Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Амортисьори за багажник на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Амортисьори за багажник на Брава

    Значи единия амортисьор е почти изтекъл и все повече се налага да държа багажника с ръка, за да не падне Ходих в няколко магазина и ми казаха, че няма такива.. да търся втора употреба. Като ги гледам са капсуловани и освен смяна друго едва ли ще помогне. Продават ли се такива амортисьори в София, горе долу на какви цени са и ако може някакви телефони на магазините да дадете ще бъда много благодарен. Мислех да ги побългаря, като ги пробия и им слагам по един пирон ама това ще е крайния вариант
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    #2
    Re: Амортисьори за багажник на Брава

    spark написа:
    Значи единия амортисьор е почти изтекъл и все повече се налага да държа багажника с ръка, за да не падне Ходих в няколко магазина и ми казаха, че няма такива.. да търся втора употреба. Като ги гледам са капсуловани и освен смяна друго едва ли ще помогне. Продават ли се такива амортисьори в София, горе долу на какви цени са и ако може някакви телефони на магазините да дадете ще бъда много благодарен. Мислех да ги побългаря, като ги пробия и им слагам по един пирон ама това ще е крайния вариант
    Първо пробвай да ги изкривиш.(отваряш багажника и дърпаш амортисьора по средата) сте стане като нов. :D Пък след някоя година вече наистина нов.
    125s/1600ccm/100ps

    Коментар


      #3
      Re: Амортисьори за багажник на Брава

      spark написа:
      Мислех да ги побългаря, като ги пробия и им слагам по един пирон ама това ще е крайния вариант
      Недей! Газовите пружини на багажника (само приличат на амортисьори но нямат нищо общо като конструкция) са напълнени с азот под много високо налягане. Всякакви отваряния, огъвания и т.п. са опасни, Рискуваш да направиш някоя беля. Между другото това са високо стандартни изделия и според мене не може да няма по магазините аналог.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        Re: Амортисьори за багажник на Брава

        spark написа:
        Значи единия амортисьор е почти изтекъл и все повече се налага да държа багажника с ръка, за да не падне Ходих в няколко магазина и ми казаха, че няма такива.. да търся втора употреба. Като ги гледам са капсуловани и освен смяна друго едва ли ще помогне. Продават ли се такива амортисьори в София, горе долу на какви цени са и ако може някакви телефони на магазините да дадете ще бъда много благодарен. Мислех да ги побългаря, като ги пробия и им слагам по един пирон ама това ще е крайния вариант
        Колега,гарантирам ти че ги има и в Бургас на същата цена като в София,просто не си намерил точните магазини...В най-лошия случай с поръчка -след 24часа !Както писа и колегата johnfound,всякакви"побългарявания"са опасни !!,...защо ??-пише го на корпуса !!Можеш да пишеш на ЛС за доп.инфо...Успех !
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          Точно на същите цени не успях да ги намеря - Александър Кар - 50 лв. комплекта. Ще ги видя колко ще издържат, ако се скапят бързо метода ще е само побългаряване.
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            Може да съм дал кофти съвет,ама лично знам поне 5 човека които са с изкривени и нямат никакъв проблем.Така че избирай сам.
            125s/1600ccm/100ps

            Коментар


              #7
              Ами десния амортисьор беше изкривен, а левия тотално сдал багажа. Доста масло беше натекло по пластмасите до кората. А как ги разбирате газови ли са или маслени не ми е ясно. Според мен са си маслени, като гледам колко нещо е изтекло Но 50 лв за тея пръчки си е солена цена, така че и старите мисля да ги пазя за черни дни
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                spark написа:
                Ами десния амортисьор беше изкривен, а левия тотално сдал багажа. Доста масло беше натекло по пластмасите до кората. А как ги разбирате газови ли са или маслени не ми е ясно. Според мен са си маслени, като гледам колко нещо е изтекло Но 50 лв за тея пръчки си е солена цена, така че и старите мисля да ги пазя за черни дни
                Пак да уточня, това не са амортисьори, а газови пружини. За любителите на чуждици: "газ федер". Това че вътре има масло не значи че няма и газ под налягане. Въобще и в газовите пружини и в газовите амортисьори освен газ под налягане, има и хидравлична течност, която всъщност е основната работна субстанция.
                Fiat Ritmo 105TC
                1600cc 105к.с.

                Коментар


                  #9
                  Знаете ли във Варна къде може да се купят такива амортисьори?

                  Коментар

                  Working...
                  X