Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пистов ремък...за пореден път!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пистов ремък...за пореден път!

    Колеги за трети пореден път късам пистов реммък!Всичко започна когата купих колата октомври 2007...След като я купих колата беше със сменян пистов ремък...Карам я на майстор да я огледа и тои ми каза, че трябва да смяням обтегача(това преди една година)...смяних я аз и няма проблеми.След известно време около 12.2007 се бях прибрал в Плевен и както си карах в града и изведнъж нещо взе да патка и да пръщи от двигателя...спирам, отварям капака и гледам пистовия ремък на едни такива ивици...както и да е...изкара до майстора - там смениха ремъка, но аз вече се бях прибрал в София и бях оставоил колата в ръцете на баща ми...Та сложили те нов ремък, обаче след два-три дена баща ми както си кара и изведнъж пак се скъсал...И отново в сервиза - Диагнозата - Шайба на коляновия вал, която задвижва ремъка - викам си ОК...сменям я и нямам ороблеми. И така и беше до март месец, когато взе нещо да вие пак от там.Този път енда от ролките на същия ремък...няма проблеми смених и нея..Днес 20.01.2009 след около 1 година и 3 месеца същият тоя обтегач дето го сменях октомври 2007 се скърщи и от там ми запецна ремъка...просто спря да се върти и взе да пуши и да не се върти...Това става на оживено кръстовище в Младост...Та гася аз колата отварям капака...гледам някви пушеци....бързо към багажника за пожарогасител(добре че не се наложи да го ползвам)...Минаха 5 минути...поуспокоих се и реших да огледам пораженията...гледам обтегача се пръснал и запецнал...Викам си ясна е работата - добрият свтар пистов ремък.Та за сега съм я прекарал до един паркинг и ще му мисля какво ще я правя.Истината е, че ми писна от тоя ремък...Супер много си подържам колата и до сега много пари съм налял в нея ама не знам какво да направя с тоя ремък, че да се оправи веднъж завинаги.
    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

    #2
    аз с дизелаците не съм много наясно, но бих направил така:-проверявам за съосие -сменям всичко заедно, ролките, ремъците и т.н. едно по едно няма смисъл, все ще правиш- купи си хубави чаркалаци. все пак първа точка е много важна и ако няма съосие винаги ще прави така
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      pakumba написа:
      аз с дизелаците не съм много наясно, но бих направил така:-проверявам за съосие -сменям всичко заедно, ролките, ремъците и т.н. едно по едно няма смисъл, все ще правиш- купи си хубави чаркалаци. все пак първа точка е много важна и ако няма съосие винаги ще прави така
      Ами и аз се смнявам, че проблема е в съосието....не може за по-малко от 30000км - 2 ремъка и всичките му ролки и шайби да сдадат багажа по по 2 пъти.
      Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

      Коментар


        #4
        Да ама доколкото разбрах всеки път се е прецаквало различно нещо. Един приятел с Мареа имаше твоя проблем , два пъти сменя ролка - ОТ ЕВТИНИТЕ ( купена от оня магазин с/у енергото в Плевен, зад "Каскадата" ) и тя два пъти се чупи (единия пъд ремъка се омотал около няква шайба и аз не разбрах каква, и я прецакал , та и там 250 лв. ) третия път си купи ролка от друго място (както той се изрази) "ОТ СКЪПИТЕ" и проблеми нямя. Та мисълта ми е че всичко може и да е от качеството на частите , подкрепено с доза каръщина от твоя страна.
        '99 Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105 h.p.



        Коментар


          #5
          напално сам сагласен с колегата PeacemakeR аз имах този проблем но с Рено купих от скапите и проблема се реши
          запалиха двигателя и тогава той чу 4-римата да работят в перфектен синхрон, 1.6литровия 16клапанов Фиат Браво леко ръмжеше доволен от това че са го събудили

          Коментар


            #6
            Същият проблем http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=13522

            Коментар


              #7
              Ами колеги както писах в една друга тема колата вече е оправена(още вчера следобяд)....Равносметката:1)сменена ролка на обтегача - целият обтегач е сменян 10.2007 - 25000км...Проблема се оказа в нея...Лагера е запецнал но ремъка е продължил да се жърти върху вече неподвижната ролка, от което тя се разтапя, заедно с ремъка....след като съм загасил колата стопения ремък залепва и върху другата ролка 2)сменена и другата ролка - тя е сменяна 03.20083)сменен ремък - целият беше изгорял 4)трябва в най-скоро отново да сменям демпферната шайба на коляновия вал, която сменях 11.2007...Тук грешката е моя, че я купих на старо, като се доверих на майстора ми в Плевен, който ми каза, че лично той е сменял преди около 3000км, преди пича от който си я купих да си удари колата.Извода поне за мене е: Кофти части и лошо стечение на обстоятелствата
              Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

              Коментар


                #8
                Кой ти е майстора в Плевен ?!?!?
                '99 Fiat Bravo GT 1.9 JTD 105 h.p.



                Коментар

                Working...
                X