Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Примигване" на светлините на таблото...?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "Примигване" на светлините на таблото...?

    Напоследък се случва често - както си карам забелязвам че светлините на таблото примигват. По-точно, за момент светят по-слабо, после се оправят (без да изгасват). Случва се без значение дали минавам през дупки или по гладък път.Оная врътка за силата на светлината съм я сложил в най-силно положение.Освен това, понякога не ми светва индикатора за левия мигач. При следващото палене се оправя, при следващо пак не светва... Непостоянна величина - кога си иска го прави.Дали е от някой бушон, или има и нещо друго?
    1997 Brava 1.6, 16V

    #2
    Re: "Примигване" на светлините на таблото...?

    Crash73 написа:
    Дали е от някой бушон, или има и нещо друго?
    Според мене имаш няколко варианта и всичките се свеждат по лош контакт - на бушон, на маса, или някоя друга клема. Знам че не помагам много но такива повреди се търсят трудно и обикновенно се намират когато се развали съвсем.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      Аз имам Типо и имам същия проблем.Понякога намалява силата на светлината на оборотомера,а друг път изчезва съвсем.После пак светва и така.Чух от един познат,който има Дедра,че и при него имало подобен проблем.Той казва,че при италианките било така.Знам ли?...

      Коментар


        #4
        Re: "Примигване" на светлините на таблото...?

        johnfound написа:
        Crash73 написа:
        Дали е от някой бушон, или има и нещо друго?
        Според мене имаш няколко варианта и всичките се свеждат по лош контакт - на бушон, на маса, или някоя друга клема. Знам че не помагам много но такива повреди се търсят трудно и обикновенно се намират когато се развали съвсем.
        Ако има регулиране на светлината(реостат) може да е и от него.
        125s/1600ccm/100ps

        Коментар


          #5
          Crash73, наскоро имах проблем стаблото, угасна инцикациата, подсветката остана. Сега примига по същия начин. Проблемът при мен беше кофти контакт на бушона. Като ги извадихме всичките за проверка 1 по 1, всичко тръгна. Понеже буксите в таблото са намествани и са стабилни, предполагам че проблема с мигането идва пак от същия бушон. Провери първо тях преди всичко останало, най-лесно е, 2мин.
          Fiat Tempra, 1.6, 1991

          Коментар


            #6
            irena, мерси. Ще пробвам. При теб след смяна на бушоните пак ли го има този проблем, така разбрах от написаното...?
            Сега примига по същия начин.
            1997 Brava 1.6, 16V

            Коментар


              #7
              примигване на табло

              при мен събитията се развиха в следния ред:1. "угасна" ми таблото2. бушоните бяха извадени 1 по 1 за проверка, бяха здрави3. таблото светна след проверката4. след като светна нормално започна да примига по начина, който описвашЗа това подозирам бушоните, че не дава добър контакт там, защото прмигването се появи веднага след първия проблем.Няма да карам колата до понеделник, че трябва да ходи на ремонт. След това може да проверя бушоните и да ти кажа дали при мен проблемът се е оправил. Ако не е от това, в събота ще ходя да ми оправят парното и датчика на едната веата, ще говорим да видят и този проблем.
              Fiat Tempra, 1.6, 1991

              Коментар

              Working...
              X