Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo - Дизел или бензин?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo - Дизел или бензин?

    Здравейте, бих желал да си купя Браво, но се чудя дали да е Дисел или бензин...Карал съм Типо 1.9 TD, но раздрах, че двигателят на Браво е по различен и е доста по-зле, така ли е?МОля споделете мнения.[/b]

    #2
    Благодаря ти за отговора!

    Коментар


      #3
      Bravo дизел много добре вози и работи

      Коментар


        #4
        А колко е разхода? Приемлив ли е?Тази седмица трябва да реша какво да си взема, досега все съм карал японски, но Бравото ми харесва като дизайн, цената е добра, а и отзивите са приемливи.Сприал съм се на Браво 1.8. бензин или 1.9 Дизел, но двигателя с повече коня, мисля че е 100 или 101.

        Коментар


          #5
          nipen написа:
          А колко е разхода? Приемлив ли е?Тази седмица трябва да реша какво да си взема, досега все съм карал японски, но Бравото ми харесва като дизайн, цената е добра, а и отзивите са приемливи.Сприал съм се на Браво 1.8. бензин или 1.9 Дизел, но двигателя с повече коня, мисля че е 100 или 101.
          за дизела незнам, но 1.8 е 113 коня и по каталог харчи 11.5 градско - мойта харчи около 12, ама като караш като бакшиш ще ти падне малко. не че аз натискам педала. а за извънградско мисля, че по каталог беше около 8 разход с 90, но ми се случи да карам с 50-60 на пета и разхода падно доста под 8. виж разхода за дизела и си прецени, пък и имай предвид, че цената на бензина и дизела и почти еднаква, но поддръжката на дизела е по-скъпа
          Fiat Brava 1.8 16V

          Коментар


            #6
            Моята по книжка градско и дават 8.7 (или 8.5), а извънградско 5.6 Реалните резултати обаче, както е ясно са по-различни. Градско 9-10 някъде. Определено на моменти и давам доста ръчка Извънградско 6-6.5 ми харчи, като по магистралата карам с 120-130.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              Моята по книжка градско и дават 8.7 (или 8.5), а извънградско 5.6 Реалните резултати обаче, както е ясно са по-различни. Градско 9-10 някъде. Определено на моменти и давам доста ръчка Извънградско 6-6.5 ми харчи, като по магистралата карам с 120-130.
              нормално е щом я настъпваша това 5,6 за извън града е за скорост 90 км/чмоята бензин градско гори 10-11 в студено време до 12 и то при развален термостатизвънградско при 90 км/ч 5,5, при 110-120 скача с около литър разхода
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Това са си идеални резултати за дизел, а на бензин излиза доста солено, ако взема 1.8 бензин ще и сложа газ.

                Коментар


                  #9
                  nipen написа:
                  Това са си идеални резултати за дизел, а на бензин излиза доста солено, ако взема 1.8 бензин ще и сложа газ.
                  ако вземеш 1.8 не и слагай газ, просто съвет
                  ex Fiat Bravo GT

                  Коментар


                    #10
                    ivo098 написа:
                    nipen написа:
                    Това са си идеални резултати за дизел, а на бензин излиза доста солено, ако взема 1.8 бензин ще и сложа газ.
                    ако вземеш 1.8 не и слагай газ, просто съвет
                    Или по скоро трябва да слагаш инжекцион, което е около 1800 лв.
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      Колеги Ivo098 и zgabrovski, моля, въздържайте се от такива постове, първо че не са по темата и второ - предполагат вече водени дискусии. Аз трябва ли да кажа, че на газ си е много добре и че не му трябва газов инжекцион, след като аз например нямам???Колегата сам може да прочете вече написаното или да отвори нова тема.
                      Alles in Ordnung

                      Коментар


                        #12
                        Точно защото прочетох във форума не мисля да давам 1800 лв. за газов инж. твърде скъп е!А на бензин не ми е изгодно - пътувам по 3 -4 хил км. на месец

                        Коментар


                          #13
                          И аз правя толкова, което е и причината да сложа инжекциона, виж из "Газови уредби за фиат" бях правил сметки - избива се за около 10 месеца при това каране. На бензин направо ме убиваше финансово а и моята философия е по добре повечко пари в началото и после - по малко регулярно.В твоя случай обаче спасението е дизел, аз досега такова животно не съм имал и съвети не мога да давам.
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                          http://forum.fiat-bg.org

                          Коментар


                            #14
                            Ако имаш възможност вземи си дизел.Карам и дизелова и бензинова кола и предимствата на дизела са неоспорими.От опит личен съм го констатирал.
                            Фиат Панда 1.2 2006година
                            Синджира си идва ,а козата я няма...

                            Коментар


                              #15
                              nipen написа:
                              Точно защото прочетох във форума не мисля да давам 1800 лв. за газов инж. твърде скъп е!А на бензин не ми е изгодно - пътувам по 3 -4 хил км. на месец
                              Мисълта ми беше, че аз имам газова уредба, която не е газов инжекцион.
                              Alles in Ordnung

                              Коментар

                              Working...
                              X