Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Облегалки за глава .. ама на Типо - неподвижните

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Облегалки за глава .. ама на Типо - неподвижните

    Здрвайте колеги и честита нова година.Видях че иам тема за облегалките, ичетох я но там се говори само за Брава/о а аз искам да знам някой успял ли е да свали на Типо неподвижните облегалки - едни такива големи и с две дупки - абе я да сложа една снимка.Опитах с бутане, дърпане напред назад, търсих бутон някъде отзад като на мерцедесите (скит в седалката) обаче - ядец. А си взех едни много яки калъфи от ШЕЛ - само за предните седалки - обличат се като потници - виждат се места от тапицерията на самоата седалка и стоят страхотно - не е като другите тапицерии - да ти променят атмасферата в колата.А, да, продълажвам да търся парче тапицерия като тази на снимката - помагайте - ако някои има или е виждал някъде да свирка.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    #2
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Моите са тези! Дърпаш ги нагоре и става...
      Прикачени файлове
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Колега мисля,че тези облегалки не се свалят...,те са си стандартно регулирани
        forza forever

        Коментар


          #5
          Re: Облегалки за глава .. ама на Типо - неподвижните

          Yavor написа:
          Здрвайте колеги и честита нова година.Видях че иам тема за облегалките, ичетох я но там се говори само за Брава/о а аз искам да знам някой успял ли е да свали на Типо неподвижните облегалки - едни такива големи и с две дупки - абе я да сложа една снимка.Опитах с бутане, дърпане напред назад, търсих бутон някъде отзад като на мерцедесите (скит в седалката) обаче - ядец. А си взех едни много яки калъфи от ШЕЛ - само за предните седалки - обличат се като потници - виждат се места от тапицерията на самоата седалка и стоят страхотно - не е като другите тапицерии - да ти променят атмасферата в колата.А, да, продълажвам да търся парче тапицерия като тази на снимката - помагайте - ако някои има или е виждал някъде да свирка.
          Аз преди година имах същия проблем с облегалките за глава на Типото. Дори тапицерията ми е същата като твоята. По спецификация е предвидено да се махат. Осите на тези облегалки, които влизат в седалката имат в краищата си по един жлеб от двете страни. В него двустранно влиза еднн телообразен стоманен щифт, който го фиксира. Този щифт има палчета, които се натискат за освобождаването му. Те се напипват като силно се притисне тапицерията на гърба на седалката точно под облегалката за глава. И сега лошата новина. С времето щифтовете се разместват или изкривяват.Махането е невъзможно по каналния ред. Аз, така или иначе смених калъфките, така че цепнах оригиналната тапицерия по малко и през дупките ги изкривих. Сега облегалките мога да ги махам с издърпване, когато реша да пера плата.
          преди - TIPO
          сега - VOLVO XC60

