ако ще ходиш при италианеца, прати поздрави на майстора от доктора с червената 145-ца. Той ще се сети :D
      ALFA ROMEO 145 1.3 boxer
      АLFA ROMEO 146 1.4TS
      FIAT PUNTO 1.9JTD/баща ми пак се уреди/

      Коментар


        #4
        сервиз във Варна

        Запазих си час при Мимо утре по обед. Преглеждат колата, казват колко ще струва и се разбираме кога да я правят. Лошото е, че списъкът с проблемите е дълъг и не се знае по предницата какво още ще изскочи. Дано оправим всичко тази седмица, че отпуската свършва.Благодаря за съветите, дано всичко мине добре.
        Fiat Tempra, 1.6, 1991

        Коментар


          #5
          Хубаво, за частите можеш да отидеш при Италианеца на "Приморски", в "Евро 7" също, но когато аз си купувах носачи, там бяха едни от най-скъпите(една и съща марка)

          Коментар


            #6
            А най добре да питаш Христо(hit-ko)
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              Аз пък имам за смяна ангренажен ремък и бендикса на стартера ми не е в ред и се чудя дали да не прескоча до Ямбол, където работи колегата Христо (hit-ko) щото работата не е съвсем елементарна. Аз лично сменях термостат при Италианеца и всичко беше нормално.
              Брава 1.6 16V ELX
              Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

              Коментар


                #8
                сервиз във Варна

                ходих при Мимо днес... прегледаха ми красавицата за ~15min и ме зарадваха със смяна на Преден десен носач, скоба за маншона на вътрешното ляво каре и че нямам масло в скоростната кутия. За финал - реглаж на предницата.За сега ми направиха много добро впечатление. Работят в срок, говорят ясно. Направиха ми разбивка кое колко ще струва като части, ако ги купя от тях и като труд. Дадоха ми цени за носачите от 51лв до 120лв в зависимост от фирмата производител. Някой може ли да даде съвет как да избера въпросния носач?
                Fiat Tempra, 1.6, 1991

                Коментар


                  #9
                  Re: сервиз във Варна

                  irena написа:
                  ходих при Мимо днес... прегледаха ми красавицата за ~15min и ме зарадваха със смяна на Преден десен носач, скоба за маншона на вътрешното ляво каре и че нямам масло в скоростната кутия. За финал - реглаж на предницата.За сега ми направиха много добро впечатление. Работят в срок, говорят ясно. Направиха ми разбивка кое колко ще струва като части, ако ги купя от тях и като труд. Дадоха ми цени за носачите от 51лв до 120лв в зависимост от фирмата производител. Някой може ли да даде съвет как да избера въпросния носач?
                  ами напиши на кои фирми де, а ако не си спомняш запомни БИРТ бягай много надалече от тях
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    сервиз във Варна

                    Не каза фирми. Склонна съм да дам малко повече пари, ако знам че си струва. Ако може кажете кое е добро и ще свърши работа. Или степенувайте няколко варианта. Не вярвам в бг цената задължитрелно да определя качеството, за това имам нужда от съвет.Раздвижване в информацията: Италиянски на "Локап" - 70лвBith - 51лвАС Метал - ~70лвTRB ~70лв*не съм сигурна дали имената "Локап" и TRB съм ги чула правилно по телефона.
                    Fiat Tempra, 1.6, 1991

                    Коментар


                      #11
                      Re: сервиз във Варна

                      irena написа:
                      Не каза фирми. Склонна съм да дам малко повече пари, ако знам че си струва. Ако може кажете кое е добро и ще свърши работа. Или степенувайте няколко варианта. Не вярвам в бг цената задължитрелно да определя качеството, за това имам нужда от съвет.Раздвижване в информацията: Италиянски на "Локап" - 70лвBith - 51лвАС Метал - ~70лвTRB ~70лв*не съм сигурна дали имената "Локап" и TRB съм ги чула правилно по телефона.
                      Колежке, горещо ти препоръчвам да питаш Христо (hit-ko) - първо - ще получиш компетентна консултация, и второ - много по-добри цени от тия които са ти дали в момнта. Дори с разхода за куриер цената е ти дойде отдолу на тия. Частите пристигат за един работен ден по еконт експрес до адрес.
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар


                        #12
                        Аз си взех "FRAP" от споменатия Христо. Карам вече 5-6 хиляди км., засега нямам проблеми

                        Коментар


                          #13
                          Re: сервиз във Варна

                          irena написа:
                          Не каза фирми. Склонна съм да дам малко повече пари, ако знам че си струва. Ако може кажете кое е добро и ще свърши работа. Или степенувайте няколко варианта. Не вярвам в бг цената задължитрелно да определя качеството, за това имам нужда от съвет.Раздвижване в информацията: Италиянски на "Локап" - 70лвBith - 51лвАС Метал - ~70лвTRB ~70лв*не съм сигурна дали имената "Локап" и TRB съм ги чула правилно по телефона.
                          взимай на TRW/последния от твоя списък/ няма да съжеляваш макар че цената ми се струва ниска като за TRW - щото по нагоре беше писала от 50 до 120лв че са ти казали, а иначе турските на AS METAL съм ги пробвал на УНОТО перфектни са вече около 30 000км а преди с тоя БИРТ ме се беше еб,,а мамата през 2-3 хил км сменях
                          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                          UNO 1.0 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            ***ТRW или TRB ?

                            ***ТRW или TRB ?Пиша този пост ,защото имам съмнение ,че става въпрос за имитация на известни марки ?/дано не е така/...Колежката пише за TRB ?-може и да е грешка...Иначе истинската марка е ТRW - голям международен концерн,един от доставчиците на Фиат/ и не само / на части за първоначално вграждане по ходовата част,кормилно у-ние,...спирачна с-ма и пр.Както писа и колегата stef ,за истински носач ТRW,цената 70 лв.е ниска,би трябвало да е над 100 лв. минимум...От няколко години и китайците са в бранша...чували сте за Panasonic и " Panasоаnic.".. като пример нали ?Успех !
                            Ex. Grande Punto Driver

                            Коментар


                              #15
                              сервиз във Варна

                              Не знам дали е TRB или TRW, беше телефонен разговор.Да приемем, че става въпрос за оригиналните TRW с цена над 100лв.За Birth бяхте достатъчно убедителни Няма да направя тази грешка, в сервиза може би като най-евтини ми ги препоръчаха. Ще говоря с Христо. Най-много и аз да му стана рекламно лице
                              Fiat Tempra, 1.6, 1991

                              Коментар

                              Working...
                              X