Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Висок разход за двигател 1,2, от какво може да е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Висок разход за двигател 1,2, от какво може да е?

    Здравейте! Преди известно време писах в една тема за горивото от ЛУКОЙЛ, че е много скапано. Но все пак имам други мисли. Куклата е Фиат Браво 1,2, 16В, 2000 година, бензин. Харчи ми прекалено много, спред мен. Преди две седмици заредих 40 литра. Резервоарът е около 43, някъде там беше. За 40 литра минах около 310 килиометра само градско. Това е с гориво от посочената по-горе бензиностанция. Месец преди това напълних отново до горе, но от ОМВ. Още не беше толкова струдено. Минах около 420 км - градско. Като се има на предвид, че лятото няколко пъти правих засичане и с пълен резервоар, с непрекъснато каране, не слизам от колата, откакто съм я купил, спокойно минавах малко над 500 км. Отскоро започна да свети датчикът на инжекциона. Едно като спринцовка. Вярно, понастъпвам - до към 3500 оборота на 2-ра и 3-та, не знам дали е нормално, но едва ли от това и студа разходът да се увеличи. Някакви идеи? Какво и къде да гледам? Може ли да е от горивото? Днес заредих за 20 лева - побраха се 12,52 литра. Макар че така засичането не е правилно, ще видя колко ще измина. Залагам на около 80 км. Все пак с 10 лева минах 35 км...Благодаря!
    NOW: ???
    Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
    Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

    #2
    Щом ти свети датчика на инжекциона иди на диагностика,зад а ти кажат от къде е проблема и отремонтирай повредата.Тези лампи са сложени за това,да те известят за настъпил проблем,след което да отидеш в сервиз и да го отстраниш.Всичко което тук ще се изпише са догадки.Само диагностика ще ти каже точно къде е проблема(ите)
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      dudulia написа:
      Щом ти свети датчика на инжекциона иди на диагностика,зад а ти кажат от къде е проблема и отремонтирай повредата.Тези лампи са сложени за това,да те известят за настъпил проблем,след което да отидеш в сервиз и да го отстраниш.Всичко което тук ще се изпише са догадки.Само диагностика ще ти каже точно къде е проблема(ите)
      Не съм се изразил правилно за датчика. Свети при палене, когато помпата подава бензин. Преди това не го правеше. Освен това на два пъти ей така, докато карам, светна. Изгасих колата, запалих и изчезна. Че на диагностика ще отида, ясно е. Но просто исках да чуя странично мнение. Може някой да е имал същия проблем.
      NOW: ???
      Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
      Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

      Коментар


        #4
        До колкото разбирам разхода се движи около 13/100. За този мотор е много. Колата върви ли добре? Има ли мощност на баир? Зимно време разхода се качва с 1-2 литра.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #5
          Danchojn написа:
          До колкото разбирам разхода се движи около 13/100. За този мотор е много. Колата върви ли добре? Има ли мощност на баир? Зимно време разхода се качва с 1-2 литра.
          До преди бензина от ЛУКОЙЛ имаше мощност. Но пак имаше по-висок разход. Сега, като изразходвам сложения, ще заредя на ЕКО, пък да видим. Но ми е странно, как от бензина може да се вдигне разход... Другото е да пише едно, а всъщност да сипва друго. Преди две години хванаха една бензиностанция в моя квартал с -200 гр. на литър...При мен положението в момента е все едно 95 е все още на 2,40...
          NOW: ???
          Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
          Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

          Коментар


            #6
            Ламда сондата ... щом светка гансе инжекциона ... маи си отива пък и разхода ... ма елкома квото каже.
            >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

            Коментар


              #7
              Fiat_Punto11 написа:
              Ламда сондата ... щом светка гансе инжекциона ... маи си отива пък и разхода ... ма елкома квото каже.
              Само да имам парички и я закачам, за да си покаже. Поздрави на Владо и Дидо (близнаците-културисти) от Светльо (НСА), ако ги познаваш.
              NOW: ???
              Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
              Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

              Коментар


                #8
                колега сигурно е от лампда сондата защото един ден тръгвам за Русе от Велико Търново и минах около 10км и м исе прееба сондата и ми да де срташно голям разход за отиване и връщане около 230км ми изкори около 30л.

                Коментар


                  #9
                  JacK`DanielS написа:
                  колега сигурно е от лампда сондата защото един ден тръгвам за Русе от Велико Търново и минах около 10км и м исе прееба сондата и ми да де срташно голям разход за отиване и връщане около 230км ми изкори около 30л.
                  Споко, утре е денят на страшния съд. Отивам на диагностика. То ще си покаже. А иначе колко се изръси за нова? Иначе сега си мисля, може и да е тя. 40л за 300 км. градско... натам ме навежда. Все пак ще си покаже. Пък след установяването на проблема, ще се мисли за неговото отстраняване. При всички случаи утре ще пиша за какво става дума.
                  NOW: ???
                  Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                  Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                  Коментар


                    #10
                    Здравей колега, моята кошница ми гори горе долу толкова зимно време, е, и аз си я понастъпвам де и двигателя е 1.6, но все пак си мисля, че е нормално да гори много, особено ако караш на градско на къси разстояния - до 10км, на фарове, на парно, на заден реотан и тн.
                    Brava 1.6 EL, '98
                    182A4

                    Коментар


                      #11
                      roro написа:
                      Здравей колега, моята кошница ми гори горе долу толкова зимно време, е, и аз си я понастъпвам де и двигателя е 1.6, но все пак си мисля, че е нормално да гори много, особено ако караш на градско на къси разстояния - до 10км, на фарове, на парно, на заден реотан и тн.
                      Не е нормално. Смених термостат и темп. датчик на двигателя и сега положението е друго. Далеч по-добро.
                      NOW: ???
                      Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                      Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                      Коментар


                        #12
                        svetkos_ написа:
                        roro написа:
                        Здравей колега, моята кошница ми гори горе долу толкова зимно време, е, и аз си я понастъпвам де и двигателя е 1.6, но все пак си мисля, че е нормално да гори много, особено ако караш на градско на къси разстояния - до 10км, на фарове, на парно, на заден реотан и тн.
                        Не е нормално. Смених термостат и темп. датчик на двигателя и сега положението е друго. Далеч по-добро.
                        и като ги смени тия неща оборотите нормализираха ли се? защото моята преди да и сменя термостата работе6е на 1100-1200 оборота. а сега след смяната на термостата се нормализираха.

                        Коментар

                        Working...
                        X