Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

уредите на таблото не отчитат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    уредите на таблото не отчитат

    и четерите уреда на таблото - скоростомер, оборотомер, температура и гориво не отчитатосветлението работикилометража същона какво се дължи и как мога да го отстраня?
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    #2
    Колега нещо акумулатор да си откачал/закачал при запалена кола.
    Фиат БРАВО 1200 куб.см. 59kW 2001 Г.И. Stilo GAS

    Ситроен Берлинго 1.6 HDi 2009

    Коментар


      #3
      moraliyski написа:
      Колега нещо акумулатор да си откачал/закачал при запалена кола.
      не, не съм откачал акумулаторазабелязах, че като паля, стрелката на оборотометъра започва да показва и веднага пада обратно
      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

      Коментар


        #4
        пробва ли с диагностика компютърна?
        Фиат БРАВО 1200 куб.см. 59kW 2001 Г.И. Stilo GAS

        Ситроен Берлинго 1.6 HDi 2009

        Коментар


          #5
          moraliyski написа:
          пробва ли с диагностика компютърна?
          недали може да покаже нещо
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #6
            И аз имам такъв проблем при 1.9JTD. Помагайте

            Коментар


              #7
              Вероятно замърсени контактори при таблото или съответния датчик. Решение - почистване
              Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


              Когато целта е всичко и пътят е без значение!

              Коментар


                #8
                Interceptor написа:
                Вероятно замърсени контактори при таблото или съответния датчик. Решение - почистване
                къде се намира датчика на оборотомера на Марея 1,8
                Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                Коментар


                  #9
                  и четирите уреда на таблото не отчитаткакво може да е общото между тяхкато се има предвид, че осветлението на таблото работи
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #10
                    Общото между тях е таблото За това по-скоро проблемът е в замърсени контактори на таблото. По принцип таблото има отзад два големи конектора които му носят всичкоата информация и отделно всеки отчитащт уред е свързан посредством едно стационарни конектори (като се разглоби таблото те се измъкват)Аз мисля че това може да е проблема. Датчика не знам къде е и не ти и трябва.Използвай и търсачката на форума, може да има тема като за твоя проблем
                    Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


                    Когато целта е всичко и пътят е без значение!

                    Коментар


                      #11
                      Виж "синия" предпазител, за всеки случай. Въпреки че ако е повреден, няма да работят доста други неща...
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        ogi28b написа:
                        Виж "синия" предпазител, за всеки случай. Въпреки че ако е повреден, няма да работят доста други неща...
                        само се оправи преди няколко днино днес на два пъти ми направи този проблемзапочнах да разбутвам предпазителите и около №15 като бутна и се оправянямах клещи, за да ги извадя и почистя, он ще го направя тези дни и ще пиша пак дали е от това
                        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                        Коментар


                          #13
                          проверих всички предпазители и няма ползаостава да сваля таблотоно не ми се вярва уредите да не работят, а осветлението и километража да работят - т.е. да има слаба връзка някъде в куплунзитеи незнам какво да направя
                          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                          Коментар


                            #14
                            В куплунзите едва ли - значи скоростомера и километража получават сигнал от процесора в таблото, а той пък получава сигнал от датчика на скоростната кутия. Излизането от строя и на двете, показва проблем с датчика, но при теб е друго. При проблем с куплунзите е твърде вероятно голяма част от таблото да не работи изобщо. Нещо по управлението на самите стрелки е дало проблем, но не съм отварял табло и не мога да кажа нищо повече

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              В куплунзите едва ли - значи скоростомера и километража получават сигнал от процесора в таблото, а той пък получава сигнал от датчика на скоростната кутия. Излизането от строя и на двете, показва проблем с датчика, но при теб е друго. При проблем с куплунзите е твърде вероятно голяма част от таблото да не работи изобщо. Нещо по управлението на самите стрелки е дало проблем, но не съм отварял табло и не мога да кажа нищо повече
                              примерно понякога за 1-2 секунди трягве едната стрелка - я ан километража, я на бензиномера и пак пада
                              Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                              Коментар

                              Working...
                              X