          Коментар


            #6
            Re: Облегалки за глава .. ама на Типо - неподвижните

            dannybo написа:
            Yavor написа:
            Здрвайте колеги и честита нова година.Видях че иам тема за облегалките, ичетох я но там се говори само за Брава/о а аз искам да знам някой успял ли е да свали на Типо неподвижните облегалки - едни такива големи и с две дупки - абе я да сложа една снимка.Опитах с бутане, дърпане напред назад, търсих бутон някъде отзад като на мерцедесите (скит в седалката) обаче - ядец. А си взех едни много яки калъфи от ШЕЛ - само за предните седалки - обличат се като потници - виждат се места от тапицерията на самоата седалка и стоят страхотно - не е като другите тапицерии - да ти променят атмасферата в колата.А, да, продълажвам да търся парче тапицерия като тази на снимката - помагайте - ако някои има или е виждал някъде да свирка.
            Аз преди година имах същия проблем с облегалките за глава на Типото. Дори тапицерията ми е същата като твоята. По спецификация е предвидено да се махат. Осите на тези облегалки, които влизат в седалката имат в краищата си по един жлеб от двете страни. В него двустранно влиза еднн телообразен стоманен щифт, който го фиксира. Този щифт има палчета, които се натискат за освобождаването му. Те се напипват като силно се притисне тапицерията на гърба на седалката точно под облегалката за глава. И сега лошата новина. С времето щифтовете се разместват или изкривяват.Махането е невъзможно по каналния ред. Аз, така или иначе смених калъфките, така че цепнах оригиналната тапицерия по малко и през дупките ги изкривих. Сега облегалките мога да ги махам с издърпване, когато реша да пера плата.
            Благодаря ти много за информацията.Случайно да имаш парче тапицерия излишна, що си като с моята Плащам каквото кажеш.Преди време на едни дънки копчето на задния дцоб ми се счупи и докато се усетя за 1-2 дни ми разпори тапицерията (разръфа я - а тя после взе да се разпада) на лявата част и на седалката, и на облегалката - та сега ми трябвад ве парчета да заменя на седалката - много ме е яд - иначе тапицерията си ми е перфектна.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Колега Yavor, успя ли да напипаш въпросните щифтове? Така като гледам и мойте облегалки и седалки са същите и тъй като почна да ми разпаря шофьорската седалка се замислих и аз за калъфи. Само, че хич не ми звучи да правя процеп на калъфа за да го вкарам през облегалката на главата. Друго е да се пробият само 2 дупки. Така, че ако си решил проблема и не те мързи да снимаш качи някоя и друга снимка - ще е от полза на много хора
              FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
              ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

              Коментар


                #8
                Здравеите колеги лятото и аз има ма баш същия проблем с новите калъфки..... след доста борба стигнах до извода, че това е монолитна сглобка.... и предприех малко по-ефектно решение, поне според мен Та значи, Просто трябва да сте малко по-сръчни или да имате такъв човек до вас. Идеятя е, че цепнах отгоре новата калъфка по горните шевове (зависи как са ваще де), изрязах една макла лентичка, така че, когато се зашие наново, отгоре на калъфката да се образува правоъгълна дупка, през която да може да мине облегалката за главата. След това просто заших с вътрешен шев, без да се маха ластика на задглавката (трябва облегалната част на калъвката да се обърне наопаки) задглавката за облегалката . Получения резултат е показан на снимката, няма проблеми с бъдещо сваляне за пране.Предимствата, които след това изкочиха са, че всичко е монолитно и не се виждат колчетата на задглавната облегалка, останалия там ластик го стяга и достатачно прилежно/красиво Сега даже повече им се кефаП.С. Извинете за качеството на снимката, но колата е от 2 седмици на котва в фирмения гараж, а ключовете са в нас та е снимано през прозореца
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  Абе то хубаво, ама твойте облегалки не са като нашите и като ги пуснеш плътно до долу нищо не се вижда, а при нас това няма как да стане (справка снимката най-горе).
                  FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                  ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                  Коментар


                    #10
                    Колега Yavor намери ли щифтовете? Или сега през зимата не си правил нищо по въпроса? Ако си намерил някакво решение осветли ни
                    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                    Коментар


                      #11
                      Ами за седалките.....

                      Всъщност brat_John, моите са същите като на най-горната снимка В понеделник (30.01) ще постна една снимка със свалени калъвки и на това какво съм правил и без това им е време да се перат, ма се ме мързи напоследък....

                      Коментар


                        #12
                        Да ви се оплача колеги, нищо не направих. Мучих , бутах, натисках, търсих щифтчеата и накрая - нищо. Поне калъфите които купих са тип ’потник’ и не са цели - та сега са ми до облегалите - те като се поомачкаха от килата ми легнаха добре. Малко още остава да се самонагласи на пътническата седалка Не искам да цепя тапицерията или нещо подобно а не мога да се справя - ще опитам пак като се постопли че сега ми е хладничко.
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар

                        Working...
                        X