Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добре ли е колата да стои без акумулатор?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добре ли е колата да стои без акумулатор?

    Колеги, става дума за Брава 1.9 JTD на баща ми. Паднал му е акумулатора. Става ли нещо на електрониката, според вас, ако остане без ток 24 часа, например. Или пък на фабричното стерео? Питам, защото оригиналните стерео-та на VW се кодират когато останат без акумулатор известно време - захранихме навремето рибарската панда с гоуфска уредба и така и не се сприятелиха Ако някой знае нешо да казва. Благодаря.
    She was only a whisky maker but he loved her still.

    #2
    При всички случаи е по-добре без акумулатор, околкото с умрял - под 10-11 волта. Фабричното радио да ти струва най-много 20-30 лв, ако нещо му стане. Докато Фиат Кода със слаб акум. може да ти донесе повече неприятности.
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      аз колега съм с пунто мк2 и ми е слабичак акумолатора и от студеното още повече здава и по 5-6 дена я държа без и нищо и няма слагам го паля и заминавам
      Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

      Коментар


        #4
        Някой колега беше описал в темата Fiat Code как може колата да не разпознае кода на ключа ако стои дълго време без ток.
        Fiat Brava 1.8 16V GT

        Коментар


          #5
          Делтата, преди да я купим беше стояла почти година в автокъща без акумулатор.Нямаше проблеми с разпознаването на ключа, след слагане на акумулатор. Системата е същата като на Fiat Code.Освен че се рестартира компютъра на колата и радиото си загубва станциите, не виждам какъв друг проблем може да има.

          Коментар


            #6
            Моето Браво стоя без акумулатор 8 дни - запали от раз, без проблеми с разпознаването на ключа.
            Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

            Коментар


              #7
              Какъв проблем може да има-това е все едно да си изключиш някой уред примерно телевизора за няколко дни и да му стане нещо.Дръж я ако щеш и една година без акумулатор нищо и няма.
              MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
              "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
              R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

              Коментар


                #8
                мойта кола стои без акумумлатор от над месец..ще видим дали ще има проблеми, ще пиша
                A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                e30 forever!

                Коментар


                  #9
                  Re: Дабре ли е колата да стои без акумулатор?

                  gantcho написа:
                  Колеги, става дума за Брава 1.9 JTD на баща ми. Паднал му е акумулатора. Става ли нещо на електрониката, според вас, ако остане без ток 24 часа, например. Или пък на фабричното стерео? Питам, защото оригиналните стерео-та на VW се кодират когато останат без акумулатор известно време - захранихме навремето рибарската панда с гоуфска уредба и така и не се сприятелиха Ако някой знае нешо да казва. Благодаря.
                  Колега,това е най хубавата и добра кола-без акумулатор и не в движение.Не харчи масло,не харчи бензин,не изисква смяна на консумативи,не се износва,не иска миене и чистене и т.н.Има ли по добра кола от тази?? Не се притеснявай колега,колкото по-дълго време е без акумулатор,по-добре ще се чувства.Станциите на радиото може и да не изчезнат.Зависи от аудио-то.Притеснение за кода-също няма.Устискай така до пролета,че виж каква е поледица..........

                  Коментар


                    #10
                    Само ще споделя опит - днес моята кола стоя 1/2 час без акумулатор. В резултат - алармата пое самоинициатива по някои въпроси, с които не бях съгласен, и сега таблото ми е долу, а алармата - изкорубена! Така че внимавайте - свалянето на акумулатор може да ви изненада от най-неочаквано място.

                    Коментар


                      #11
                      Трябва да се уточни, че алармата не е заводската, а допълнително поставяна.

                      Коментар

                      Working...
                      X