Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с дюзите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с дюзите?

    Имам въпрос:на някои от вас колеги случвало ли се е както си върви колата лампата на таблото за дюзите да светне и не угасва, докато не изгася колата?Ислед това няма проблем доката не си светне пак по някое време.Дали причината е в някоя дюза,екуто,или нещо от таблото?Някои ако е запознат с проблема да драсне на ЛС.

    #2
    Само диагностиката ще покаже от какво се появява тази индикация.Причините могат да бъдат доста.Няма да е лошо да упоменеш с кой двигател е автомобила.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      1.2 16V от99г.-fiat bravo

      Коментар


        #4
        Някои да предложи сервиз за диагностика в Бургас(които да си разбират от работата),а не да се учат на моята кола.

        Коментар


          #5
          значи и при мене се случва, но тоя който ми сложо газовата каза че ще е нормално да светва от време на време и че няма причина да и се плаша. при някои BMW-та се случва при по-високи обороти когато няма достатучно гориво към дюзите
          Fiat Bravo SX 1.4 12V

          Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
          Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

          Коментар


            #6
            знам че тази лампа светва когато колата има АГУ,обаче аз нямам такава и след като про4етох последното мнение вазможно ли е при4ината да е от запушен горивен филтар(но без проблем си достига до 6000-6500 RPM?

            Коментар


              #7
              Пробвай добавката на Лики Моли за почистване на дюзи. При мен тя единствено имаше ефект като се бяха затлачили. Слага се задължително на пълен резервоар, за да не си докараш други ядове после.
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #8
                Имам го този проблем, откакто взех колата Мареа 1.8HLX преди 1 година. Водих я на диагностика но никога не излизаше грешка. Явно я има докато изгася. Светва лампата на извънградско най-вече, когато карам по-дълго време с една и съща газ. Не съм забелязал да гори много или някакви ядове с вървенето. Слагал съм добавки, но няма промяна. И просто го игнорирам. Мисля, че може да е от ламбда сонда, но ще ходя напролет да я видят барабар със смяната на консумативите.

                Коментар


                  #9
                  wwalker написа:
                  Пробвай добавката на Лики Моли за почистване на дюзи. При мен тя единствено имаше ефект като се бяха затлачили. Слага се задължително на пълен резервоар, за да не си докараш други ядове после.
                  е ако преди нея си сипвал и други, защо ли си мислиш , че те не са подготвили дюзите или дори изчистили по-големите отлагания,НО важно е да се знае , че ако се ползва подобна добавка ПЪРВО се сменя горивния филтър.
                  bravo1238 написа:
                  знам че тази лампа светва когато колата има АГУ,обаче аз нямам такава и след като про4етох последното мнение вазможно ли е при4ината да е от запушен горивен филтар(но без проблем си достига до 6000-6500 RPM?
                  това с АГУ-то не си е верно, а с тези обороти - не е филтър.... ама ако много я тестваш така може друго да излезе
                  topuzko написа:
                  значи и при мене се случва, но тоя който ми сложо газовата каза че ще е нормално да светва от време на време и че няма причина да и се плаша. при някои BMW-та се случва при по-високи обороти когато няма достатучно гориво към дюзите
                  за БМВ не знам,ама всичко това дето си го написал за ФИАТ - кажи му на твоя познат , че ’майсторе’ му викат само щото не му знаят името - нищо верно нямап.с. отдавна не бях виждал тема с толкова ’легенди и митове’

                  Коментар


                    #10
                    Аз доколкото знам 1,2 няма горивен филтър.Като сменях консумативи ми го казах в магазина.Аз все пак проверих покрай резервоара в моторния отсек нищо
                    Bravo 1.2 16v
                    Lancia Dedra 1.8 16v
                    Suzuki GSXR250R

                    Коментар

                    Working...
                    X