Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за смяната на радиаторчето за парното на Пунто 1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за смяната на радиаторчето за парното на Пунто 1

    Здравейте , значи искам да попитам точно какво се прави зада се смени радиаторчето за парното ,понеже лятото докато карах с вода нямаше проблеми, но от както сложих антифриз ми изби през водната помпа , а също и в купето от ляво .Секцияра със смяна на силиконовите оплътнители я видях , но ако не помогне .Някои ако е сменял радиаторчето да сподели как се сваля , прави ли се нещо с таблото.?или да търся такива течности за пушене на дупки както е писал един колега...
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    #2
    При теб едва ли ще ти помогне някоя добавка,има подробна тема в форума за смяна на радиаторчето.Пробвай с търсачката.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    Коментар


      #3
      Пиши ми,мога да ти пратя подробно описание.
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        добре дошъл в станата на изненадите тук има всичко по твоя въпрос - алгоритъм и снимки http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=13483п.п. само нема се пуашиш
        Fiat Punto 1.1-Синята птица
        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

        Коментар


          #5
          Мисля,че смяната на радиаторчето е най големият зор в тая кола.Като знам,че се сваля цялото табло ми става лошо.Защото и мойто текна но се оправи с добавка.
          ex. punto elx 1.2i
          Lancia Libra 1.6

          Коментар


            #6
            Значи ще е добавка , и ако не се опраи вече ще яде отферките А за смяна на оплатненията или добавяне на силиконови прастенчета може ли да мине номера без демонтиране на таблото ?
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #7
              Fiat_Punto11 написа:
              Значи ще е добавка , и ако не се опраи вече ще яде отферките А за смяна на оплатненията или добавяне на силиконови прастенчета може ли да мине номера без демонтиране на таблото ?
              Връзките между радиаторчето и маркучите са в отсека на ДВГ/виждат се много добре за проверка/, ако теча е оттам, ще намалява антифриза, но няма да има теч в купето.От личен опит, ако теча не е голям временно решение за зимата е добавка, използвал съм "Radiator stop leak " на Valvoline, течна, синя на цвят, няма опасност да задръсти системата, за разлика от прахо и стружко образните...Истинското решение на проблема е смяна на радиаторчето/ с неизбежния демотаж и монтаж на цялото табло/, както е описано и илюстрирано в линка.Тези радиаторчета са едно от слабите места на марката-среден живот ~ 6г. от годината на производство.
              Ex. Grande Punto Driver

              Коментар

              Working...
              X