Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за оборотите на Fiat Brava 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за оборотите на Fiat Brava 1.4

    Здравейте.Отскоро се сдобих с фиата ,двигателя му е бензинов , но има и газова .След 5-10 мин.каране се появява лампичката на инжекцията.Ходих на майстор - каза че е от газовата и да я покарам на бензин и да и сменя свещите.Каза ми също и да я карам на по-високи обороти между 3000 и 4000.Аз до сега си я карах под или около 3000.Редно ли е да послушам съвета му?

    #2
    Провери имаш ли монтирана към газовата уредба емулатор на ламбда и на дюза, ако ги няма ще ти свети чека. По принцип този двигател е високооборотен не виждам какъв е проблемът да се кара на високи обороти, при условие че на извънградско при 100км/ч. се поддържа над 3200об./мин.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      van_dal написа:
      Провери имаш ли монтирана към газовата уредба емулатор на ламбда и на дюза, ако ги няма ще ти свети чека.
      Как да проверя - много съм "бос" по тия науки.А чека започна да свети отскоро - преди не се е появявал.

      Коментар


        #4
        аз съм със същия мотор и НЯМАМ никакви симулатори и не ми свети дюзатакарам на газ около 15000км вече разход 10/11 грацко ,може би запушена дюза има колегатадиагностика му е мамата
        Fiat brava 1.4/12v mart 97(бензин-газ)

        Коментар

        Working...
        X